Tip na rybářské křesílko: pohodlný Coleman s váhou jen 5 kilo

03.08.2022 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Tip na rybářské křesílko: pohodlný Coleman s váhou jen 5 kilo Křesílko 5 Position Padded Aluminium Chair od americké firmy Coleman je rozhodně dobrou volbou právě pro nás rybáře. Pro koho se konkrétně hodí tenhle komfortní ultralight?

Kolik času strávíte v sedě na rybách na své současné rybářské židli, nebo křesílku? Jste si jistí, že je vaše posezení na rybářských výpravách pohodlné? Rádi bychom vám představili novinku mezi kempingovým vybavením od značky Coleman, a to jejich skládací křesílko s dlouhým názvem 5 Position Padded Aluminium Chair (říkejme mu zkráceně 5 Position).

Kvalitní zpracování, slušná nosnost

Tohle bytelné a dobře zpracované křesílko vyniká hned čtyřmi přednostmi – pohodlností, variabilitou stabilních pozic, extra nízkou váhou a praktickým popruhem pro přenášení. Křesílko má poměrně robustní skládací konstrukci z hliníku, která nabízí nosnost až 120 kilo. Jeho sklápěcí systém do 5 ti různých poloh od prakticky kolmého sedu až po takřka pozici v leže zajišťuje mezi námi rybáři dobře známý systém posuvných područek (nadzvednu područky a posunu vpřed nebo vzad dle potřeby). I ty jsou řešené hliníkovými profily.

Nožky křesílka 5 Position jsou ukončené profilovanými patkami z odolného plastu, aby neměli tendenci klouzat po měkkém povrchu. Sedák i opěrka jsou bohatě polstrované, a jak jsem si otestoval na šesti letošních výpravách, posezení je na tomto křesílku velice pohodlné. A nejen posezení, jak už jsem naznačil, finální poloha křesílka umožňuje poměrně pohodlný spánek. Ano, i to bylo důkladně otestováno, a to na lovu na Slapech, kde je možnost lovit 24 hodin v kuse.

Objemné a hlavně pohodlné křeslo

Ale když mluvím o pohodlí, nejde jen o výšku polstrování. Velice mi vyhovují parametry sedáku (52 x 47 cm) i opěrky (52 x 69 cm). Potah sedáku i opěrky tvoří pevná jemně vroubkovaná látkovina v šedé barvě, která je na dotyk příjemná. A aby toho nebylo málo, na opěrce je v její horní části přišitý podhlavník o rozměru 29 x 13 cm, který není problém si za hlavou „naštelovat“ podle potřeby. A pokud by vám momentálně překážel, jednoduše ho přehodíte přes opěrku, takže dosáhnete zcela rovné opěrky křesílka.

Držák na nápoj i popruh na pohodlné přenášení

Pod pravou područkou navíc najdete šikovný řetízkový košíček na nápoj, do kterého přesně sedne plechovka na pivko. Ale díky tomu, že je košíček pružný, vměstnáte do něj i láhev s nápojem o větším průměru. Košíček je navíc sklápěcí, takže při přenášení křesílka vám nijak nepřekáží. Stačí do strany zmáčknout pružinový pant košíčku a v mžiku ho sklopíte. Stejně tak snadno se dá vyklopit. Košíček na nápoj je ke konstrukci křesílka přišroubovaný dvěma křížovými šrouby, takže pokud by někomu vysloveně překážel, nebo by se rozhodl ho nepoužívat, jednoduše si jej odšroubuje a schová.

Pod druhou područkou pak naleznete kapsičku na suchý zip, která v sobě ukrývá sbalený popruh určený pro přenášení křesílka. Stačí pak sklopit křesílko (splácnout do placatého tvaru) i bez úpravy pod ruček a popruh zacvaknout do klipu umístěného nad košíčkem na nápoj. Upravíte si délku popruhu, aby vám dobře sedl na rameno, a můžete vesele pochodovat od vody nebo k vodě s oběma volnýma rukama. Křesílko se nosí na rameni výborně i na delších pěších trasách, protože váží jen 5 kilogramů. A to je rozhodně váha, která se na trhu mezi takto velkými a pohodlnými křesílky poměrně těžko hledá.

K dokonalosti tohoto křesílka by se mi ještě líbilo, kdyby mělo širší patky, aby se nebořilo do promáčené a měkké hlíny a také, aby mělo vysouvací nožky pro usazení křesílka do nerovného terénu. Stalo by se tak naprosto univerzálním pro všechny rybáře. Na druhou stranu řada z nás rybářů sedává s křeslem často, nebo dokonce výhradně na rovné zemi (stojaté revíry, upravené břehy sportovních vod apod.), takže úpravu nožek křesílka vůbec nepotřebuje řešit. A právě pro ně (což je z většiny také můj případ) je toto křesílko ideální volbou.

Rozhodně vám ho doporučuji, protože tohle praktické a pohodlné křesílko názvem 5 Position Padded Aluminium Chair mi dělá už pár měsíců velkou radost. Křesílko jsem pořídil na eshopu Coleman.eu za cenu 2.899 korun, která je podle mého názoru velmi nízká.

Křesílko Coleman 5 Position Padded Aluminium Chair:

Šířka sedáku i opěradla: 52 cm

Délka sedáku: 47 cm

Výška opěradla: 69 cm

Výška celého křesílka: 103 cm

Délka područek: 46,5 cm

Výška sedáku od země: 44 cm (měřeno v přední části)

Rozměry podhlavníku: 29 x 13 cm

Rozměr sbaleného křesílka: 66 (šířka) x 13 (hloubka) x 97 cm (výška)

Materiál konstrukce: hliník

Počet poloh: 5

Váha: 5 kg

Nosnost: 120 kg

Cena: 2.899 Kč

 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek