Skládací stolek s lavicemi Coleman: konečně pohodlné stravování, výroba montáží i deskové hry s parťáky

13.12.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Skládací stolek s lavicemi Coleman: konečně pohodlné stravování, výroba montáží i deskové hry s parťáky Na čem jste zvyklí se na rybách najíst, nebo si vyrábět montáže? Na maličkém rybářském stolečku? Nebo snad v ruce či na kolenou na rybářském křesle? Přinášíme vám daleko pohodlnější řešení, které oceníte především na vícedenních výpravách.

Vždycky jsem si na své rybářské výpravy s sebou vozil klasický maličký stoleček (50 x 30 x 25 cm), u nějž mi vyhovovala jeho skladnost. Když jsem ho zapomněl, jedl jsem, nebo obstarával rybářské přípravy, na kbelíčku od boilies. A musím říct, že mi vlastně ani jedna z variant nikdy pořádně nevyhovovala. Z křesla jsem se ke stolečku i kbelíku hrozně ohýbal, nadával, že je na obou náhražkách pořádného stolu málo místa a častokrát jsem si při záběru ryby stolek převrhl i s jídlem a negativně pak komentoval jeho nestabilitu. 

Ale teprve nyní mě konečně napadlo vyřešit jednou pro vždy nekomfort, který mi kbelík či rybářský stoleček poskytovaly. Pořídil jsem si velice praktický kempingový set Pack-Away table for 4 s rozměrným stolkem a dvěma lavicemi od značky Coleman. Set je skládací a ve složeném stavu skutečně dobře skladný a snadno přenosný. A přátelé, hned z kraje vám musím říct, že baštit na rybách na pořádném stole s lavičkami je najednou naprosto jiná dimenze. 

Šikovný kufříkový formát

Stolek má rozměry 90 x 60 x 71 cm (šířka x hloubka x výška), jeho deska je rozvíratelná ze dvou částí a v zavřeném stavu slouží jako kufřík, do kterého schováte jak nožky stolku, tak obě lavice. Složený stolek ala kufřík má pak rozměry 90 x 30 x 9 cm a celkovou váhu včetně lavic 8,5 kilogramu. 

Jasně, pokud půjdete na jednodenní výpravu a víte, že je pro vás na dlouhé cestě pěšky na vaše lovné místo důležité každé deko vybavení, pak s sebou takový set asi nepopadnete. Ale pokud máte na revíru své auto nedaleko sebe, nebo když pojedete na týdenní výpravu, na kterou tak jako tak povezete plný vůz věcí, pak je tento kempingový stolovací set výbornou volbou. 

Složený „kufřík“ se stolkem a lavicemi je díky plastovým madlům možné snadno přenášet v jedné ruce. Madla se dají povytáhnout, aby se do nich ruka vešla a musím jim vytknout, že jsou kapku daleko od sebe pro opravdu pohodlné držení. Ale řešení pro přenos to je. 

Rozbaleno i sbaleno do dvou minut

Jakmile se rozhodnete set rozbalit, stačí odjistit dvě hliníkové „packy“ a rozevřít stolek. Uvnitř jsou usazené obě složené lavičky, které jsou ke stolku zespod připoutané dvěma pásky na suchý zip. Pásky povolíte, vyndáte lavice a jen jim na každé straně vyklopíte pár nožek. Srovnáte, nebo by se také dalo říct domáčknete do roviny podpěrky nožek a lavice jsou sestavené. Můžete se na ně pohodlně usadit.   

Pro rozbalení stolku vyklopíte postupně všechny čtyři nožky, respektive jejich polovinu a opět domáčknete jejich podpěry. Z vnitřní stany stolku pak vycvaknete zbývající čtyři nohy stolu (de facto druhá poloviny nohou) a tento druhý díl zasunete do dílu prvního. Koncové nožky jsou vybavené pružinovou pojistkou a při jejich zásunu do prvního dílu uslyšíte, jak pojistky při správné aplikaci cvaknou. Po nasunutí všech čtyř nohou můžete postavit stolek na zvolné místo, a nakonec zbývá už jen zaaretovat desku stolu tak, že na každé straně desky v místě, kde se stolek rozvírá, zajistíte hliníkové packy za k tomu určené kolíčky. 

Celé rozbalení a sestavní setu je velice snadné, intuitivní a rychlé. Nezabere vám ani celé dvě minuty, jak jsme si změřili. A to jsme měřili čas při prvním sestavování setu, kdy jsme sytém ještě neměli zažitý.  

Masivní hliník a praktické podsedáky 

Celý set je vyrobený z fortelného a odolného hliníku, jak lavice, tak i stůl mají při použití velmi stabilní projev, nemají žádnou tendenci se viklat. Lavičky mají rozměr každá 87,5 x 25 x 40 cm (délka x hloubka x výška) a sedí se na nich opravdu pohodlně díky podsedákům z pevné látkoviny (600D polyester), které jsou sundatelné a dají se dokonce vyprat v pračce. A to oceňuji. Moc dobře vím, jak se dá taková lavička na rybách začunit ať už jídlem, nebo třeba dipem, boosterem apod. K setu se na lavičky pohodlně usadí až čtyři rybáři. 

Jak stolek, tak lavičky se mi po vizuální stránce opravdu líbí, díky zelené barvě podsedáků lavic se set výborně hodí k bivaku. Jednoduše působí vysloveně rybářsky. Stolek má kolem dokola desky drobný hliníkový kraj, což je pro nás rybáře další plus. Kulaté či válcovité nástrahy, ale také třeba broky a další věci se vám neskutálí z desky stolu na zem a nemusíte je pak lovit v trávě či listí. 

Rovina ano, svah ne

Celý set je vyrobený z bytelného a odolného hliníku. Působí fortelně a stabilně. Ale o stabilitě můžeme hovořit pochopitelně pouze v momentu, kdy pro stůl i lavice najdeme alespoň trochu rovné místo na břehu revíru. Jelikož nožky lavic ani stolu nemají možnost prodloužení/zkracování nohou, není možné je postavit ve svahu, nebo na jiných výrazných nerovnostech. Nicméně musím ze zkušenosti říct, že zatím jsme set využili s parťáky na čtyřech lovných flecích a vždycky jsme takové místo, kde jsme byli s usazením setu spokojení, našli. Problematické mohou být v tomto ohledu břehy menších řek, anebo naopak přehrad jako j třeba Orlík. Ale to nám ukáže čas a další výpravy.    

Kempingovou stolovací sestavu Pack-Away table for 4 od Colemanu jsme zakoupili na eshopu Coleman.eu za cenu 2.999 korun. Tuto cenu pokládám za nízkou vzhledem k vysoké užitnosti a komfortu, který set nabízí, stejně jako k jeho zpracování, designu a použitých materiálech. Set vám rozhodně doporučuji, přátelé rybáři, jen se před jeho nákupem zamyslete nad tím, na jak rovných/nerovných místech lovíte a zda tam tento set najde to správné uplatnění.  

Kempingový stolovací set Coleman Pack-Away™ table for 4:

Rozměry stolu - rozložený: 90 x 60 x 71 cm (délka x hloubka x výška)

Rozměry stolu - složený: 90 x 9 x 30 cm (šířka x hloubka x výška)

Rozměry lavičky: 87,5 x 25 x 40 cm (délka x hloubka x výška)

Materiál: hliník a 600D polyester

Přenášení: řešení kufřík s madlem

Maximální počet osob: určeno až pro 4

Váha: 8,47 kg

Cena: 2.999 Kč

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 76x
Recenze 66x

Odběr novinek