Nezničitelná čelovka nadchne i velmi náročného rybáře

19.01.2015 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Oznámení Tip
Nezničitelná čelovka nadchne i velmi náročného rybáře Správná rybářská čelovka by měla něco vydržet. Pády na zem nejsou nic neobvyklého, stejně tak jako přímý kontakt s vodou. Jejímu výběru byste proto měli přikládat adekvátní důraz. Jak se osvědčila čelovka od výrobce Varta, která se přímo honosí názvem „nezničitelná“?
 

Čelovka už dnes patří k běžné výbavě téměř každého rybáře. Pro noční rybolov, či jen pouhé balení výbavy na koci rybolovu za tmy není nic lepšího. Při jejím výběru můžete prostě hledat výrobek od své oblíbené rybářské značky, nebo se vydat cestou jako já – hledat takový kus, který bude splňovat vaše požadavky.

Poté, co jsem si pořídil od firmy Varta prakticky nezničitelnou, vodotěsnou  a supervýkonnou svítilnu do ruky ve stylu armádní výbavy, nedalo mi, abych nezapátral v jejich nabídce také po maximálně odolné a dobře svítící čelovce. A musím říct, že jsem o jejím nákupu dlouho nepřemýšlel. Jistě, čelovek je na trhu doslova přehršel, ale která z nich opravdu splní všechna vaše očekávání najednou?

Když čelovka pro rybáře, tak odolná na maximum

Čelovka Varta Indestructable 1 Watt LED Head Light, kterou jsem měl možnost ji za polovinu loňské sezóny pořádně odzkoušet, a kterou vám chci doporučit, patří mezi extrémně robustní výrobky testované pádem z devíti metrů. Její tělo tvoří pevný plast a vpředu kolem umístění zdroje světla je navíc pogumovaná, s výrazným gumovým přesahem směrem dopředu. Kromě odolnosti vůči nárazu rybáři ocení jistě také fakt, že je tato svítilna vodotěsná.

Rozměry čelovky jsou 6,5 x 4 x 4 centimetry, její váha jen 104 gramů (včetně třech AAA baterií),  a dobré přichycení, nebo chcete-li umístění na hlavě, zajišťují poměrně silné gumové pásky (kolem dokola obvodu hlavy a jedna přes hlavu navíc).  Jejich velikost lze samozřejmě upravit. Směrování světla, respektive samotné čelovky lze upravit jejím naklopením do požadované polohy směrem nahoru, nebo dolů. 

Přesvítí řeku i malý rybník

Svítilna slibuje dosah světelného kuželu do vzdálenosti přes 100 metrů (0,25 LUX), takže s ní získáte velmi dobrý přehled o tom, co se kolem vás za tmy děje. Samotný světelný výkon činí úctyhodných 100 lumenů – zvláště když vezmete v potaz, že zdrojem světla je pouhá jedna jednowattová LED dioda (Cree XP-C LED). Volit můžete přepínáním jediného tlačítka mezi dvěma světelnými režimy, zjednodušeně řečeno mezi plným a třetinovým výkonem (36 lumenů a dosvit až 60 metrů).

Pokud budete kupovat, anebo dobíjet kvalitní AAA baterie, můžete počítat s tím, že vám baterka vydrží svítit v kombinovaném režimu více než 10 hodin v kuse (měřeno s bateriemi VARTA přiloženými k čelovce). 

Tato čelovka stojí v internetových obchodech 449 korun, což není podle mého názoru vzhledem k jejím vlastnostem cena nijak přemrštěná. Zajímavý bonus k čelovce je její prodloužená doba záruky, a to na tři roky, což jen dokládá její odolnost. Na hlavě působí svítilna decentně, její ovládání jediným tlačítkem zvládne i malé dítě a v rybářském batohu zabírá minimum místa. Jsem s ní skutečně nadmíru spokojený, a proto si vám dovoluji ji rozhodně doporučit.

 

Rozsah paprsku: 121 metrů

Světelný výkon: až 100 lumenů

Světelný zdroj: 1 Watt LED

Voděodolná: IPX4

Váha včetně baterií: 104 gramů

Test pádem: z 9 metrů

Doba provozu: až 20 hodin

 

Diskuze

Milan Novotný Gami    25.02.2015 15:28
Tak ne že bych nevěřil tomuto heskému článku, ale po tom co jsem si loni koupil Nitecore HC 50 už jinou čelovku nechci. Konkrétně výše zmíněný model od Varty jsem sice neměl ale čelovek jsem měl nespočet auž jsem do nich vrazil po 2-3 stovkách tolik peněz, že jsem si řekl že investice do jedné pořádné se mi určitě vylatí, nemluvě o tom, že je vodotěsná a nárazuodolná.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x

Odběr novinek