Thermos Mountain FFX: Nekompromisní špičková termoska pro horolezce i rybáře

27.05.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Thermos Mountain FFX: Nekompromisní špičková termoska pro horolezce i rybáře Maximální odolnost, špičková kvalita, jedinečné termoizolační vlastnosti – co více si přát od termosky, kterou s sebou bereme na své rybářské vycházky. Ale tahle termoska umí ještě více.

Jak hodně jste spokojení se svojí současnu termoskou, ve které si nosíte horkou kávu nebo třeba čaj na ryby? Pokud jste připravení vyměnit ji za novou, máme pro vás výborný tip na prakticky bezkonkurenční termosku, které se jen málokterá jiná vyrovná. Nevěříte? Pojďme se na ni podívat detailně.

Do nejvyšších hor i na ryby

Termoska Thermos Mountain FFX s objemem 0,5 litru byla vyvinuta primárně pro příznivce vysokohorských aktivit, a proto byla k tomuto účelu dotažena do nejmenších detailů. V prvé řadě je konstruována tak, aby vydržela maximum pádů na tvrdý povrch. Její tělo je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli, a navíc je vylepšeno několika plastovými prvky, které odolnost výrazně podporují. 

Dno termosky chrání silikonový návlek, víčko – nebo chcete-li kalíšek zase masivní plastová koruna. Stejně tak žlutý protiskluzový kroužek v horní části termosky výborně poslouží jako nárazuvzdorný mantinel.  

Mokré ruce? Rukavice? Navadí

A když už mluvíme o protiskluzovém kroužku, hned je potřeba jej vychválit z titulu jeho názvu. I s mokrýma rukama, nebo třeba v rukavicích se nejen že termoska velmi dobře a pevně drží, ale především při jejím otevírání či zavírání v dešti a mrazu oceníte právě tento prvek. 

Stejně tak šálek, nebo kelímek termosky je řešený tak, aby neprokluzoval v mokrých rukou ani v rukavicích. Po několikerém vyzkoušení téhle termosky na rybářských výpravách v letošních příšerných jarních podmínkách musím říct, že s Thermos Mountain FX se manipuluje přímo báječně!

Minimální váha i rozměry

Tahle termonádoba je navíc až neskutečně lehká, takže nijak dramaticky nezatěžuje moji už tak dost objemnou a těžkou celkovou výbavu, kterou s sebou na ryby běžně nosím. Váží 280 gramů, nicméně je možné ji sejmutím protiskluzového kroužku a silikonového dna odlehčit až na 260 gramů. A jaké jsou její rozměry? To je další fantastický parametr – 23,5 x 7 cm. Vejde se tak prakticky do jakéhokoli batohu, nebo rybářské tašky, aniž by z ní nějak vyčnívala, taška se dala špatně zapnout apod.

Izolace za 1

Ale co by to bylo za termosku, kdybychom se nepobavili o jejích izolačních vlastnostech – a že v tomto případě je opravdu co chválit. Thermos dosáhl toho, že díky dvojité stěně termosky s vnitřním vakuem a úzkému hrdlu s dvojitým uzávěrem ztrácí horký nápoj uvnitř termosky svou teplotu neskutečně pomalu (ale také studený nápoj naopak přibývá na teplotě pomalu). Brzy ráno uvařený čaj jsem tak popíjel ještě v poledne krásně horký, což mi přišlo velice vhod v momentu, kdy se během oběda rozfoukal ledový vítr a začalo mrholit. 

Jinak samotná manipulace s otevřením/zavřením termosky je velice snadná a pohodlná. Lehce odšroubuji kalíšek, stejně lehce pak víčko termosky s dlouhým závitem a těsněním. Žádná síla, žádná námaha jako u laciných termosek, kdy je potřeba brutálně dotahovat. Pokud chci termosku odmýt, odšroubuji navíc druhý díl uzávěru (opět snadno a lehce) a můžu čistit. 

Thermos Mountain vyjde bez koruny na 1.100 korun a tuhle termosku vám mohu s čistým svědomím vřele doporučit. Její vlastnosti si budete užívat roky a roky.

Ochranný obal? Vyplatí se

Mimochodem, protože jsem se při koupi termosky rozhodl ještě více podpořit její odolnost a izolační vlastnosti, přikoupil jsem si navíc za 389 korun třívrstvý Termoobal. Vnější vrstvu tvoří nylon a polyuretan, vnitřní polyester a mezi těmito vrstvami je ještě implementovaný neopren. Zip obalu pracuje výborně, nekouše se ani při rychlém rozepínání/zapínání a z termosky můžu nalévat, aniž bych z ní celý obal musel sundat. 

Díky poutku si věším termosku na křeslo a bivak a vím, že jsem ji tak učinil prakticky nezničitelnou navíc mnohem delším teplotním „komfortem“. Tenhle obal je výborná věc, kterou určitě oceníte při teplotách hluboko pod bodem mrazu ať už na rybách, nebo třeba i toulkách přírodou. 

Termosku jsem pořídil i s obalem na eshopu Thermos-cz.cz, kde dokáží s výběrem ideální termosky perfektně poradit.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek