Recenze LK Baits Camo: křeslo pro náročného kapraře za rozumnou cenu

01.04.2016 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Recenze LK Baits Camo: křeslo pro náročného kapraře za rozumnou cenu Hledáte krásné a vysoce funkční křeslo pro své rybářské výpravy? Zapomeňte na kompromisy, otestovali jsme pro vás křeslo z "dílny" Lukáše Krásy, která nás opravdu nadchlo.   

Najít dnes na trhu rybářského vybavení křeslo, které je současně pohodlné, prostorné, stabilní, lehké, designově opravdu povedené a přitom nestojí horentní sumu peněz, není zase tak jednoduché. A to navzdory skutečnosti, že nabídka rybářských křesel a židliček je opravdu pestrá. Ale dali jsme si tu práci a našli jsme svého favorita v tomto segmentu. Je jím křeslo LK Baits Camo Arm Chair. Proč právě tento model?

První, čím nás křeslo z rodiny LK Baits zaujalo, byla jeho celková vizuální podoba, která signalizovala prostornost, pohodlí a stabilitu. Tyto aspekty jsou podle mého názoru pro výběr křesla, na kterém mnozí z nás trávíme dlouhé hodiny a dny, naprosto zásadní. Křeslo LK Baits camo je postaveno na pevném trubkovém rámu s výstužemi z oválných profilů a disponuje širokým sedákem (55 cm) i opěrnou částí (50 - 63 cm).

Sedák i opěrka jsou potaženy dílem vysokým semišem (na sedáku sedák 38 x 42 cm, na opěrce 34 - 54 cm x 68 cm), který je jednak pohodlný a současně hřejivý v chladných dnech, a dílem pevnou výborně vypadající látkou v barvě camo, která je nepromokavá. Opěrka je ve výšce hlavy výrazneji polstrovaná, sedák je zase opatřen termoizolační vložkou, která má za úkol chránit rybáře proti vlhku a chladu od země.    

Masivní patky i klouby

dyž už mluvíme o zemi, tedy o terénu, na který křeslo stavíme, určitě můžeme pochválit velkou plochu (téměř 9 cm) a masivnost patek křesla, která ještě umocňují  komplexní stabilitu celého křesla a neboří se snadno do rozměklé půdy. Trubkové vysouvací nožky jsou vyrobené z hliníku o solidním průměru 2 cm a manipulace s nimi je v praxi velmi snadná a hladká.

O úpravu sklonu opěrky se stará klasický kloub s ozubenými kruhovými zámky, který i přes plastové provedení vypadá bytelně a změna sklonu se jím upravuje rychle a snadno. Systém sklápění opěradla pomocí nadzvednutí područek jako je tomu kupříkladu u křesel Mivardi je určitě ještě rychlejší, na druhou stranu zase dává křeslu úplně jinou celkovou podobu. 

Područky jsou v případě křesla LK Baits Camo dostatečně dlouhé i široké (49 x 6 cm), jen bych jim vytknul kovové provedení, které má tendenci v chladných dnech studit a v horkých - zvláště na přímém slunci se naopak přehřívat, takže je jasné, že ani jeden z extrémů nebude úplně příjemný na dotek.

Nízká váha potěší pěší rybáře

Co je velmi příznivá hodnota hovořící pro volbu tohoto křesílka, to je jeho váha - konkrétně 6,2 kilogramu. Mezi kvalitními a pohodlnými křesly dnes najdete jen málo konkurenčních výrobků, které jsou lehčí. Takže je evidentní, že tot křeslo, byť je široké a robustní, vám nijak dramaticky nezatíží celkovou výbavu na cestě k vašemu lovnému místu.

Celkový design křesla chválím na výbornou - přesně taková je moje vizuální představa o křesle pro kapraře v U.K. style - nenápadné, macatě decentní křesílko širokých tvarů. Nicméně k mé plné spokojenosti bych za hlavou nemusel mít růžový "carp face", ale klidně bych se byl ochoten vsadit, že právě tento barevný prvek se bude řadě rybářů líbit. Mnohými bude vnímán jako moderní prvek, který podobu křesla řekněme rozsvěcí.   

Pokud vás zajímá cena tohoto výrobku, tak křeslo se běžně prodává za 2 590 Kč, což je podle mě za takovýto výrobek solidní cena. Ovšem mně se podařilo jej získat v mé oblíbené kladenské prodejně rybářských potřeb Fishzone v sezónní akci na outdoor vybavení o 10 % levněji. 

Parametry křesla přehledně:  

Šířka sedáku: 55 cm
Šířka/výška opěrky: 50 - 63 cm/68 cm
Rozměr područek: 49 x 6 cm
Váha celkem: 6,2 kg
Průměr patek: 8,8 cm
Výška sedáku nad zemí se zataženýma nožkama: 35 cm

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek