Termoláhev Stanley: pijte jednou rukou při dlouhém zdolávání i jízdě autem

04.02.2022 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Termoláhev Stanley: pijte jednou rukou při dlouhém zdolávání i jízdě autem Otestovali jsme pro vás špičkovou láhev na pití od americké firmy Stanley, k jejíž obsluze vám stačí jen jedna ruka. Jak se láhev předvedla na našich rybářských výpravách a co nám rybářů nabízí za kvality?
 

Pokud se rozhodnete si koupit láhev na vodu, nebo jiné studené nápoje pro svoje pobyty v přírodě, nebo třeba dlouhé cestování autem, měli byste dobře zvážit, co od takové láhve vlastně očekáváte. Někdo si možná vystačí s obyčejnou „plastovkou“ za pár korun, kdy neřeší, že mu láhev občas proteče do batohu, že mu do nápoje uvolňuje chemikálie, anebo že nejde pořádně umýt, a tak časem začne zatouchat. Já mám ale rád ve své rybářské výbavě opravdu užitečné a moderní věci, které mi pomáhají, dělají mi radost a ne, abych se kvůli nim neustále rozčiloval. Proto volím docela jinou variantu.

Pořídil jsem si proto velmi zajímavou termoláhev od americké značky Stanley, která má již více než stoletou historii výroby izolačních láhví. Láhev Go Flip Straw má objem 650 ml, váží jen 380 gramů a její rozměry jsou 24 cm (výška) na 8,1 centimetru (průměr láhve). Rozměrově i váhově je to ideální láhev do mého rybářského batohu, která nezabírá příliš mnoho místa, ani nijak dramaticky nezatěžuje mou už tak dost těžkou rybářskou výbavu, kterou s sebou vláčím na všechny – i krátké výpravy. Takhle to my kapraři holt už máme. 

Dvouplášťová poctivá ocel

Láhev je vyrobená nikoli z hliníku, ale z ušlechtilé oceli, takže je parádně odolná a já se nemusím strachovat, že si ji na rybách poškodím, když mi spadne z rybářského stolku, nebo ji při pití pohodím kamkoli kolem sebe v momentu, kdy potřebuji mít obě ruce volné při záběru ryby. 

Láhev je vybavená dvojitou stěnou, uvnitř které je vakuum. Díky tomu poskytuje láhev vynikající termoizolační vlastnosti, což v praxi znamená, že vám uchová studený nápoj až po dobu 12ti hodin. A pokud si do láhve nasypete led, nebo ledovou tříšť, pak výrobce garantuje, že se vám led či tříšť nerozpustí až po neuvěřitelných 48 hodin. 

V září, kdy jsme na rybách podchytili ještě poslední záchvěvy letních veder, jsme si vyzkoušel, že mi ledová voda napuštěná z lesního pramenu nedaleko našeho lovného místa vydržela v láhvi Stanley úžasně studená celé dopoledne, které jsme s parťáky jinak trávili schovaní ve stínu, abychom se na slunci neupekli. Tedy izolace parádní!

Prima úchop a ještě lepší popíjení

Láhev se velmi dobře drží v ruce, matná prášková barva je do ruky příjemná a jelikož tvoří lehce hrubý povrch těla láhve, drží se i dobře v rukavicích a neklouže. Víko Stanley Go Flip Straw je pěkně robustní, je vyrobené z odolného plastu. Stačí jím otočit o 360 stupňů a láhev máte otevřenou. Takže žádné dlouhé a otravné šroubování. Navíc je víko osazené šikovným madlem, za které se lahvinka pohodlně přenáší třeba při přecházení kolem vody, ale také za něj můžete láhev pověsit na bivak, na větev vedle lovného místa apod.

Na to, abyste se z láhve napili, vám stačí jedna ruka, což je pro jízdu autem pro řidiče parádní vlastnost, ale také pro nás rybáře. Už se mi párkrát stalo, že jsem při dlouhé zdolávačce ryby „lekal“ žízní, ale nemohl jsem uvolnit obě ruce, abych se napil. V tomto případě zdolávám jednou rukou dál a druhou se prostě napiju.

Uprostřed víka láhve najdete výklopné masivní pítko, které vyklopíte i zaklopíte pohodlně jedním prstem. Když pítko vyklopíte, najdete pod ním přisávací otvor. Ale nemusíte se bát, že by jím snad protékal nápoj, když nesete láhev v tašce či batohu. Můžete si všimnout, že zespodu pítka je malý kolíček, který při sklopeném pítku otvor ucpe. Na pítko navazuje brčko, které dosáhne téměř až na dno láhve a celý systém funguje výborně. Při pití nemusíte zaklánět hlavu jako v případě láhví bez pítka, což jsem ocenil zejména při řízení auta. Brčko je možné samozřejmě vytáhnout, aby se dalo dobře odmýt. 

Myčka? Rozhodně ano

A když už mluvíme o mytí, respektive čištění, pak musím s radostí konstatovat, že tohle láhev je možné mýt v myčce, což je samozřejmě nejrychlejší a současně tak i nejefektivnější způsob čištění láhví tohoto typu. Jistě byste mohli k čištění využít i různé čistící tablety, ale ty už zase stojí něco navíc a je nutné je mít do zásoby. Nicméně věřím, že jsou i příznivci této formy „mytí“ láhví a rozhodně jim neupírám, že tento způsob bude k láhvi šetrnější a dosáhne v mytí ještě lepšího výsledku. 

Když se vrátím k mytí této láhve v myčce, pak mu velice dobře napomáhá hodně široké hrdlo láhve (konkrétně 5,7 cm). Je zřejmé, že takto širokým hrdlem se bude do láhve dobře sypat led, nebo nalévat ledová tříšť, pokud si budete přát mít s sebou u vody extra porci osvěžení do horkých dnů.

Famózní design

Každopádně musím pochválit design celé láhve. Stanley Go Flip Straw má příjemný a moderní design, je na ni doslova moc pěkný pohled. Celá je taková macatá a současně tvarově ladná. Její krásu dokreslují tři barvy na jejím povrchu, tzn. šedá nahoře, matný kov uprostřed a spodek je v elegantní petrolejové barvě. Ale můžete si láhev pořídit také v bílé, šedé, nebo dokonce také úžasné oranžové barvě. Všechny barvy jsou měkce pastelové a láhvi sluší.

Záruka přímo královská

Láhev od Stanley jsme nepořídili nikde jinde než přímo na eshopu distributora této značky pro Českou republiku – Stanleytermosky.cz za cenu 990 Kč, kde jsme se také dozvěděli, že značka Stanley dává na tuto termoláhev záruku v délce neuvěřitelných 25 let. Ano, čtete dobře, skutečně čtvrt století! Tím spíše jsem zvědav, jak budete tato láhev vypadat a fungovat třeba za 10 let. Určitě ji hodlám používat co nejdéle, protože tohle jedna z nejlepších lahví na běžné pití na rybářských výpravách, kterou jsem kdy měl.

Termoláhev Stanley Go Flip Straw přehledně:

Hmotnost: 380 g

Objem: 650 ml

Výška: 24 cm

Průměr: 8 cm

Tepelná výdrž studený nápoj: 12 hodin

Tepelná výdrž ledová tříšť: 48 hodin

Barevné varianty: petrolejová, oranžová, šedá a bílá

Záruka: 25 let

Konstrukce: dvojitá stěna vakuovaná, kvalitní ocel

Systém pití: pítko s brčkem, pítko uzamykací

Čištění: lze mýt v myčce

Cena: 990 Kč

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek