Podzimní lov kaprů na svazovce: Sázím na krill a česnek

24.10.2018 Reportáže
Reportáž Zpráva od vody
Podzimní lov kaprů na svazovce: Sázím na krill a česnek

Jak se mi vydařil poslední záříjový lov na slovenské 13ti hektarovce, pro který jsme si vybral boilies kriil a česnek v kombinaci s Robin redem? Pojďte ho prožít se mnou.


Autor: Daniel ilušák

Poslední zářijové dny vyšly přesně na víkend a spolu s nimi i poslední možnost nonstop lovu na našich slovenských svazových vodách. Plán byl tedy jasný - jde se na ryby! Takže přede mnou bylo cca 24 hodin na domácí 13 hektarové vodě. Výběr místa byl snadný, zvolil jsem vodu, kde už jsem byl na dvou krátkých, ale poměrně úspěšných vycházkách po práci. Měl jsem tedy k dispozici lovné místo, kde se ryba pár dnů dozadu aktivně krmila. 

Stejně jasná byla i volba nástrahy a návnady. Essential boilies od Baitology s příchutí Krill, se kterým mám na této vodě velmi dobré zkušenosti a Premium boilies od stejné značky v příchuti Česneku Robin red, který jsem zkoušel v daném týdnu úplně poprvé a jevil se jako velmi perspektivní kulička.

I když mi to silný vítr neusnadňuje, na lovné místo letí přibližně dvacet kkoulí z obou příchutí. Příprava montáží jde rychle. Na kombinovaný Blowback rig z fluorocarbonu a 25lb šňůrky navlékám pod háček dvě 18 mm kuličky Garlic Robin red. Na druhý prut volím stejně kombinovaný horton rig a pod háček přichází 18 mm Krill v kombinaci s 15 mm popkou Fish Krill. Obě montáže letí do vody a ke každé kobruji ještě deset kuliček.

Usazuji se do brollíčka a užívám si výhled na vodní hladinu a les na druhém břehu, který už semtam mění barvu ze zelené na všechny ty krásné podzimní odstíny. Scenérii trošku kazí jen roky opuštěný hotel vykukující z lesa.

Dvanáctka, které nedocházel souboj

Těsně před osmnáctou hodinou se poprvé ozývá signalizátor. Dvě nesmělá pípnutí a když doběhnu k prutům, je ticho. Naštěstí se signalizátor po malé chvíli ozývá znovu a z navijáku se velmi pomalu odvíjejí první centimetry vlasce. Zvedám prut a protože ryba neklade téměř žádný odpor, začínám ji pomalu přitahovat ke břehu.

Jakmile jsem kapra dostal blíž, jakoby si až teď uvědomil, že má v tlamce háček. Silon mizí z cívky rychlostí blesku a teprve teď začíná ta pravá zábava. Po asi deseti minutách boje konečně dostávám do podběráku krásného 12,46 kg těžkého šupináče na dvě koule Garlic Robin red. Pár fotek na památku, ošetření ranky po háčku a kapřík putuje zpět do vody.

Zatím to vypadá docela dobře. Na další záběr čekám jen dvě hodiny. Tentokrát přichází pořádná jízda na Krill s popkou. Po pár chvílích končí v podložce sice menší, ale krásně kulatý šupík s váhou těsně pod 7 kilo. Opět fotka, ošetřit, pustit kapříka zpět do vody a jde se spát.

Česnek oslovil štíhlého gurmána

Těsně před půlnocí mě probouzí další jízda. Vyskakuji rychle ze spacáku a běžím k prutu. Ryba mi nedarovala ani metr zadarmo, ale nakonec jsem kapříka bezpečně dostal do podběráku. Váha se zastavuje přesně na sedmi kilech - tentokrát to je štíhlý silák s velkou ocasní ploutví, kterému zachutnaly dvě kuličky Garlic Robin red. Ošetřuji ránu, rychlá fotka a kapřík putuje do vody a já pěkně zpět do teplého spacáku.

Do rána se nic neděje, pokud tedy nepočítám drzé ježky, které vždycky přiláká vůně boilies. O půl sedmé ráno mě probouzí další jízda. Tentokrát však panáček z Krillu a Fish Krill poky zachutnal malému, asi 50 čísel dlouhému kapříkovi, kterého vypínám rovnou ve vodě.

Teploměr ukazuje 2°C. Vařím si kávu a užívám si nádherný pohled na opar nad vodní hladinou a dokonalé ticho. Čas určený pro tuto vycházku se pomalu chýlí ke konci. Do mého odchodu kolem oběda už žádný záběr nepřišel, ale domů odcházím spokojený. Cca 24 hodin u vody v krásné přírodě a 4 pěkné zdravé ryby.

Ověřený Krill od Baitology mě opět nezklamal a konečně jsem si otestoval i bolies, které je přímo předurčené pro podzimní chytání v chladnější vodě - Garlic Robin red.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek