Opravdová rybářská powerbanka? Ano a je to výborný tip na vánoční dárek pro rybáře

14.12.2016 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Opravdová rybářská powerbanka? Ano a je to výborný tip na vánoční dárek pro rybáře Powerbanka Wesdar S4 je pro rybáře jako stvořená. Odolností, rozměry, kapacitou i speciální funkcí navíc určitě nadchne i velmi náročné příznivce rybařiny. 

Nabídka powerbank, které vám umožní kdykoli dobít váš mobil, tablet, kameru, svítilnu, nebo třeba nahazovací echolot, je v současné době velmi široká. Abychom však vybrali powerbanku opravdu vhodnou pro rybářské účely, je třeba se nejprve zamyslet nad tím, co od ní pro praktické použití u vody čekáme. 

Že by měl tento záložní zdroj mít co největší kapacitu, to je asi bez diskuze. Rybáři jezdí na týdenní nebo i delší rybářské výpravy a bez energie se dnes už neobejde žádný z nás. Tím spíše, když si rádi zážitky z lovů zaznamenáváme na foťáky, kamery, nebo když pracujeme na rybách se sociálními sítěmi apod. 

Další preference jsou rovněž na snadě. Powerbanka musí být rozhodně odolná vůči vodě a pádům, protože komu by se chtělo být na své věci před bivakem příliš opatrný. Déšť, pád do vody, nebo na zem, když zrovna nohou zavadíme o stolek, nesmí powerbanku ohrozit, protože přijít o zdroj energie například hned na začátku výpravy třeba do Francie, by byl opravdu průšvih. Powerbanka prostě nesmí zklamat za žádných okolností. A co od ní čekáme dále? Rozhodně malý rozměr a nízkou váhu, aby nám v zavazadle nezabírala příliš mnoho místa a netížila při dlouhých pěších cestách k revírům. 

Při hledání powerbanky podle výšeho uvedeného klíče, mi padla do oka Outdoorová powerbanka Wesdar S4 (dále jen S4), která své preference "prodává" už v názvu. Její tělo je masivní, pogumované, z odolného plastu a disponuje dvěma sloty (vstup a USB výstup), LEDkami, které definují stav vybití powerbanky a dalšími dvěma diodami, díky kterým dokáže S4 posloužit i jako svítilna. Stačí dvakrát rychle zmáčknout ovládací tlačítko pro její rozsvícení, nebo zhasnutí. Jedním zmáčknutím získáte podle počtu rozsvícených diod již zmíněnou informaci o stavu vybití zdroje.   

S4 nabízí kapacitu 10 400 mAh, která postačí například k plnému nabití chytrého telefonu až pětkrát. Nabíjení přitom probíhá rychlejším proudem 2,1 A. S4 je vodotěsná podle standardu IP4 (déšť, nebo pád do vody s okamžitým vytažením jí, jak jsem si prakticky vyzkoušel, nevadí) a samozřejmě je také nárazům odolná. Cíleně pohodit jsem ji ani nemusel, někdy se šikovnosti nedostává, takže se v tomto ohledu otestovala powerbanka sama. Narovinu se musím přiznat, že mi upadla při vybalování ze stolu na dlažbu. Dopadla sice natvrdo, ale také bez úhony a od té doby vesele dobíjí dál.  

S4 váží 300 gramů, což není nijak dramatická hodnota a rozměry jsou rovněž velmi sympatické: 13 x 9 x 2 centimetry. Součástí balení je dobíjecí mikro USB kabel. Powerbanku pořídíte za 699 korun v rybářských eshopech www.fishzone.cz, www.deeper-sonar.cz nebo třeba i na Alze. 

Každopádně je tento model dobře prověřený na mých letošních rybářských výpravách, kde mi mockrát dobil všechny mé přístroje, co jich k vodě s sebou nosím (Deeper, foťák, kamera, tablet, mobil, svítilny). Pokud nevíte co pořídit pod stromeček rybáři z vaší rodiny, svému rybářskému parťákovi, nebo sami sobě, tak tenhle tip opravdu stojí za to. 
   
Parametry přehledně:

Kapacita:  10 400 mAh
Vstupní i výstupní proud:  2,1 A
Výstupy:  Micro USB
Šířka:  9 cm 
Výška:  13,2 cm 
Hloubka:  2 cm 
Speciální funkce:  LED svítilna 
Hmotnost:  301 g 
Vodotěsnost:  IP4
Nárazuvzdornost:  ano
Vnější konstrukce:  odolný plast a guma

Diskuze

pepasa    04.11.2018 20:42
Power banka je super věc nejen pro rybáře. My jsme ji koupili dceři k narozeninám a využívá ji poměrně často. https://armik.cz/power-banka-panda-2600mah/ Má pěkný design, takže je to takový její módní doplněk. Když jedu na ryby, tak si power banku občas půjčím.
Jakub Hladký Rybo.cz    15.05.2019 22:23
Já používám tu od MIvardi. Patří sice mezi ty starší zaříení ale 222Wh je přecijen pořádná zásoba energie. Potřebuji to zvláště, když jezdím na více denní výpravy, kde mj. píšu svůj rybářský blog www.rybo.cz.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 49x
Recenze 39x

Odběr novinek