Projděte se s námi po veletrhu For Fishing 2015

26.02.2015 Jiří Louthan Fotogalerie
Reportáž
Projděte se s námi po veletrhu For Fishing 2015 Neměli jste možnost navštívit letošní rybářský veletrh For Fishing 2015? Nyní máte možnost podívat se, jak to na veletrhu vypadalo a prohlédnout si prezentace výrobců, které nás nejvíce zaujaly. 

Hned u vchodu nás zaujaly nádherné ručně vyráběné woblery na ultra lehkou přívlač, které prezentovala firma Stepanow-Fishing.com

 

První velký stánek po vstupu, který neunikl našemu fotoaparátu. Nová grafika Anacondy v podobě rudého satana byla doslova nepřehlédnutelná.

 

Tohle byla loď, která poutala pozornost jako žádná jiná. Rozměry a stabilita si nezadaly s další kvalitou v podobě vynikajícího prostorného přístřešku. Loď je jako dělaná na delší výpravy strávené z velké části na vodě.

 

Zastavujeme se u jedné z nejzajímavějších novinek, kterou představují rybářské kajaky. Jeden model hezčí než druhý, takže v budoucnu máme rozhodně v plánu je pro vás otestovat v praxi. Distributorem rybářských kajaků je Vít Bardon z firmy Kayakfishing.cz

 

Procházíme kolem nepřehlédnutelného stánku LK Baits, který v prostoru veletrhu doslova svítí barvami. Majitel firmy Lukáš Krása právě popisuje jednomu z rybářů novinky pro letošní rok.

 

Z nabídky rybářského oblečení nás oslovila především značka Hotspot Design...

 

...ale také nová značka R - Spekt, která přichází se zajímavými designy nejen na oblečení.

 

Zastavujeme se u stánku Fishing and Hunting, kde právě jeden z mladých rybářských borců přitahuje rybu na zdolávacím simulátoru. Je to šikovná mašina, která by se výborně hodila na testování prutů, vlasců apod. Její cena je, jak nám sděluje jedna ze sympatických hostesek stánku, 1 700 EUR.

 

Velmi pestrá je na veletrhu nabídka člunů, co se týče značek, rozměrů, typu podlážky, tvaru přední části a dalších parametrů, které byste měli při výběru člunu vzít v potaz. 

 

Nemohli jsme minout stojany Taska, které v hale výstaviště září jako klenoty. Nejen jejich cena, ale především design a kvalita zpracování tyto stojany řadí mezi skutečně luxusní rybářskou výbavu.

 

A když už se bavíme o luxusních výrobcích, jen o kousek dále narážíme na nové navijáky Shimano z řady Stella. Co jim říkáte?

 

Dalším stánkem, kde se zastavujeme, je Progressive Baiting. Distributor této značky Václav Karel nám zde předvádí dalšího výrobce nástrah na kapry, kterého brzy přinese na tuzemský trh - Ghost Baits s jeho jedinečnými názvy řad boilies a dipů.

 

A opět stánek s boilies a atraktanty, v tomto případě značky Dragon Baits. Prohlížíme si zde především nové "koule" se sušenými červy, nové superlehké zakrmovací tyče a zakrmovací rakety.

 

Procházíme kolem velké výstavní plochy firmy Starbaits, která předvádí široký záběr svého vybavení...

 

Již druhým rokem vystavuje na veletrhu také Michal Jiráň, který zde prezentuje velmi praktické nahazovací echoloty Deeper s nimiž se obejdete bez použití člunu.

 

Pochopitelně na veletrhu vystavovaly i firmy s klasickými echoloty, se kterými to bez lodi, nebo čluny nejde. Ale zase máte možnost s nimi sledovat ty nejjemnějších nuance dna v barevném, nebo dokonce plastickém zobrazení.

 

Jemná práce prstů při vázání mušek je fascinující. Nedalo nám, abychom se na dalším stánku nepodívali, jak taková muška vzniká přímo před našima očima.

