NASH Indulgence Hi-Back Camo: Otestováno! Nekompromisně kvalitní křesílko

17.02.2020 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
NASH Indulgence Hi-Back Camo: Otestováno! Nekompromisně kvalitní křesílko

Jaké je ve skutečnosti jedno z nejdražších rybářských křesílek na trhu? Odpovídají vlastnosti tohoto výrobku jeho skutečně vysoké ceně? Pojďte se podívat, jak se křesílko projevilo v praxi.


Po letech používání průměrných rybářských křesel a židlí jsem se rozhodl, že si konečně udělám radost a pořídím si křesílko, na kterém se mi bude sedět jako v bavlnce. Už nechci sedáky, co se rychle vymačkají, žádné nepohodlné opěrky zad, které tlačí na krku ani područky, které buď studí, nebo pálí rozžhavené sluncem. Už nebudu dělat kompromisy, chci opravdu kvalitní křesílko, na kterém se budu cítit pohodlně po celé hodiny a dny.

Na loňském veletrhu For Fishing mi padlo do oka křeslo z nabídky anglické firmy NASH, a to model Indulgence Hi-Back Camo. Už na první pohled jsem si řekl „Jasně, tenhle model vypadá, že bude opravdu pohodlný a současně odolný.“  Chvíli jsem si na něm poseděl, důkladně ho prohlédl a bylo rozhodnuto. Ale jak se nakonec toto křesílko předvedlo v praxi na mých rybářských výpravách?

Přenášení je příjemné, pohodlí velkolepé

Začněme první klíčovým faktorem, který je pro mě stran výběru rybářského křesla stěžejní. Váha tohoto křesílka je 7,2 kilogramu. A to není u pohodlných a propracovaných konkurenčních výrobků vůbec běžná hodnota. Například křeslo FOX FX Super Deluxe Recliner Chair, které rovněž patří do nejvyšší třídy, váží o téměř 4 kilogramy více! A vy z vás, kteří nosíte výbavu pořádný kus k vodě, dobře víte, jak se každé kilo navíc pronese. Takže za váhu má u mě křeslo od NASH první velké plus. 

Další příjemnou záležitostí na křesle NASH Indulgence Hi-Back Camo je obsažen v samotném jeho názvu. Hi-Back neboli vysoká záda napovídá, že je opěrka opravdu dostatečně dlouhá na to, aby poskytla i vyšším lidem pohodlný opor zad i hlavy, což my rybáři oceníme nejen při běžném sezení u vody, ale také při občasném tom spánku na křesle. Nicméně nejde jen o rozměry opěrky zad (výška je úctyhodných 65 cm), ale také o její kvalitu polstrování, a to už se nemusíme soustředit jen na opěrku, ale současně také na sedák křesla. 

A musím říct, že obě tyto stěžejní součásti křesla jsou polstrované a velmi velmi pohodlné. Marně vzpomínám, jestli jsem někdy v životě u vody vůbec kdy seděl na něčem pohodlnějším. Na tomto křesle od NASHe je prostě radost trávit maximum času v sedě. Nic netlačí, nebolí, nic vás nenutí pořád nějak měnit polohu těla, no prostě paráda.  

Chytré mechanické prvky

Mimochodem mezi právě zmiňovanými komponenty křesla měníte úhel (čili je řeč o sklápění opěrky) pomocí hodně dobře zpracovaných kloubů s čelisťovými zámky. Materiál vypadá pevně, masivně, jednotlivé zuby nemají tendenci se snadno obrušovat či vymačkávat, jak jsem tomu byl zvyklý u běžných křesílek. Kloub je dostatečně velký, pěkně sedí do ruky a dobře se s ním manipuluje. A co víc, při manipulaci s tímto polohovacím kloubem neslyšíte žádný zvuk, ruch ani skřípaní. NASH tento komponent prostě dotáhl k dokonalosti.

Nesmíme také zapomenou okomentovat látkovinu, která tvoří povrch sedáku i opěrky. Je to pevnější varianta peach skin, což je podle mého názoru vynikající volba. Materiál se nelepí na kůži, je na dotek příjemný a má tu pozitivní vlastnost, že nemá tendenci nasávat do sebe vlhkost. 

Ale pojďme dále. Samotná kostra a nožky křesla nepůsobí na první pohled…ale ani na ten druhý a třetí vůbec lacině. Masivní trubky, které jsou bytelně smontovány mezi sebou, nemají tendenci se uvolňovat ani rozviklat. Lakování není tak snadno poškrabatelné jako u jiných výrobců. Nožky křesílka mají moc pěkné a opravdu velké patky proti zaboření do měkké hlíny a vysouvají se pomocí zmačknutí velké pojistky – je to rychlé, chytré, praktické. Vytáhnout se dají v rozpětí 19 – 56 cm.

A třešinkou na dortu v podobě tohoto propracovaného křesla, jsou područky – tedy lépe řečeno jejich samostatné a sundavatelné polstrování. Působí vizuálně velmi dobře a krásně podtrhuje masivnost a pohodlnost křesílka, ale především je výborně funkční. Područky vás nestudí, ani nepálí (dle vlivů počasí) a do rukou vás zase nic netlačí. Moc pěkně vymyšleno.

Nic není zcela bez chyb

V zásadě jsem našel tomuto křeslu pouze jediný nedostatek, a tím je rozhodně cena. 5.150 korun činí toto křesílko pro dramatickou část rybářské populace řekněme nedostižným. Řada lidí si jej nemůže dovolit a další zase nebudou ochotni zaplatit takto vysokou sumu za rybářské křeslo. Já osobně jsem ale cenu toleroval, protože jak už jsem psal na začátku této recenze, hledal jsem nekompromisní kvalitu, která prostě nebývá levná.  A víte co? Jsem s výběrem křesílka maximálně spokojený. Tento výrobek vám mohu s klidným svědomím doporučit.

Klíčové vlastnosti NASH Indulgence Hi-Back Camo:

Pozitiva:
+ váha jen 7,2 kg, rozměry 
+ vysoká kvalita pohodlí i zpracování
+ povrch pevný a příjemný materiál peach skin
+ výborně řešený kloub opěrky zad i samotné vysouvání nožek
+ výsuv nožek 39 – 56 cm, široké patky

Negativa: 
- vysoká cena křesla: 5.150 Kč 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 95x
Recenze 85x

Odběr novinek