Vozík Coleman Wagon: parádní nosnost, skladnost i rychlost rozbalení

30.10.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Zajímavost Recenze Tip
Vozík Coleman Wagon: parádní nosnost, skladnost i rychlost rozbalení Při výběru rybářského vozíku není nutné hledat pouze mezi ryze rybářskými značkami. Vyzkoušeli jsme pro vás kempingový vozík od značky Coleman, který má oproti rybářským vozíkům řadu výhod. Kde a komu se může hodit?

Jak by se vám líbilo používat na své rybářské vycházky vozík, který uveze až 85 kilo zavazadel, ale přitom je rozbalený i sbalený během pár vteřin, a přitom má ve sbaleném stavu rozměr pouze 18 x 40 x 77 cm? Vejde se tak pohodlně do jakého vozu k celému kvantu další rybářské výbavy.

Ano, přesně to jsou největší benefity vozíku Wagon od americké značky Coleman, kterou určitě dobře znáte jako významného výrobce stanů a kempingové výbavy. No a nám to nedalo a museli jsme si otestovat vozík, který je docela jiný, než jsou klasické rybářské vozíky a v zásadě jim konkuruje. Jak se předvedl v praxi?

Přepravní rozměry jsou top

Vozík nám dorazil přepravcem v sympaticky nevelké bedně, což nám hned od začátku signalizovalo, že to nebude žádný gigantický mamut, se kterým budou problémy při převozu a manipulaci. Po jeho vybalení hned chválíme látkový obal, který se dá ke sbalenému vozíku zafixovat dvěma popruhy se suchým zipem a díky „uchu“ na vrchu obalu lze vozík snadno přenášet, ale také s ním jet ve sbaleném stavu. Tak trochu nám to připomínalo cestovní zavazadlo do letadla. Obal má na boku kapsu, do které krásně pasuje podlážka vozíku i gumové provázky (řekněme gumycuky) sloužící k fixaci naložených zavazadel k vozíku. 

Další milé překvapení byla rychlost sundání obalu, rozložení vozíku roztažením jeho konstrukce a vložení podlážky na dno vozíku. Tahle kompletní vybalovací operace netrvala ani 5 vteřin! Mimochodem následné složení vozíku trvalo asi 17 vteřin. Ještě jsem se nesetkal s klasickým rybářským vozíkem, které by takové časové hodnoty dokázal naplnit. Většinou se jedná o několik různých částí, které je třeba instalovat, vyrovnat a dotáhnout, a to už nějaký čas zabere. Takže zatím před Wagonem od Colemanu klobouk dolů. 

Šikovné brzdy

Okamžitě registrujeme, že má Wagon na obou předních kolečkách brzdy. Stačí je zaaretovat pootočením a kolečka drží jako přibytá. Pokud chcete s vozíkem vyrazit v před, stačí nohou anebo rukou brzdy zase povolit a můžete jet. Brzdy se mohou možná jevit jako úplná banalita, ale opak je pravdou. Představte si, že s ním potřebujete zastavit na lovném místě, které není rovné. A nechcete přeci riskovat, že vám vozík i s drahou výbavou sjede do vody? Stejně tak při nakládce u auta se může stát, že vozík nebude možné zaparkovat v rovině. Teprve v podobných momentech takovou drobnou vychytávku jako jsou brzy vozíku oceníte.

Super vozík, ale ne všude

Kolečka samotná mají průměr 17 cm a jsou osazena masivními „gumami“ z plastů o tloušťce 2,5 cm. To není zrovna miniaturní formát a dovoluje se pohodlně pohybovat s vozíkem i po travnaté ploše, na štěrku a dalších površích, i když je vozík plně naložený. Nicméně v náročnějším terénu jako jsou úzké cestičky, nebo třeba hodně vyjeté koleje od traktoru, přejezdy přes velké kořeny, nebo dokonce do schodů atd. už má vozík s pojezdem problém. To znamená, že je vhodný pouze na určité revíry, na určité typy cest. 

Konkrétně v mém případě je vozík Wagon plně využitelný na většinu okolních rybníků i konkrétních míst na řekách, která navštěvuji (Berounka, Labe a Vltava). Nicméně vím konkrétně o dvou místech, na která bych se s tímto pomocníkem dostal jen opravdu hodně těžko. Před koupí tohoto výrobku musí každý vyhodnotit, zda je to „kousek“ právě pro něj.

Praktické madlo, zavazadlový objem dostačující

Ale pojďme dále. Celková rozkládací konstrukce vozíku vyrobená z oceli vypadá slušně odolně. Při solidním zacházení a nepřetěžování by vozík mohl vydržet sloužit opravdu hodně dlouho. V přední části vozíku nacházíme vysouvací madlo na trubce. Madlo má dvě polohy – vytažené, nebo zatažené, přičemž k zatažení tažného madla musíte stisknout plastový zámek, který tyč madla fixuje. Pokud by vám u vody vadilo, že madlo tak trochu trčí od vozíku, stačí jej přicvaknout do k tomu připravené plastové objímky na vozíku a máte tak k dispozici ryze obdélníkový přepravní vozík, který nikde netrčí, nepřečnívá. 

Rozměry rozloženého vozíku jsou 106 x 53 x 100 cm (délka/šířka/výška), kdy samotný zavazadlový prostor tvoří přibližně rozměr 50 x 96 x 30 cm (šířka/délka/hloubka). Tzn. že máme k dispozici cca 140 litrů vnitřního objemu vozíku + jakýkoli další objem, o který potřebujeme, nebo dokážeme ještě více naložit. Jediným limitujícím faktorem je pro nás samozřejmě maximální nosnost Wagonu, která je, jak už jsme zmínili na začátku, 85 kilo. Abychom nezapomněli, tak korba vozíku je vyrobena z pevné látkoviny, která vypadá opravdu bytelně. S váhou vozíku 11 kilo nemám problém, tahle váha napovídá, že by to mohl být vozík rozhodně na několik sezón, a ne jen na chvíli.

Za tu cenu? Super!

K vozíku je přibalená nejen rozkládací pevná podlážka, ale také „pavouk“ z pružných lanek. Těmito lanky se zavazadla shora na vozíku připevňují opravdu rychle a snadno, už proto, že jsou na každém boku vozíku dvě kovová očka, za které jednotlivé háčky „pavouka“ uchytíte. K uchycení lze ale využít i plastové očko na spodních částech boku vozíku, která jinak dlouží k upevnění jeho obalu. 

Hodně příznivá je cena vozíku. Wagon od Colemanu stojí necelých 2.600 korun, což je cena, která koresponduje pouze s těmi nejlevnějšími rybářskými vozíky na trhu. Designově se mi vozík opravdu líbí, jen barevně působí tak trochu hasičsky, je opravdu výrazný. Někdo to ocení, někdo by zase přivítal, kdyby mohl být decentně zelený, hnědý, nebo dokonce maskáčový. Preference rybářů jsou samozřejmě různé. Já ho rozhodně budu používat, protože se mi báječně hodí na má milovaná lovná místa, která navštěvuji v průběhu roku nejčastěji. 

A vy, pokud o vozíku uvažujete, prostě uvažujte před jeho koupí tak jako já. Hodí se mi právě na ten typ cest, který nejčastěji za rybami absolvuji? Pokud je vaše odpověď ano, pak neváhejte. Tenhle levný, praktický, rychle sbalitelný vozík je moc šikovná volba. Já jsem ho pořídil opět přímo na eshopu Coleman.eu. Tak ať vám vozíky jezdí a ryby berou!  

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek