Řidičské rukavice Špongr: větší požitek z jízdy i neohmataný interiér

08.08.2022 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Řidičské rukavice Špongr: větší požitek z jízdy i neohmataný interiér Umíte si představit řízení vašeho vozu s řidičskými rukavicemi? V čem mohou řidiči pomoci a pro koho se hodí? Pojďme si je spolu otestovat v praxi.

Také trávíte spoustu času za volantem, ať už na cestě do práce, na služebních cestách, výletech s rodinou, nebo třeba na dlouhých štrekách na vaše vysněné rybářské výpravy? Pak máme pro vás velice zajímavý tip, kterým byste si mohli udělat nemalou radost.

Ryze česká firma Špongr z Přeštic vyrábí kožené rukavice a další kožené módní doplňky již od roku 1994. Soustředí se na velice propracované funkční detaily a kvalitní materiály, díky nimž produkuje uživatelsky více než přívětivé výrobky.

Fajnšmekři už je znají

Konkrétně jejich řidičské rukavice můžete zahlédnout na rukou nejednoho movitého fanouška sportovních, nebo sběratelských vozů. A není divu, rukavice od Špongra totiž mají především mezi příznivci sportovní i jinak zážitkové jízdy velký věhlas. Přitom se výborně hodí i na denní docela běžnou jízdu autem, a navíc nejsou s ohledem na kvalitu materiálu a zpracování nijak drahé.

Žádné nejisté upocené ruce

Já jsem si na testování vybral z nabídky firmy Špongr konkrétně model celoprstových řidičských rukavic zapínacích na hřbetu ruky na druk v černé barvě s grafitově šedými detaily. Tyto řidičské rukavice bez podšívky jsou vyrobené z úžasně jemné jehněčí kůže a jsou až neskutečně lehké (jedna rukavice váží jen 20 gramů).

V rukou tak máte stále vynikající cit, ale navíc i daleko jistější a pevnější úchop volantu. Rukavice jsou perforované v oblasti prstů a také mají lemované kruhové otvory na kloubech hřbetu ruky. Tím pádem velmi dobře dýchají (odvádějí vlhkost) a ruce se v nich nepotí. A to je velký benefit nejen při vysloveně sportovní jízdě, ale také v běžném provozu.

Konec umatlaných otisků ani mráz od volantu

Navíc mě na rukavicích baví, že v nich tzv. neotlapkávám interiér (žádné mastné otisky na dotykovém displeji, lesklých materiálech ve voze) a pot z rukou případně hrubé drobnosti na rukou mi také nedegradují kůži ani plasty na volantu. A to by měli ocenit hlavně majitelé nových aut.

Skvělé jsou řidičské rukavice také v zimních měsících, kdy sami dobře ze zkušenosti víte, že není nic příjemného držet ledový volant a čekat, než se vám vytápěním interiéru ohřeje. I když máte volant vyhřívaný, zamyslete se nad tím, jak rychle kolikrát potřebujete vyjet a za jak dlouho se vám volant po zapnutí vyhřívání reálně ohřeje na pocitově přívětivou teplotu.

Jasná stylovost i snadné navlékání

A nesmíme zapomenout ani na další faktor, který hraje pro volbu kvalitních řidičských rukavic. A to je určitý pocit prémiovosti až luxusu. Rukavice od Špongra jsou opravdu krásný elegantní a nadčasový výrobek, který je radost nosit.

Snadno se díky upínacímu pásku s drukem nandávají i sundávají a postupem času zjistíte, že se de facto modelují přesně podle tvaru vašich rukou. Čím déle je používáte, tím pohodlněji se v nich cítíte. A právě z tohoto důvodu je také nutné dobře zvolit jejich velikost, protože vám postupně „povolí“.

Pozor na správnou velikost

Na eshopu Špongr.cz, kde jsme rukavice zakoupili, se přímo u popisu každých řidičských rukavic dočtete, jak si správně změřit svou ruku a následně zvolit ideální velikost. A pokud byste si přesto nebyly s výběrem velikosti jistí, stačí zavolat do firmy Špongr, kde vám s velikostí ochotně poradí stejně jako mně.

Nízká cena za top kvalitu

Řidičské rukavice, které jsme 6 měsíců testovali, stojí 1.350 korun a mohu je všem řidičům, kteří chtějí mít ještě větší radost z jízdy, doporučit. Je až blaho v nich krotit vůz, zvláště na opravdu dlouhých cestách. Ta jistota úchopu volantu v nich, žádný stres z pocení rukou, nebo z ledového volant v zimě, je k nezaplacení. A navíc s nimi získáte jedinečný styl, který vám, věřím, udělá radost. Stačí si vybrat z pestré nabídky na Špongr.cz takové rukavice, které sednou nejen k vašemu vozu, ale především k vašemu naturelu.

Řidičské rukavice Špongr přehledně:

Testovaný model: prstové černé s grafitovými detaily bez podšívky

Materiál: jemná jehnětina s hladkou povrchovou úpravou

Zapínání: na druk

Hlavní benefity: odvádí pot, v zimě eliminace chladu z volantu, eliminace mastných otisků v interiéru, stylový vzhled rukou

Váha jedné rukavice: 20 gramů

Aktuální počet pánských modelů na výběr: 31

Prodej: www.spongr.cz, nebo kamenná prodejna v Přešticích

Výroba: ČR

Cena: 1.350 Kč

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek