Na ryby s gulášem či polévkou v lehké a odolné termonádobě Alfi Steel

10.12.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Na ryby s gulášem či polévkou v lehké a odolné termonádobě Alfi Steel Nechcete se na rybách zdržovat vařením či ohříváním jídla? Nemusíte, stačí si vzít teplé jídlo s sebou do kvalitní termonádoby. Otestovali jsme pro vás Alfi Steel s objemem 0,35 litru.

Zatímco někteří rybáři si i na jednodenních výpravách libují v přípravě teplého jídla na plynových vařičích, grilech apod., jiní (stejně jako já) dávají přednost komplet hotovému jídlu z domova. Je to totiž tak krásně jednoduché. Stačí si doma uvařený či ohřátý pokrm nalít do termosky a tradá k vodě. 

Žádný boj s větrem na revíru při práci s vařičem, žádné vařiče, kartuše, ingredience a suroviny s sebou. U vody prostě otevřete termonádobu a baštíte. Ale jsme rybáři. Taháme s sebou k vodě kvanta objemných a těžkých věcí, a tak je nutné, aby termonádoba nezabírala v naší batožině žádný velký prostor, nebo naši výbavu ještě více nadměrně zatěžovala. Proto se mi líbí právě Alfi Steel s rozměr 12,3 centimetru na výšku, průměrem 9 centimetrů a váhou 320 gramů. Výborně skladný pomocník.

Pohodlné nalévání

Alfi Steel má pěkně široké hrdlo (nalévací otvor), konkrétně 6,9 centimetru, a tak není problém do ní umístit jídlo pomocí klasické naběračky. Díky takto širokému hrdlu se z ní jídlo i dobře vylévá či vysypává na talíř, ale také se z ní pohodlně jí přímo pomocí lžíce či vidličky. K vodě jsem si v ní přinesl konkrétně francouzské brambory, gulášek, knedlíčkovou polévku, ale také jsem v ní parťákům v létě donesl točenou zmrzlinu. 

Kvalitní materiály i těsnění

Velice se mi líbí jednoduchost této termonádoby. Skládá se vlastně jen ze dvou kusů – samotné nádoby z kvalitní nerezové oceli s dvojitým pláštěm a velkého plastového uzávěru, který je osazen jednoduchým kroužkovým těsněním. Těsnění se dá snadno vyjmout, a tak je snadné udržovat nádobu komplet v čistotě. Těsnění plní svou funkci perfektně, jak jsme si prověřili, rozhodně nemusíte mít strach, že byste si jídlo vylili do rybářské tašky. Záměrně jsem nosil k vodě nádobu položenou na boku i dnem vzhůru a nikdy mi ani neprokápla, natož, že by mi vytekla mezi „rybařinu“. Všechny použité materiály této termosky jsou netoxické, a tak by to mělo být konečně už u všech nádob na pití či jídlo. 

Prověřená izolace a skvělá odolnost

Izolační vlastnosti Steelu jsou také prima, jídlo vám vydrží teplé až 6 hodin (na jedné listopadové výpravě si pamatuji, že vydrželo doslova horké i po pěti hodinách) a naopak studené vydrží až 12 hodin. Takže třeba na zmrzlinu, či sorbet, abyste se v létě příjemně zchladili, přímo ideální. 

Tím, že je Alfi Steel vyrobena z poctivého nerezu (a uzávěr z kvalitního odolného plastu), vám termonádoba garantuje také velmi solidní odolnost. Jednou mi vypadla z tašky asi z metru na zámkovou dlažbu a nenašel jsem na ní žádný oťuk, ani promáčklinu. A to mám rád. Nechci být na svou výbavu na ryby opatrný.

Myčka nelze, tablety ideál

Použitou termonádobu odmývám klasicky houbičkou s jarem, ale vyzkoušel jsem si už i nejlepší řešení v podobě speciálních mycích tablet, které je možné k nádobě přikoupit. Jedna tableta vás vyjde na 14 korun a jednou za čas takové odmytí rozhodně doporučuji. Termoska je pak čistá prakticky dokonale. Do myčky se dávat nesmí, materiálově na to není uzpůsobená. Škoda, tohle řešení by se mi také zamlouvalo. 

Každopádně s touhle termonádobou jsem velmi spokojený. Vyhovují mi její izolační a těsnící vlastnosti, jednoduchá konstrukce, váha i vnější a vnitřní rozměry. Navíc je to moc pěkný elegantní kousek za velmi dobrou cenu. Vyšla mě na 769 korun, které jsem za ni zaplatil na eshopu Termoo.cz a věřím, že mi vydrží sloužit doslova dlouhé roky. Oceňuji 5ti letou záruku garantovanou výrobcem na její izolační vlastnosti. 

 

Termonádoba STEEL 0,35l:

Objem: 0,35 litru

Rozměry: průměr 9 cm v nejširším bodě, výška 12,3 cm

Odolnost: prověřená, odolná

Izolace: 6 hodin teplé, 12 hodin studené. 100% těsnění

Materiály: nerezová ocel a kvalitní plast, vše netoxické

Záruka: 5 let na izolační vlastnosti

Mytí v myčce: ne

Cena: 769 Kč

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 76x
Recenze 66x

Odběr novinek