Thermos Duck Egg: velká přenášecí termoska s top izolací

30.11.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Thermos Duck Egg: velká přenášecí termoska s top izolací Jak nám v testu vyhovovala termoska od známé značky Thermos, která je vybavená izolovaným šálkem a madlem na přenášení? 

Pokud chodíte na ryby i v současných nízkých teplotách, určitě se neobejdete bez kvalitní termosky s horkým čajem, kávou, nebo třeba grogem. Pro tento účel jsme se rozhodli pro vás otestovat další termosku z „rodu kvalitních“ a prověřit, zda by mohla vyhovovat právě nám – rybářům.

U termosky Thermos Duck Egg (v překladu do češtiny „Kachní vejce“) musíme v prvé řadě pochválit její design. Je to krásná velká termoska s praktickým objemem 1,2 litru, která je se svými rozměry 30,7 x 9,4 centimetrů (11,2 cm přes madlo) prostě nepřehlédnutelná.  Zvolili jsme šedozelenou matnou barvu, která se nám zdála barevně nejvíce kompatibilní s ostatní rybářskou výbavou (taškovina, vozík, bivak atd.), nicméně je možné ji zakoupit také v osmi dalších stylových barvách od oranžové až po černou.

Tělo termosky je ve dvou třetinách výšky vylepšené perforováním pro jistější úchop do ruky, ale také velkým a masivním madlem pro snadnější přenášení. Nejvýraznějším prvkem termosky je patrně nerezový šálek. Designově je to opravdu moc pěkný kus, který doslova sluší mému rybářskému stolku a který poutá pozornost mých rybářských kolegů. 

Pořádný objem, izolace i příjemné nalévání

Ale vrhněme se spíše na užitné vlastnosti této termonádoby. Musím říct, že u Thermos Duck Egg oceňuji předně její objem, tedy konkrétně již zmíněných 1,2 litru. Nepotrpím si na rybářských výpravách na kávu, ale za to vypiji opravdu kvantum černého i zeleného čaje a daným objem mi báječně postačí na celodenní popíjení čaje pro chuť i na zahřátí. Termoska má opravdu kvalitní izolaci (nerezová dvojstěna s vakuovou izolací uvnitř), takže nemusím mít strach, že bych měl svůj čaj už po pár hodinách studený. 

Jak jsme si v praxi ověřili, termoska Duck Egg opravdu udrží nápoj horkých (ano, horký a nikoli ve finále vlažný) až po dobu 24 hodin. Pochopitelně v závislosti na tom, jak často termosku otvíráte a doléváte si, ale i v tomto bodě výrobce termosky přemýšlel. Nemusíte totiž pro nalití úplně odšroubovat celý uzávěr, kdyby značná část tepla z termosky unikla. Stačí když uzávěr povolíte a můžete nalévat. Uzávěr má totiž na dvou stranách vybrání mezi závitem, a navíc má navrchu obě tato místa označené šipkami. Nestane se vám tak, že byste nalévali křivě a nápojem jste si pobryndali oblečení, stolek atd.     

Termoska perfektně těsní. Jak jsme si opakovaně ověřili u vody, pokud uzávěr dobře utáhnete, absolutně se vám nestane, že by vám termoska tekla, nebo třeba jen prokapávala. Po úplném odšroubování uzávěru vidíme nalévací otvor, nebo hrdlo, chcete-li, v tomto případě o průměru 3,5 cm. Tento parametr je dostatečně široký pro pohodlné nalévání nápojů do termosky, a dokonce si umím představit (a rozhodně v budoucnu vyzkouším) že by nebyl problém v termosce nosit k vodě polévku pro mě i pro parťáky. Guláš by v ní patrně také „fungoval“, ale už by se hůře dostával do termosky i z ní. 

Prostorný šálek s plastovou výstelkou

Šálek má, jak jsme změřili, objem přesně čtvrt litru. Ve skutečnosti však využijete cca 210 – 220 ml, protože si určitě nebude nalévat šálek plný až po okraj, abyste se při napití pokapali, nebo dokonce polili. Šálek termosky Duck egg má vnější povrch z nerezu a uvnitř je „vystlaný“ odolným plastem. Díky tomu má lepší izolační vlastnosti a horký nápoj vám v šálku nevychladne tak rychle. S šálkem se dobře manipuluje holou rukou, v mokrých rukavicích šálek už při jeho otvírání/zavírání trochu klouže. Škoda, že povrch šálku, nebo třeba jeho okraj není hrubší, či nějak šikovně perforovaný.

Bytelné madlo, které si umí cinknout

Pro přenášení na delší vzdálenosti je termoska trochu silná pro úchop obzvláště menší rukou, a tak je dobře, že je vybavená madlem. Madlo pěkně sedí v ruce a je dostatečně prostorné jak pro tlapy opravdu velkého rybáře, tak pro přenášení v rukavicích. Madlo má dvě polohy – buď je otevřené pro úchop do ruky, nebo zavřené, aby zabíralo třeba v zavazadle menší prostor. Jak plast, tak dvě kovová oka madla vypadají opravdu fortelně a věřím, že vydrží fungovat opravdu dlouho. Na madle mi vadí jediná drobnost, a to je chrastění kovových ok madla v kovových kapsách, ve kterých drží. Je to na rybách takový maličko rušivý element, na který se ale dá zvyknout.  

Termoska váží 680 gramů, což není žádná přehnaná zátěž do ruky ani do rybářské tašky či batohu. Přiznám se, že jsem si vzhledem k rozměrům této termosky dokonce původně myslel, že bude podstatně těžší. 

Pokud jde o údržbu termosky, tak ji není možné mýt v myčce, ale musíte si vystačit klasicky vymýváním čistou vodou, případně použít dle návodu neutrální neabrazivní mycí prostředek na bázi kyslíku. Vnější povrch výrobce doporučuje mýt vlhkým hadříkem, což je běžné pro většinu termosek na trhu.   

Celkově skvělý dojem

Závěrem musím konstatovat, že termoska Thermos Duck Egg je opravdu moc šikovná termonádoba s výbornými izolačními vlastnostmi pro toho, kdo stejně jako já nosí s sebou na ryby rád velký objem horkého, nebo naopak studeného nápoje. S termoskou se velmi dobře manipuluje – nalévá i přenáší, a navíc je to krásný výrobek, který dělá na rybách očím radost. Madlo Thermos Duck Egg je velice praktické, ale občas při manipulaci chrastí, nebo spíše cinká. Pokud by to někomu vadilo, může si koupit i variantu bez něj, která je pak o pár desítek korun levnější. 

Náš model s madlem vyjde na 999 korun, což je cena rozhodně adekvátní vzhledem ke kvalitám celé termosky. Pořídili jsme ji přímo na eshopu českého distributora Thermos-cz.cz, kde nám kvalitně poradili při jejím výběru a odeslali nám ji báječně rychle. V budoucnu se můžete těšit také na jídelní termosku od značky Thermos, kterou už nyní máme v testování.   

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek