Zasouvací pilka Fiskars: nečekaně skvělý pomocník pro řezání dřeva u vody

12.07.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Zasouvací pilka Fiskars: nečekaně skvělý pomocník pro řezání dřeva u vody Připravujete si na svých rybářských výpravách dřevo na oheň? Otestovali jsme pro vás vynikající pilku, která je jako dělaná na rybářské výpravy.
 

Ještě do nedávna jsem při přípravě dřeva na rybách používal výhradně multifunkční nůž s malou pilkou. A musím říct, že jsem se s ním často nadřel – zvláště pak při řezání silnějších větví. Pak jsem ale zaregistroval zajímavou pilku od firmy Fiskars, která mě okamžitě nadchla. 

Malá i velká zároveň

Pilka Fiskars Xtract SW75 je totiž zasouvací, ve sbaleném stavu měří jen 30 cm a váží pouhých 200 gramů. Není to tedy žádný velký ani těžký kus nářadí, který by mi zabíral v rybářské tašce přehršel místa. Navzdory tomu je to pořádný pracant s vynikající řezivostí a délkou čepele 25 cm. Zuby pilky jsou přímo fenomenálně ostré a mají jak dobře řešený sklon zubů, tak jejich hustotu. Pilka se do dřeva až překvapivě dobře zařezává a nemá tendenci se zakusovat. 

Pilka měří v roztaženém stavu 55 a půl centimetru a uříznout s ní větev o průměru 5, nebo i 7 centimetrů je hračka. Výrobce uvádí, že s pilkou je možné uříznout větev až do průměru 12 cm, což jsem zatím ještě nezkoušel, ale v zásadě je to jen otázka času. 

Rychlé vysouvání a bezpečné řezy

Vysouvání a zasouvání pilky do jejího držadla je velice rychlé a snadné. Stačí povolit otočný masivní šroub, pilku zasunout/vysunout a zase šroub utáhnout. Samotné držadlo pilky je dobře ergonomicky řešené – v podstatě do tvaru připomínajícího topůrko sekyrky. Celková síla držadla výborně sedí v ruce a jeho spodní část, která je určená pro úchop, je potažena praktickým neklouzavým plastem SoftGrip. Obě strany držadla jsou přitom rozšířené, aby nedošlo ke sklouznutí ruky mimo držadlo a uživatel pilky tak neriskoval zranění.

Konečně pořádná karabina

Na konci pilky nejdete velkou a bytelnou sponu, nebo chcete-li karabinu, díky níž můžete pilku pověsit na bivak, na stolek, na váš batoh, nebo třeba i na strom vedle vašeho rybářského „fleku“.

Pilku jsem pořídil na eshopu Fiskars-online.cz za cenu 882 korun a jsem plně rozhodnutý, že zůstane stabilně v mé rybářské výbavě, kterou beru k vodě vždycky – i na kratší výpravy. Nikdy nevíte, kdy budete potřebovat něco bez námahy uříznout. A že je s Fiskars Xtract opravdu velká radost pracovat. Z pořízení téhle pilky mám opravdu radost, je to věc, která mi ve výbavě už dávno chyběla.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 100x
Recenze 90x

Odběr novinek