 

Jen o kus dál se na chvíli zastavíme u stánku, který předvádí solární nabíječky, náhradní zdroje energie a další praktické pomocníky zvláště pro delší rybářské výpravy.

 

 

Také značka Fenix zde představuje se svými svítilnami zástupce nových technologií. 

 

Nováček na veletrhu (ovšem nikoli na trhu jako takovém) značka FOX se prezentuje hned ve třech oddělených řadách - nabídkou pro kapraře, pro příznivce feederu a nakonec i vláčení.

 

Jeden z představitelů značky FOX předváděl chod nových gumových nástrah, které nám však svými vysoce realistickými pohyby připomínaly spíše woblery.

 

Míst, kde jste mohli pozorovat pohyby umělých nástrah, bylo na veletrhu hned několik. Na některých jste měli možnost si nástrahy osahat a někde dokonce sami "povodit".

 

Úžasná byla pestrost veletrhu z pohledu na rybářské pruty. Určitě byste jich tu na stáncích napočítali dohromady celé stovky. 

 

Běžně jste si za asistence některého z promotérů značky mohli otestovat akci prutu, získat informace z praxe, nebo dokonce ze závodů.

 

A když se bavíme o prutech, tady zrovna Karel Nikl (rybářům dobře známý výrobce nástrah na kapry) předvádí nové typy prutů Sonik.

 

O kus dál nás pobavil promotér českého výrobku - termo ponožek Bobr. Jakmile zahlédl objektiv naší zrcadlovky, okamžitě nám pěkně zapózoval i se svým majestátním knírem :-)

 

Určitě nenajdete vhodnější místo pro výběr bivaku, než zde, na veletrhu. Jsou jich tu sestavených desítky.

 

Některé firmy byly připravené s vámi prodiskutovat doslova každý detail svých bivaků, abyste našli ten, který vám bude ideálně vyhovovat. "Chcete do tohoto bivaku instalovat lehátko, nebo křesílko, abyste viděli, kolik vám kolem něj zbyde místa? Žádný problém."

 

Nově se na veletrhu objevuje také značka Delphin, která je dobře známá především mezi kapraři. Právě se o ní dozvídáme více od jejího distributora, stejně jako o vlascích FIN, které lákají kombinací kvality a nízké ceny.

 

Je doslova nemožné přehlédnout pestrobarevnou expozici firmy Zebco, která zde prezentuje především značky Radical a Browning. Vtipné komiksové designy obalů boilies nás pobavily.

 

Zatímco firma Zebco rozsvítila svůj stánek pestrými barvami, Jakub Vágner opět vsadil na přírodní podobu své expozice. Dominuje jí především dřevo v podobě podlahových roštů a sloupků, stejně jako sbírka artefaktů z jeho Jakubových výprav po světě.

 

Stánek značky Mikbaits, která už má mezi českými kapraři za léta své existence na trhu svou věrnou klientelu.

 

Dále se zastavujeme u stánku, který svou nabídkou necílí pouze na rybáře. "Libo-li polarizační brýle? Ano, máme jich tu pár na výběr..."

 

Pochopitelně na akci najdou své oblíbené výrobce i sumcaři. Vedle značek MadCat, nebo třeba Black Cat, je to například i UniCat, který nabízel pestrý záběr výrobků pro cílený lov sumců. 

 

A na závěr jedna fotka ze stánku Rybářského svazu. Velmi kontoverzní záležitost v podobě akvária napěchovaného krásnými rybami našich vod. Někteří návštěvníci chválí a žasnou, jiní ryb litují, že se musí tísnit na tak malém prostoru. 

 

V každém případě se už nyní těšíme na další veletr For Fishing, z něhož vám přineseme nejen informace o nejzajímavějších novinkách, ale také rozsáhlou fotogerii jako v tomto případě. Přejeme vám, ať si veletrh v roce 2016 užijete stejně jako tým rybářského magazínu ČasNaRyby.cz

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek