Nová chladnička od Colemanu je úžasně efektivní i multifunkční zároveň

04.09.2022 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Nová chladnička od Colemanu je úžasně efektivní i multifunkční zároveň Otestovali jsme novou chladničku 62 QT Xtreme Wheeled Cooler, která nás nadchla svými vychytávkami. Pro nás rybáře jsou doslova jako stvořené.
 

Na delších letních výpravách už se rybář neobejde bez chladničky. Nápoje, maso, vejce, uzeniny, hotová jídlo na ohřátí, ale také živé nástrahy – to všechno je potřeba ve vysokých letních teplotách udržovat na vícedenní rybářských akcích dobře chlazené. A právě z tohoto důvodu se pod náš drobnohled dostal velice zajímavý chladicí box od americké značky Coleman, který nás okamžitě zaujal svojí úžasnou všestranností.

Pořádný objem a super izolace

První, co je třeba na této chladničce pochválit, to je její luxusně velký formát. Xtreme Wheeled Cooler s objemem 58 litrů má vnitřní rozměry 46 x 25 x 36 cm. Vejde se do něj brutální nálož nápojů a potravin na celý víkend pro dva rybáře, nebo pro jednoho dokonce na celý týden.

Stačí do chladničky k potravinám a nápojům přidat led (nejčastěji používám zmraženou vodu v plastových lahvích) a můžete chladit bez výměny lahví s ledem až po dobu pěti dnů. Definice výrobce v tomto ohledu nelže, jak jsme si s parťákem ověřili na dvou letošních týdenních výpravách na Slapech a na Berounce. Ani jeden z nás jsme se zatím s tak efektivním chladicím boxem nesetkali.

Je to dáno tím, že stěny boxu i víko jsou vyplněné vstřikovanou polyuretanovou izolací. Tím pádem není ve stěnách chladničky žádný volný prostor, kterým by chlad unikal ven. Navíc silnostěnné víko boxu má při správném uzavření dostatečně silný vnitřní překryv a navíc velmi přesný uzavírací formát (včetně dvou perforačních „zámků“), takže ani kolem víka nemá studený vzduch uvnitř chladničky šanci snadno unikat.

V zásadě jediný slabší článek v izolaci boxu tvoří jeho spodní výpustný ventil, kterým je možné vypustit vodu z rozpuštěného ledu, případně vodní kondenzát. Ale tento bod je zase tak malý (průměr 13 mm) a navíc směrovaný dolů, takže to rozhodně není žádný ohřívací „kanál“.

Bytelná chladnička i židle v jenom

Vnější formát chladničky je 70 x 46 x 40 cm, což má dvě výhody. Jednak to není natolik gigantický rozměr, který by překážel v autě při nákladu další rybářské výbavy, ale je zase dostatečně velký na to, aby víko chladničky posloužilo jednak jako praktický stolek k bivaku (dokonce se čtyřmi kruhovými prolisy o průměru 85 mm na sklenky či láhve), ale dokonce i jako sedák, nebo židle, chcete-li. Nosnost boxu je totiž neuvěřitelných 113 kg, takže si na něj může pohodlně sednout i pořádně statný rybolovec.

On celkově tento chladicí box působí hodně robustě a bytelně. A to včetně plastových pantíků víka, které jsou ke stěně chladničky fixované každý čtyřmi silnými šrouby. Samotné víko pak zevnitř chrání proti nadměrnému otevření a poškození pantů ještě páska z poměrně silného plastu, která je zase připevněná na víku i vnitřní stěně boxu pomocí šroubů.

Manipulace za jedna

Co se mi na ledničce ještě líbí, to jsou její mobilní dispozice. Je totiž osazena dvěma masivními plastovými kolečky o průměru 15,5 cm, které mají hrubý, nebo řekněme až ozubený povrch, aby neklouzala na mokrém či hladkém terénu. Kolečka nese oj o průměru solidních 8 mm a jsou dostatečně velká, takže díky nim jede box čistě a pohodlně jak po asfaltu, tak po hlíně i trávě.

Další mobilní prvky tvoří hned tři výklopná madla boxu. Dvě menší na každé straně boxu, díky kterým je možné box snadno zvedat, a navíc jedno delší určené k tažení boxu za sebou na již zmíněných kolečkách. S madly se pracuje výborně, manipulace s boxem je pohodlná.

Celkové řešení chladničky 62 QT Xtreme Wheeled Cooler nás na výpravách velice bavilo. A musím říct, že jsem se s takovou univerzálností u žádného jiného chladicího boxu ještě nesetkal. Každý její kousek je rozumně využitelný. A ta délka výdrže chlazení, samotné zpracování i masivnost materiálů, to všechno hodnotím absolutně kladně. Výborné řešení, které dělá na každé výpravě radost.

Metr na ryby jako bonus

A ještě třešinka na dortu, jak se říká. Na víku je míra v délce 42 cm, takže kdybyste snad zapomněli doma metr, páni rybáři, máte k dispozici alespoň necelý půlmetr na změření vašich úlovků. No není to vysloveně rybářská chladnička? Dokonce i její petrolejová barva pro tuto definici jasně hovoří.

Každopádně cena 62 QT Xtreme Wheeled Cooler od Colemanu je 3.799 korun a my jsme ji zakoupili konkrétně na eshopu Coleman.eu, kde je v nabídce v rámci termo programu ještě další chladicí box, a to o něco menší a bez koleček. Váha námi testovaného 62 QT Extreme je 7,1 kg, což není vzhledem k jeho mohutné konstrukci žádné drama.

Chladnička Coleman 62 QT Xtreme Wheeled Cooler přehledně:

Hmotnost: 7,1 kg

Vnitřní rozměry:

Vnější rozměry:

Nosnost zavřeného víka: 113 kg

Izolační materiál: polyuretan

Výdrž ledu: 4 až 5 dní

Kapacita: 58 litrů

Vnější materiál: HDPE

Cena: 3.799 Kč

Zakoupeno: Coleman.eu

 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 91x
Recenze 81x

Odběr novinek