Známe výherce soutěže o superrychlou nabíječku a výkonné dobíjecí baterie Varta

04.11.2014 Jiří Louthan Fotogalerie
Oznámení Zajímavost
Známe výherce soutěže o superrychlou nabíječku a výkonné dobíjecí baterie Varta Dovolte, abychom vám představili výherce již druhé soutěže v poznávání našich krásný svazových vod. Výherce hlavní ceny získává rychlou nabíječku Varta LCD Charger, tři vedlejší výherci zase po jednom balení nabíjecích tužkových baterií Varta AA Rechargeable ACCU. Gratulujeme!  

Gratulujeme našim výhercům v již druhé soutěži v poznávámí revírů! Správně poznali, že první revír je Orlík a druhý Lipno.

 

Hlavní cenu - tedy superrychlou nabíječku Varta LCD Charger získává: 

Jiří Vaňhara z Prahy 5

 

Cenu vedlejší - balení tužkových baterií Varta AA Rechargeable ACCU získávají:

Marek Švarc z Plzně

Vojtěch Nousek z Dražic

Tomáš Lassmann z Milevska

 

Svazová voda 1

První svazová voda je svými rozměry rozhodně dominantní. Její maximální hloubka činí 74 metrů a objem vody téměř 375 milionů metrů krychlových zadržuje hráz dlouhá 450 metrů.

Tato nádherná přehrada, která každý rok vydá rybářům celou řadu trofejních ryb, je bohužel známá i negativně, a to kvůli vraždám podnikatelů v devadesátých letech.

Tomuto vodnímu dílu muselo ustoupit 14 mlýnů a 650 obytných a hospodářských staveb. Během stavby se denně střídalo přes 1 500 dělníků.

Přehrada byla uvedena do provozu v roce 1961, dokonce o 8 měsíců dříve, než bylo zprovoznění plánováno. Prakticky ve stejnou dobu odstartovala své fungování i vodní elektrárna této přehrady, jejíž výkon činí 364 MW. Plného výkonu dosahuje elektrárna již za 2 minuty.

 

 

Svazová voda 2

Ani druhá soutěžní voda není žádný drobeček. Rozkládá se téměř na 50ti kilometrech čtverečních a její délka činí 42 kilometrů. 

Na této nádrži se nalézá hned několik ostrovů, největšímu z nich se říká Tajvan. Koruna hráze se nachází až ve výšce 729 metrů nad mořem, délka hráze je téměř 300 metrů. 

Tato nádrž s maximální hloubkou 25 a průměrnou 6,5 metru hraje velmi výraznou roli v boji proti drtivým účinkům povodní. Napšíklad v roce 2006 měla přehrada připravenu rezervu proti povodním v objemu 150 milionů metrů krychlových, takže povodeň bez problému pojala.

Obecně se mezi rybáři tato svazová voda definuje jako obtížnější, o to větší radost musí přinášet ulovení trofejních kusů. Ovšem nejen rybáři se k přehradě rádi vracejí. Zvláště v letních měsících ji mají ve velké v oblibě také jachtaři.

 

Těšíme se na vaše tipy do soutěže, které nám zašlete na náš email: info@casnaryby.cz a přejeme vám mnoho krásných hodin strávených na vašem oblíbeném revíru.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek