MEVA Thunder je lehký, skladný, bezpečný a hodně stabilní kempingový vařič

03.11.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Zajímavost Recenze Tip
MEVA Thunder je lehký, skladný, bezpečný a hodně stabilní kempingový vařič Koukáte po novém vařiči na své rybářské výpravy? Máme pro vás zajímavý tip z dílny české firmy MEVA, který se nám v testu výborně osvědčil.

Musím říct, že nejsem zrovna velký příznivce malých ultraskladných vařičů, které doslova na pár drátkách umožňují vařit kávu, ale také třeba polévku, nebo dokonce hlavní jídlo. Ano, jsou úžasně minimalistické a nezabírají místo v rybářské výbavě, ale také jsou celkem nestabilní a o jejich výkonu a efektivitě nemluvě. 

Větší vařič, pohodlnější práce

Pokud nepotřebuji šetřit každé deko a centimetr rozměru, vždycky dám přednost vařiči, který je sice větší, ale zato maximálně stabilní a vaří se na něm pohodlně. Právě proto jsme se rozhodli otestovat právě „kufříkový“ vařič Thunder od Mevy. 

Tenhle jednoplotýnkový vařič je vybavený šikovným plastovým kufříkem, který jej přepravě dostatečně ochrání a vařič se v něm snadno přenáší. Vařič Thunder váží 1,7 kg, což není žádná dramatická hodnota a troufám si tvrdit, že se do výbavy na týdenní výpravu vždycky nějak vejde.  

Vzhledem ke své očividné stabilitě a rozměrům 34 x 28 x 12 cm je jako dělaný na využití i větších kuchyňských nádob (pánve, hrnce) a není problém na něm naráz uvařit jídlo i pro 4, nebo dokonce až 6 lidí. V našem případě jsme na něm na výpravě na Labi vařili „kotel“ guláše, ale i třeba 6 klobás najednou a celou řadu dalších pokrmů konkrétně pro 5 chlapů najednou.

Vítr? Nevadí

Vařič má elektrické zapalování a nevyžaduje tedy zažehnutí pomocí zapalovače, zápalek apod., se kterými je občas ve větru celkem problém pracovat. Stačí otevřít plyn, stisknout zapalovací tlačítko a bez ohledu na sílu větru kolem můžete vařit. 

Zdrojem plynu (konkrétně butanu) jsou v tomto případě jednorázové ventilové kartuše s váhou 227 gramů a rozměrem 20 x 6,8 cm. Tahle kartuše se dá koupit již od necelých 70ti a můžete na ní vařit až hodinu a půl v kuse, samozřejmě v závislosti na nastavené intenzitě plamene. Tu si „štelujete“ pomocí citlivého otočného reguátoru, který má v nulové poloze šikovnou aretaci a zabraňuje tak případnému úniku plynu ve vypnutém stavu třeba při neopatrné manipulaci. Instalace kartuše do vařiče je snadná a intuitivní, stejně jako její výměna za novou. 

Pojistka proti přehřátí i kvalitní odvětrání

Co se mi opravdu líbí, tak tento vařič je vybavený pojistkou proti přehřátí plynové kartuše. Funguje to tak, že pokud se kartuše zahřeje nad bezpečnou hranici, pak vařič kartuši automaticky odpojí. Šikovná vychytávka, co říkáte? Kartuše má také hodně propracované odvětrávání. Jinak na vařiči se mi ještě líbí, že je jeho vrchní deska vyrobena z nerezavějící oceli, takže u tohoto vařiče předpokládám hodně slušnou životnost.  

Shrnuto, podtrženo, na tomhle vařiči se mi líbí jeho jednoduchost, praktičnost, bytelnost, užitnost, a nakonec i jeho design. Moderní žlutozelená barva, precizní zpracování a zaoblené hrany dělají z tohoto vařiče opravdu moc pěkný a nepřehlédnutelný výrobek. Vařič MEVA Thunder jsem pořídil za 634 korun na eshopu Mevatec.cz, kde prodávají mimochodem i vůbec nejlevnější kartuše právě do tohoto vařiče. 

Každopádně je to další výrobek z dílny Meva, který se mi v praxi báječně osvědčil a který vám doporučuji tím raději, že se jedná o českého výrobce, žádnou Asii. A českou výrobu, tu já podporuji před zahraničními výrobci opravdu rád.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek