Summer & Myles: oblečení od české firmy Tree Factory, které jsem si na rybách hodně oblíbil

02.06.2022 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Summer & Myles: oblečení od české firmy Tree Factory, které jsem si na rybách hodně oblíbil Hledáte pěkné a pohodlné oblečení na své rybářské výpravy? Máme pro vás tip na zajímavou nabídku oblečení od mladé české firmy, které se nám v praxi velmi osvědčilo.
 

O tom, že jsou příjemná trika, pohodlné mikiny a tepláky na ryby to pravé, asi není potřeba diskutovat. Tedy samozřejmě za předpokladu, že je takovému oblečení nakloněno aktuální počasí na rybách a také roční doba. Prostě my rybáři máme rádi v rámci svého oblečení pohodlí, volnost, ale také kousek toho designu, který prostě musí být kompatibilní s naším častým pobytem u vody a obecně v přírodě.

Končím s rybářskými značkami na oblečení

K oblečení od Tree Factory (vyrábí se nyní pod značkou Summer & Myles) mě vlastně přivedlo jedno zásadní rozhodnutí. Už mě přestalo bavit nosit na sobě ty „mundůry“ slavných rybářských značek, které má na sobě takové kvantum rybářů, že je to až nuda. A tak jsem si řekl dost, najdu si na trhu nějakého méně známého, ale originálního výrobce oblečení, které musí být za každou cenu maximálně příjemné a pohodlné, a navíc nesmí stát žádné závratné sumy.

A tak jsem pátral po internetu, až jsem našel – navíc výrobce, který ctí etickou výrobu (fair trade) a udržitelnost materiálů. To všechno a k tomu ještě jejich závazek, že za každý prodaný kus oblečení vysadí 10 stromů (mimochodem vysazeno je k dnešnímu dni již 109.080 stromů), mě prostě na společnosti Tree Factory baví. A rozhodně jim v jejich plánech fandím. Společnost Tree Factory funguje od roku 2017 a v roce 2021 přejmenovala své výrobky ze značky Tree Factory na Summer & Myles.

Časté praní kvalitu prověří

Za poslední rok jsem měl častokrát na sobě jejich trika, mikiny a také samozřejmě tepláky a troufám si říct, že znám jejich oblečení opravdu dobře. A co je skvělé, tak i po dlouhém testování musím pochválit kvalitu materiálů (čistá biobavlna v případě triček a kombinace biobavlny s elastanem u mikina a tepláků), jejich životnost a stejně tak zpracování veškerých jejich modelů. Vše je úžasně pohodlné, vše dýchá, a i po opakovaném praní drží grafika beze změn a oblečení nemění strukturu ani velikost.

Zní moje hodnocení příliš nadšeně? Ale já jsem z oblečení od Tree Factory opravdu nadšený! Všechny jejich kusy mi na první dobrou padly jako ulité, vše se tak příjemně nosí, střih je bezchybný, a navíc ty jednoduché přírodní motivy, ty se mi líbí moc.

Svoboda je přesně moje heslo

Třešínkou na dortu je mikina s nápisem Svoboda na zádech. Ta přesně komunikuje světu to, o co mi na rybách jde. O čistou radost z trávení času v přírodě mimo občas bláznovou civilizaci, kde si vyčistím hlavu, a ještě si užiji radost z adrenalinu při zdolávání ryb. A to je pro mě ta pravá svoboda, kterou si vždycky neskutečně užívám. Ideálně ve společnosti dobrých kamarádů, se kterými si sdělujeme zkušenosti z rybaření, pomáháme si a po návratu z výprav pak máme všichni na co vzpomínat.

Velmi slušné ceny

Na kolik vlastně oblečení od ryze českého Tree Factory vyjde? Trika se pohybují v cenách od 490 do 750 korun, mikiny od 1.090 do 1.690 korun a tepláky jsou v cenovce 1.290 korun. Je to hodně, nebo málo? Za mě super ceny za to, že kupuji českou originální kvalitu, za kterou stojí navíc relevantní etické hodnoty.

Oblečení od společnosti Tree Factory, které najdete na eshopu Summermyles.cz, vám přátelé rybáři rozhodně doporučuji. Zkuste se zamyslet, jestli není lepší se jako v mém případě vykašlat na provařené rybářské brandy a vzít si na sebe něco kvalitního a odlišného od toho, co nosí na sobě většina naší rybářské komunity.  

 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek