Uhádnete názvy revírů? Vyhrajte superrychlou nabíječku a výkonné dobíjecí baterie!

17.10.2014 Jiří Louthan Fotogalerie
Oznámení Zajímavost
Uhádnete názvy revírů? Vyhrajte superrychlou nabíječku a výkonné dobíjecí baterie! Stejně jako v prvním dílu naší soutěže v hádání názvů revírů vám i nyní chceme představit krásné svazové vody. Máte šanci sami uhádnout, o které revíry se jedná a vyhrát jako hlavní cenu rychlou nabíječku Varta LCD Charger, nebo cenu vedlejší v podobě jednoho ze tří balení nabíjecích tužkových baterií Varta AA Rechargeable ACCU.  

Princip soutěže je opět jednoduchý. Následující fotky s nápovědou vám představí dvě výrazné české svazové vody. Jakmile budete vědět jejich názvy, zašlete je spolu s vaší doručovací adresou a svým telefonním kontaktem na náš email: info@casnaryby.cz

Všichni tipující, kteří uhádnou správné názvy obou svazovek, budou zařazeni do slosování. První z vylosovaných obdrží poštou novou nabíječku Varta LCD Charger v ceně 1.199 Kč, která nabízí rychlé nabíjení a novinku v podobě integrovaného displeje. Ten informuje o stavu nabíjení všech vložených baterií podstatně detailněji jak běžně používané stavové diody.

Tři další vylosovaní vyhrají získají po jedné sadě baterií VARTA z řady Ready to use 2100 mAh, které jsou již v balení přednabité a mají snížené samovybíjení oproti klasickým bateriím, tzn., že i po roce od nabití udrží více jak 80 % energie (více informací na www.varta-consumer.cz).

Losování proběhne dne 1.11.2014
 

Svazová voda 1

První svazová voda je svými rozměry rozhodně dominantní. Její maximální hloubka činí 74 metrů a objem vody téměř 375 milionů metrů krychlových zadržuje hráz dlouhá 450 metrů.

Tato nádherná přehrada, která každý rok vydá rybářům celou řadu trofejních ryb, je bohužel známá i negativně, a to kvůli vraždám podnikatelů v devadesátých letech.

Tomuto vodnímu dílu muselo ustoupit 14 mlýnů a 650 obytných a hospodářských staveb. Během stavby se denně střídalo přes 1 500 dělníků.

Přehrada byla uvedena do provozu v roce 1961, dokonce o 8 měsíců dříve, než bylo zprovoznění plánováno. Prakticky ve stejnou dobu odstartovala své fungování i vodní elektrárna této přehrady, jejíž výkon činí 364 MW. Plného výkonu dosahuje elektrárna již za 2 minuty.

 

 

Svazová voda 2

Ani druhá soutěžní voda není žádný drobeček. Rozkládá se téměř na 50ti kilometrech čtverečních a její délka činí 42 kilometrů. 

Na této nádrži se nalézá hned několik ostrovů, největšímu z nich se říká Tajvan. Koruna hráze se nachází až ve výšce 729 metrů nad mořem, délka hráze je téměř 300 metrů. 

Tato nádrž s maximální hloubkou 25 a průměrnou 6,5 metru hraje velmi výraznou roli v boji proti drtivým účinkům povodní. Napšíklad v roce 2006 měla přehrada připravenu rezervu proti povodním v objemu 150 milionů metrů krychlových, takže povodeň bez problému pojala.

Obecně se mezi rybáři tato svazová voda definuje jako obtížnější, o to větší radost musí přinášet ulovení trofejních kusů. Ovšem nejen rybáři se k přehradě rádi vracejí. Zvláště v letních měsících ji mají ve velké v oblibě také jachtaři.

 

Těšíme se na vaše tipy do soutěže, které nám zašlete na náš email: info@casnaryby.cz a přejeme vám mnoho krásných hodin strávených na vašem oblíbeném revíru.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek