Novinky na For Fishing 2016? Jedinečné pruty, nové trendy hlásičů i rybářské minikaravany

16.02.2016 Jiří Louthan Fotogalerie
Zajímavost Reportáž
Novinky na For Fishing 2016? Jedinečné pruty, nové trendy hlásičů i rybářské minikaravany Letošní rybářský veletrh For Fishing byl opět plný zajímavých novinek. Návštěvníkům přinesl jak nové klíčové firmy, tak doslova přehršel jedinečných nových výrobků. Které z nich nás oslnily nejvíce? 

Letošní ročník veletrhu For Fishing byl opět úžasně pestrou přehlídkou nejnovější výbavy pro rybáře všech lovných technik. Ale přiznejme si, že také slev, na které řada rybářů čekala celé měsíce a mimo jiné i rybářských ikon, které byly k vidění na svých stáncích či přednáškách a které byly pod neustálou palbou fotoaparátů svých fanoušků.

Ale zapomeňme teď na rybářský bulvár a pojďme se spolu krátce pozastavit nad několika novinkymi, které nás na veletrhu nejvíce nadchly, a které by neměly uniknout ani vašemu drobnohledu. 

Nová značka precizních vláčecích prutů - Major Craft 

První novinkou rozhodně potěšíme srdce vášnivých vláčkařů. Letos poprvé se totiž na veletrhu objevila dlouho očekávaná značka Major Craft pocházející z Japonska. Společnost Major Craft vyrábí pruty pro všechny techniky přívlače včetně jednodílných a baitcastových modelů, a navíc i výborně propracované woblery. Je to pravděpodobně jediný výrobce vláčecích prutů, který k výrobě všech svých modelů používá pouze komponenty FUJI.

 

Foto: stánek Major Craft, vlevo spolumajitel firmy Michal Jiráň 

Foto: pruty Major Craft, v pozadí vítězné poháry spolumajitele firmy Ondřeje Duška

Foto: nástrahy z produkce Major Craft v ruce krásné hostesky

Rybářské karavánky konkurují luxusním rybářským bivakům 

Na veletrhu se poprvé objevily velmi pěkné minikaravany od společnosti téhož jména, tedy Minikaravany s.r.o. Překvapily nás svou pohodlností, malými rozměry i praktičností výbavy. Firma na veletrhu předvedla oba své modely (MINI K SPORT a MINI K FAMILY) včetně speciálního stanu s nafukovací konstrukcí, který slouží jako předsíňka či jako venkovní kryté posezení. Větší z obou modelů disponuje solárním panelem, plnohodnotým dvojlůžkem, ledničkou, výklopnou televizí a další výbavou, kterou ocení hlavně pohodlnější, či starší rybáři a jejich drahé polovičky. 

   

Foto: externí "obývák" modelu FAMILY s nafukovací konstrukcí

Foto: sympatická prezentátorka karavánků nám předvádí větší model s dvojlůžkem a skrytými úložnými prostory 

Foto: minikaravan disponuje mimo jiné výklopnou televizí, ledničkou i solárním panelem na střeše

Kapraři byli nadšení z nových hlásičů

Letos se na veletrhu blýskly mezi elektronickými hlásiči záběru nejvíce tři nové modely: ALFA-Tx, která vsadila na jednoduchou vkusnost a maximální elektronickou kvalitu ohlídanou výrobou tady v Čechách, dále výrobek New Direction, který "šlápl" hodně do moderního designu, ale oslovil i absolutními dvěma novinkami v podobě příposlechu s displejem a také možností propojení hlásičů s vaším chytrým telefonem prostřednictvím Bluetooth. A v neposlední řadě se předvedly také hlásiče E.C.U. MK1, které kombinují retro design s pokročilou elektronikou, která přináší například zajímavý systém eliminace falešných záběrů.

Posuďte sami, které z nových hlásičů vypadají nejlépe. O jejich praktických kvalitách nepochybujeme a věříme, že si v brzké době všechny tři konkurenty otestujeme v praxi.

Foto: hlásiče ALFA v reálu na hrazdě stojanu na expozici Jakuba Vágnera

Foto: hlásiče New Direction ve futuristickém designu

Foto: hlásiče E.C.U. z nabídky stánku Imperial Baits, které ctí klasického ducha U.K.style

Sumcaři obdivovali rudé pruty Hell-Cat i nezničitelné WFT

Značka Hell-Cat se letos poprvé pochlubila sumcovými pruty ve dvou řadách Kronos a Forkys. Jejich barva blanků i rukojetí byla doslova nepřehlédnutelná, stejně jako jejich prezentace v silném zatížení. Věřím, že řada sumcařů se velmi těší na jejich uvedení do malobchodní sítě, které má přijít v průběhu následujícího měsíce.  

Foto: testování prutů s pětikilovou zátěží si mohli vyzkoušet i sami návštěvníci

Stejně vysokou pozornost sumcařů jsme zaregistrovali také u testování prutů WFT, které se už v předchozím roce vyšvihly na hranici nejlepších sumcových prutů na trhu. Označení Never Crack - tedy nezlomitelný dělá svým prutům čest.

Foto: ...a zkoušely se a ohýbaly také pruty WFT na stánku firmy Adler

Stane se prut Opium "drogou" českých kaprařů?

Slovenská značka Delphin se na letošním veletrhu pochlubila svou absolutní novinkou v podobě kaprového prutu Opium Black Carp. Tato kaprová dělička s krásnou progresivní akcí doslova bourá klasické představy o tenkém blanku a rukojeti. Nejen, že jsem dosud neviděl u žádného jiného "kapráku" tenčí blank (tělo prutu), ale z čeho jsem byl doslova nadšený, to je jeho jedinečně tenká korková rukojeť, která výborně sedne do ruky. Prut má přijít na trh s cenou pod 3 000 korun, takže to vypadá, že tu budeme mít mezi kaprovými pruty nový prodejní šlágr následujícíh let. 

Foto: tenoučký blank prutu Delphin OPIUM Black Carp

Foto: rovněž velmi tenká korková rukojeť, která bude vyžadovat menší rohatinky než dosud

 

Foto: testování akce prutu Delhin OPIUM Black Carp

Další kaprařský šperk přinesla firma NASH

Kaprařská firma NASH nás umí každý rok nadchnout některým ze svých jedinečných prutů. Zatímco loni nás zaujal jejich šoulačkový prut Dwarf, který kvůli zmešnení přepravní délky zkombinoval prvky děličky a teleskopu, letos se NASH pochlubil úžasně precizní děličkou NR Toro, která kombinuje jedinečný design s nejmodernějšími výrobními technologiemi.

Supertenká titanová očka FUJI, zkrácené luxusní sedlo navijáku ALPS, antireflexní matný blank z carbonu Toray 1K a Mitsubishi 40T, to jsou atributy, které dávají prutu Toro přímo jedinečný potenciál pro extrémně dlouhé náhozy i jemné zdolávání kaprů.

  

Foto: Prut Nash NR Toro s extrémně tenkými titanovými oky

 

Foto: precizní sedla navijáků s kovovými komponenty prutů Nash NR Toro

Fanoušci praktických rybářských kajaků si opět přišli na své

Zatímco vloni se na veletrhu For Fishing prezentovala pouze jediná značka rybářských kajaků - Jackson Kayak, která se nicméně stala doslova hitem veletrhu, letos si měli možnost rybáři prohlédnout i další dvě výstavní expozice zaměřené na tento typ snadno ovladatelných lodí. 

Prvním nováčkem byly kajaky HOBIE, které předvedly jednak zajímavou variabilitu v podobě nafukovacích i celoplastových modelů, ale především šlapací a kormidlovací systém ovládání . 

Foto: nafukovací kajak Mirage s pohonem Mirage Drive

Foto: plastový model kajaku Hobie - Mirage Outback S.U.V.

Další - tentokrát čistě nafukovací rybářské kajaky předvedl na své výstavní expozici největší evropský výrobce nafukovacích lodí Gumotex.   

Foto: nafukovací rybářský kajak Halibut firmy Gumotex

Těšíme se na veletrh v roce 2017

Jaké novinky na veletrhu zaujaly vás? Mimochodem, také už se teď těšíte na další ročník veletrhu For Fishing a na další novinky, se kterými se nám pochlubí jednotliví výrobci a distributoři? Už teď vám mohu slíbit, že i když se vám na veletrh nepodaří z jakýchkoli důvodů osobně dostat, což je podle mého názoru velká škoda, určitě vám opět přineseme shrnutí nejzajímavějších výrobků a expozic.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek