Manažer značky Anaconda: Kapr se nemusí vysedět, ale najít!

26.09.2014 Jiří Louthan Rozhovory
Tip Recenze nožů
Manažer značky Anaconda: Kapr se nemusí vysedět, ale najít! Proč dává Marek Tichý přednost stabilnímu stojanu před UK hrazdami? Jak si tento rybář, který má na kontě řadu trofejí, vybírá lovné místo, jak krmí a jakou preferuje montáž? Proč schvaluje současná pravidla rybářského svazu a nemá rád háčky bez protihrotu? Nechte se inspirovat reakcemi úspěšného rybáře v našem rozhovoru.

Kdo je Marek Tichý?

Marek Tichý je především zapálený rybář, který chytá ryby od svých 12ti let, ale také produktový manažer společnosti Saenger, která vyrábí rybářské potřeby značek Anaconda, Unicat, Iron Claw, MS Range, Iron Trout, Aquantic a Specitec. Marek, má dvě děti, a když si ve svém vysokém pracovním vytížení najde čas, nejraději cestuje s rodinou po českých hradech, anebo samozřejmě sedí na rybách, například na své oblíbené řece Jizeře.

 

Jak dlouho se věnuješ rybařině? Máš nějaké vysloveně oblíbené revíry?

No je mi 34 let, takže počítám, počítám…ryby smysluplně chytám zhruba 22 let. Lovu trofejních kaprů jsem propadl zhruba před 13 lety, ale stále velice rád chytám i jinak než jen s kuličkou boilie pod háčkem. Miluji  feeder a sem tam si i zavláčím. Párkrát v roce si taky velice rád vyrazím na sumce.

Oblíbené revíry? Jsem kluk z Mladé Boleslavi, takže mé první zkušenosti a úlovky jsou spjaty s řekou Jizerou. A ta se dá říci, se do mého srdce asi dostala nejvíce. Lov trofejních kaprů na této řece je samozřejmě možný, ale váhově jsme zde v tomto ohledu velice limitováni, takže vzhledem k práci musím mou řeku zanedbávat a vyrážet za většími kapry jinam. Ale všem bych přál ulovit jednoho ze zdejších břicháčů, kteří v délce 70 cm atakují hranici 9 kg.

V Jizeře plavou opravdu nádherné ryby. V předchozích letech se nám s kolegy podařilo ulovit ryby i okolo 12 kg. Můj osobní názor je, že totální strop řeky Jizery je 15 kg. Je to řeka krásná, ale studená voda a ryby zde rostou dosti pomalu. Mám informace od přátel, že už se povedl i nějaký kapřík okolo 14 kg a bohužel mám informace i o tom, že několik velkých ryb se už nedostalo zpět do svého živlu, protože sezobli nástrahu milovníka rybího masa, který ho jaksi přestěhoval do svého mrazicího boxu. Taková informace mě trochu zachmuří, ale nenadělám nic.

Kromě řek mám také velice rád velké pískovny. Často je na těchto plochách jedinečně čistá voda a to mám rád. Pokud je na ploše povoleno zdolávání z lodě a já mohu za velkým kaprem vyjet na lodi a vidím ho v hloubce třeba 4 metrů, jak se chová a jak bojuje, to jsou chvíle, které mi zůstanou v mých vzpomínkách zakódovány a vlastně jsou důvodem, proč rybařinu dělám.

 

Jakými úlovky se můžeš pochlubit a jaký je tvůj rybářský sen?

Pár slušných ryb se mi už povedlo - kapříci blížící se magické hranici 20kg , velká štika, velký sumec, dokonce jsme letos s kolegou přijali pozvání a vyrazili si na obrovské vyzy velké, což všem doporučuji. Je to velice zajímavá zkušenost. Dost nechápu, jak se může povést někomu tuto rybu ulovit na kaprový prut s normální kaprovou montáží. Já byl vybaven kvalitním náčiním na lov sumců (velké jednoháčky, silná pletená šňůra) a když mě mou nástrahu tato potvora sežrala a já zasekl, udělal jsem tři kroky dopředu a měl jsem co dělat abych rybu udržel. Byl to neskutečný souboj.  

Při lovu na mé řece se často setkávám s ostatními druhy ryb. Určitě se mohu pochlubit velkým línem, tloušťěm, jesenem , podouství a podobnými rybami.  Kaprařský sen? Těžká otázka. Chci chytit ty úplně největší ryby, co u nás plavou. Určitě kapra ke 30ti kilům, asi jako každý kaprař v ČR, ale rád bych třeba ulovil i velkou parmu, to se mi zatím nepoštěstilo.

Jak by podle tebe měla vypadat 100% kaprová montáž, aby neodrazovala rybu a současně úlovky nepadaly?

Podle mě taková montáž neexistuje! Já osobně používám několik montáží, co mi sedí a až tak neřeším aktuální trendy, které k nám stále přicházejí. První moje oblíbená montáž je klasická měkká šňůrka, vlascové rovnátko a háček. Druhá montáž je ztužená s měkkým koncem, vlascové rovnátko a háček. Třetí fluorocarbon s měkkým koncem z pletené šňůrky. To je vše. Co se týká háčků, přizpůsobuji je velikosti nástrahy. Myslete si, co chcete, ale malé pidi háčky nebo různé banánky a podobné nesmysly nepoužívám. Mám rád klasický tvar háčku, maximálně malinko prohnutý zavřený a vždy velikost háčku odpovídá velikosti nástrahy. Když pod háček našiju 2 koule o průměru 24 mm pod sebou, nečekejte, že k nim uvážu háček velikosti 8.

Osobně si myslím, že je i nesmysl používat háčky bez protihrotu. Dokonce jsem toho názoru, že může rybu poškodit více, než klasický háček s hrotem, který se zasekne a drží v jednom místě. Samozřejmě někdy háčky bez protihrotu použiji, mám je ve výbavě jako asi většina rybářů. Kdysi jsem zareagoval na příchod těchto háčků na trh s vírou, že budou možná opravdu pro lovenou rybu šetrnější, ale bohužel se mi několikrát stalo, že ryba byla zevnitř od háčku prořezaná. Jsem přesvědčený o tom, že se háček při výpadech ryby pohyboval a přepichoval se v tlamce kapra a tím vnitřní stranu tlamky poškodil více než háček s hrotem, který se zapíchne a drží. Možná ostatní rybáři nebudou souhlasit, ale já z toho ten pocit prostě mám. Pokud mi někdo 100% dokáže, že nemám pravdu, rád ze své tašky s bižu vyházím všechny háčky s protihrotem! Takže podle mě je větší háček a klidně s protihrotem to nejmenší zlo. Jedna čistá ranka a hotovo.

 

Jak na krátkodobý rybolov? Máš nějaký osvědčený trik, když chceš mít úlovky, ale nemáš na rybařinu více než den, dva?

Vždycky, když si myslím, že mám osvědčený trik, tak můj fígl najednou nefunguje J. Pokud se na krátkou výpravu rozhodneme jít chytat na boilie, určitě mohu doporučit co nejatraktivnější nástrahu, a to spíše malou drobnou. Já osobně silně dipuji a zatraktivňuji kuličku nějakým powderem nebo obalovacím těstem. Kouli doplním PVA punčochou, kterou napěchuji jemnou peletkou a rozdrceným boilie. Celé to pak buď smočím v dipu nebo alespoň pokapu esencí.  No a co je ze všeho nejdůležitější -  aby byl krátký lov efektivní, kladu velký důraz na výběr místa. Na tom záleží ze všeho nejvíce.

 

Můžeš poradit kaprařům, jak vybrat ideální lovné místo?

Výběr místa je jedním z nejdůležitějších aspektů vedoucích k úspěchu. Dávka štěstí, nos na ryby a dobré místo. Myslím, že o té nástraze to až tak není. Kapr rád spolkne ledacos, když je mu to dobře podáno. Je několik směrnic, kterými se opravdu dá řídit. První je vítr. Ryba se často krmí v návětrných částech vodních ploch. Druhou jsou překážky na dně, které jsou mnohdy úspěšné i v zimě. Ryba se v takových místech (hlavně na řekách) ráda schovává a přečkává zimní měsíce. Třetím místem jsou výrazné nerovnosti na dně, myslím tím mělčí lavice a hrany. Ryba se na těchto místech velice ráda krmí. Poslední, co mnohdy funguje, je třeba keř, nebo strom na břehu nakloněný k hladině. I tato místa jsou velice plodná.

K tomuto tématu bych rád řekl ještě jedno důležité. Je potřeba znát samotnou rybu. Pozorovat jí, pochopit jí, vědět o jejich návycích, co jak za jakých podmínek ráda dělá. Pokud se tím vším prokličkujete, úspěch se dostaví.  Pozor, ne všechno funguje na všech revírech stejně. Každý rybář si musí sám na své vodě vše vypozorovat a pochopit. Je to lov, nemůžeme to brát tak, že si prostě jen sednete a budete čekat, co přijde. Pořekadlo „kapr se musí vysedět“ je podle mě nesmyslné. Správně by mělo být: „Kapr se musí najít“ .

Obejdeš se při hledání ideálního lovného místa bez sonaru?

První věc je samotné místo a druhá věc je to, co se nalézá na dně. Procházíte, hledáte a najednou vás něco cvrkne do nosu a vy víte, že to je ono. Prostě vám nějaký hlas z hůry řekne: „tady by mohly být, tady by se mohly krmit“. No a pak přijde na řadu podrobnější průzkum ve spolupráci s výdobytky moderního rybaření, jako je zmíněný echolot, a ten zase o trochu více napoví, jestli chytat na daném místě má smysl, anebo nemá.

Samozřejmě revír od revíru je jiný, a jsou místa a revíry, kde sonar není potřeba použít. Vaši pozornost zaujmou padlé stromy do vody, tvar břehu apod. O potřebě použití echolotu rozhoduje v neposlední řadě také velikost vodní plochy. Pokud přijedete na 100 hektarovou nádrž, pocity a intuice jsou vám v celku k ničemu a k úspěchu vám pomohou jen hodiny a hodiny monitoringu dna a hodiny a hodiny zkoušení různých míst, než pochopíte, kde se ryby objevují, jak se kapří hejna po nádrži pohybují a kde se krmí.

 

Na jaké chytáš nástrahy a jak je kombinuješ s atraktanty? (velikosti, příchutě, počet, plovky, dipování, booster atd.)

Nečekaně je to už 4 roky boilie Anaconda. Nemohu říci, která příchuť je mi nejbližší, protože za ty 4 roky jsem se musel prochytat všemi příchutěmi této značky, abych svůj sortiment dokonale poznal. A ke každé příchuti mám nějaké vzpomínky na rybu, na kterou nezapomenu. Pokud bych opravdu měl vybrat jedinou příchuť, která se mi svou úspěšností velmi výrazně vryla do paměti, tak úplně první boilies, co jsem z Německa před začátkem spolupráce dostal, bylo s příchutí česnek.

To jaro jsem s ním obrazil několik revírů, voda byla ještě chladná a já si neskutečně zachytal. Od té doby už jsem s ním u vody tolik nebyl a zabýval jsem se jinými příchutěmi, zejména těmi ve vyšší řadě LT Fish. Ale na to jaro nikdy nezapomenu. Ke druhé části tvé otázky mohu říci toto. Boilie Anaconda je v základní řadě vyráběno ve velikostech 16 mm a 20 mm. Z jara používám 16 a během roku 20 mm. LT Fish boilie se vyrábí ve 20 a 24mm.

Nicméně ať už mám pod háčkem cokoli, velice intenzívně využívám doplňků Anaconda. Někdy trochu zanedbávám tekuté dipy, ale ve 100 % případů používám sypké práškové powdery. Mohu je vřele doporučit. Často chytám i na plovoucí  boilie, ale ne na ochucené kuličky plovek. Dávám před nimi přednost plovkám Neon pop –up (máme je ve velikostech 10, 16 a 20 mm),  které si sám dipuji. Navíc jsem si oblíbil z feederového programu MS Range 12mm x 8 mm neon dumbles, které jsou opravdu super.

Každopádně rád využívám PVA materiály, vždycky si s tím pohraju. Pěkně naplnit peletkami, smíchám si vždy alespoň 4 druhy. Nadipovat, přidat rozdrcené kuličky, zase nadipovat, naplnit a nadipovat a frk s tím do vody J

Jakým způsobem zakrmuješ?

Na tuto otázku se mi chce odpovědět „no normálně, vezmu kbelík a vysypu to tam“, ale ty to asi myslíš trochu jinak. Samozřejmě vše závisí na typu revíru, na podmínkách a hlavně na počasí. Nejčastěji kombinuji pelety a boilie. Z jara používám jemné malé peletky s nižším obsahem tuku, aby se dobře rozpouštěly a během roku pak větší a mastnější pelety. Když jdu lovit velké kapry na Labe nebo Jizeru, využívám partiklu. Kukuřice a řepka to jistí. Krmím si pár dní dopředu, a to masivněji.

I na Jizeře to funguje výborně. Krmím zhruba 10 kg kukuřice, 5 kilo řepky a 1 kilo boilie každý den. Řekněme 4 dny před odjezdem na výpravu začínám s krmnou kampaní. Na Jizeře to bohatě stačí. Jednu dobu jsem také intenzivně krmil tygřím a burským ořechem nakládanými v melase. Toto krmení zajímalo především větší ryby a dosáhl jsem tím velice zajímavých výsledků.

Ovšem u mnoha rybářů sleduji, že prostě nenakrmí a pak se divý, že nemají úlovky. Zejména u výprav s feederovým prutem je to velice časté. Sedím u řeky a chytám ryby, co vám budu povídat, všichni víte, že feeder prostě nechytá příliš často velkou rybu, ale zase při správném uchopení věci, je to velice mocná zbraň. Sedím, koukám, naproti mně si sedne rybář, vybalí prut, cosi napíchne na háček a vhodí to do vody. Za 3 hodiny se zvedne, sbalí a odchází. Takhle se to během jednoho dne zopakuje třeba čtyřikrát. Jeden odejde, jiný přijde. Celý den na sebe koukáme a nikdo z nich neřeší, že naproti nim sedím a mám úlovky a oni ne.

 

Děláš rozdíly v zakrmování a nástrahách v různých ročních obdobích?

Samozřejmě že ano. Opět je vše v závislosti na podmínkách, které na vodní ploše zrovna panují. Zásadní je zejména teplota vody, která vše ovlivňuje a tím je nutno se řídit. Pokud chytám ve studené vodě, krmím méně. Krmení i nástrahy nenápadné, ale silně aromatizované. V chladnější čistější vodě je ryba více obezřetná a dává si větší pozor, co sezobne. Zdaleka toho nespořádá tolik jako po oteplení. V létě je naopak potřeba pozornost rybu upoutat. Je žravá, nástrahu ráda přijme i velkou, a když se může v krmném místě přehrabovat v návnadě do nekonečna, je spokojená.

 

Co by podle tebe mělo obsahovat kvalitní boilie?

Prosím o jinou otázku: „Můžeš mi definovat kvalitní boilie?“ Jen velice okrajově. Je to prostě kulička těsta obsahující několik druhů nebo typů surovin, okolo které je až příliš mnoho povyku. Kvalitní boilie by mělo obsahovat určité procento objemové přísady doplněné proteiny, tekutými potravami, nesmí chybět pro rybu přitažlivá vůně a jiné atraktory, nějaké pojivo a kulatý zázrak je na světě.

Některé boilie je postavené na směsi ptačích zobů, jiné zase na základu z rybích a masových mouček. Společný jmenoval pro všechny je stravitelnost, je nutné myslet na konzumenta. Na trhu je přehršel značek a myslím, že je nelze jednoznačně rozdělit na dobré a špatné.  Za dobu, co se věnuji lovu ryb, jsem ještě nepotkal kuličku, na kterou by se nedalo nic chytit. Pokud je dodržen alespoň mnou popsaný základ chytání na boilies, věřím, že kapr nástrahu prostě přijme.

Byl bys pro, anebo proti nastavení 24-hodinového lovu na všech svazových vodách? V současnosti je to na internetu velmi diskutované téma.

Na rovinu? Nevím. Chce se mi říci „určitě ano“, ale na druhou stranu, jsme na to připraveni? Ta hrstka rybářů jako jsme my, bude šťastná. Rybolov bez rizika, že přijdu o papíry, když pruty o půlnoci nevytáhnu. Ale na věc je třeba se bohužel podívat i z druhé strany. 24hodinovka by byla více zneužitelná sortou rybářů, kteří si ryby odnášejí a to ne jen na jídlo, ale za účelem zisku. Je to opravdu zapeklitý problém a opravdu se bojím plošného povolení 24 hodin lovu na svazových vodách. Ve svém okolí jsem zaznamenal povolení 24-hodinového lovu na úsecích řeky Labe v rámci povolení odchytu sumce velkého a vím, že to přineslo mnoho negativních zpráv a hlavně řadu negativních zkušeností členů rybářské stráže. Každý den naráželi především na pokusy o odvoz většího počtu ryb a na zvýšený nepořádek okolo řeky. 

 

Je podle tvého názoru správně nastavená míra ryb na svazových vodách? A co si myslíš o možnosti odnést si na většině tuzemských revírů 2 ušlechtilé ryby denně? Je to podle tebe hodně, nebo málo?

Bude-li na všech revírech v ČR nastavena kromě dolní míry i míra horní (na některých revírech už horní míra definována je), neviděl bych v tom problém. Pokud jde o množství odnesených ryb v jediném dni, určitě to není málo, ale ani v tom bych problém neviděl. Vyplněním sumáře úlovků dáváme rybářskému svazu přesná čísla odlovených ryb a svaz na to reaguje dosazením ryb do revírů. Vše je správně nastavené, pokud se pravidla v reálu dodržují. Pokud ne, je problém někde jinde a ani sebevětší zákaz jakéhokoli odnášení ryb tomu nepomůže.

 

Mnoho rybářů si stěžuje, že je na svazových vodách stále menší osádka ryb a že je těžší a těžší ulovit pěknou velkou rybu. Jakého názoru jsi v tomto ohledu ty?

Můj názor je jednoduchý. Nepopírám, že mnoho revírů je vydrancovaných a je opravdu těžké větší rybu ulovit, ale na druhou stranu je také hodně revírů, kde je ryb dost a rybáři je prostě neumí chytit. Mnohdy se ke mně donesli informace o plamenných výrocích, většinou dříve narozených rybářů vystupujících na členských schůzích o tom, že třeba na řece Jizeře nejsou ryby a podobně. Můj názor na to je takový, že prostě všichni musíme víc přemýšlet. A to ve dvou věcech.

První z nich je samotný lov. To, co mnohdy vidím u vody, je šílenost. Jakým způsobem se někteří rybáři snaží docílit úlovku, je šokující a proti všem předpokladům skutečného úspěchu. Druhá věc je drancování revírů. V tomto ohledu je to bohužel o lidech a můžeme se snažit, jak chceme - vymýšlet a zakazovat, ale pokud je rybář B…c, tak velkou rybu zmasakruje, anebo odnese za účelem zisku.

 

Jaký je tvůj názor na soukromé revíry? V reakci na jeden z našich rozhovorů v diskuzi spousta rybářů soukromáky zatracovala…

Každý má svůj postoj k věci a můj názor na soukromé revíry je veskrze kladný. Není jedno, jestli vodní plochu vlastní stát, fyzická osoba, nebo firma? Ryby jsou v jednotlivých revírech nějak jiné? V čem je rozdíl? Já smysluplné soukromé vody klidně navštívím a nemám pocit, že bych měl menší radost z hezké ryby, když jí chytím tam, než když jí chytnu na řece nebo jiné státní vodní ploše. Já nemohu za to, že ve svazových vodách jsou kapři neustále i přes různé ochranné snahy vybíjeni a že na mnohých vodách velké ryby ani nejsou. Jedu na ryby z důvodu ulovit hezkou rybu a nebudu sedět u vody, kde není, jen proto, aby mě někdo plácal po zádech, že se snažím chytit to, co tam mnohdy ani není. 

Chytám ryby pro sebe a své uspokojení a ostatní mi mohou vlézt na záda. Fandím všem, kteří to mají v hlavě v pořádku a mají tu možnost mít vlastní vodu, kde si nasadí ryby, které jim nemůže nikdo sežrat nebo prodat. A pokud ta vodní plocha je hezká, není obehnaná šíleným plotem a není obklíčena chatkami a moly, tak proč ne. Rád přijedu.

Ano, nepopírám, že v ČR je pár revírů, kde to v tomto ohledu není v pořádku, ale máš možnost výběru. Každý máme u vody jiné potřeby, ale nemělo by se to vše házet do jednoho pytle. Vlastně by se to nemělo házet do žádných pytlů.  Rád bych se dočkal doby, kdy rybář dá na sociální síť foto svého úlovku a pod fotkou nebude milion komentářů ve smyslu „kde rybu chytil“ a podobně.  Neznám rybáře, který by rád vyzrazoval místa, kde loví, ale jakmile rybář nezareaguje, tak je vláčen blátem a ukřižován, že nechce prozradit loviště, protože rybu chytil někde na sádkách. Za tím vším je hromada nesmyslů a hlavně závisti, to je celé. Fenomén českého národa NIKDO NIKOMU NIC NEPŘEJE. Nekončící hádky o to, kdo má větší brambory, to je podle mě jádro problému. Dokud se tohle nezmění, budeme stále řešit spory soukromý vs. státní revír. 

Dáváš přednost stojanu na pruty, anebo hrazdám na vidličkách? UK styl začíná být stále více populární.

Tak to záleží na velikosti vodní plochy, podmínkách na břehu a zejména na délce výpravy, ale mému srdci je nejbližší pěkný stabilní rod pod. Třeba jako je Barier pod nebo Extension pod z naší produkce. Jelikož mnohdy chytám se svou ženou, tak velice často využívám možnosti posadit 3 kusy na jeden stojan a čtvrtý prut někam externě do vidliček.  Líbí se mi ten pohled na stojan plný prutů. Vše pěkně jako podle pravítka, všechno srovnané od prutů až po olova. Je to taková moje malá úchylka J

Pokud jde o tebou zmíněný UK styl, nevím co nato říci. Každý rybář má svůj styl a to, co se mu líbí a nelíbí. Já osobně UK styl beru s úsměvem a určitě to není to, co by mě oslovilo. Podle mě je UK styl nejlepší způsob, jak si v noci rozšlapat pruty nebo svému vybavení jinak ublížit, ale nechci hanit. Každý má právo na svůj názor a každému se líbí něco jiného.

 

Na jakou konkrétní výbavu chytáš a proč jsi zvolil právě takové pruty a navijáky? Máš nějakou vysněnou výbavu, kterou by sis jednou rád pořídil?

Aktuálně mám komplet vybavení od Anacondy. Součásti vybavení přitom poměrně často měním, abych vyzkoušel nové produkty, které nabízíme rybářům. Mám navíc jeden extra komplet (pruty, navijáky, hlásiče, stojan, hrazdy a swingery), který je mému srdci opravdu nejbližší, a který je v celkovém součtu v ceně slušného ojetého auta. Ten neměním, ten jen leštím, ale jak říkám, mojí prací je zkoušet, zkoušet a zkoušet. Takže právě na další sezónu jsem si vybral nové navijáky, které budeme uvádět na únorové výstavě v Praze na český trh. A předem říkám, že nebudou levné, ale zato jsou špičkové a konkurenceschopné i těm nejlepším modelům na trhu, které nebudu jmenovat.

Pokud se ptáš i přímo na to, jaké pruty a navijáky mám rád, určitě mohu říci, že mám rád pruty měkčí. Mám mnoho prutů, ale nenajdeš ani jeden přes 3lbs a ani jeden přes délku 3,60m. Zanedlouho jedu do Německa na nějaké jednání a velice se těším, až dostanu do ruky nové pruty, které budeme také na příští rok zařazovat do sortimentu. Konečně naši němečtí kolegové vyslyšeli naše volání po opravdu jemném kaprařském proutku a připravili ve spolupráci s námi nový model v délce 10 a 11 ft  s korkovou rukojetí ve 2 a 2 ¼  librovém provedení. Finální produkt jsem ještě neviděl, ale už se ho nemohu dočkat. Navíc podle všech indicií to vypadá, že i cena tohoto modelu bude v celku příznivá, takže milovníci měkkých, zdolávacích prutů, můžete se těšit.

Jsi produktovým manažerem firmy Saenger pro ČR. Proč si myslíš, že by rybáře měla zajímat právě vaše nabídka rybářského vybavení? Jsi vysloveně hrdý na některé vaše konkrétní produkty?

Každý si musí zvolit sám, které značce bude věřit a kterou bude kupovat.  Já mohu říci jedno. Troufám si tvrdit, že na trhu není moc značek, které by měly tak ucelený a široký sortiment pro rybáře, jako máme my, a to nemluvím jen o kaprovém programu Anaconda. Máme široký program pro feeder, plavanou, přívlač, mořský rybolov i lov sumců. Zaměřím-li se aktuálně pouze na Anacondu, jsme opravdu schopni rybáře vybavit vším od A až do Z. V neposlední řadě je bernou mincí německá preciznost a kvalita. Jeden příklad za všechny. Určitě se vám přihodilo, že jste našli na trhu prakticky dva stejné výrobky, které se od sebe lišili pouze jiným logem firmy.

 Já třeba narazil nedávno na takto zdablované pouzdro na pruty. Pouzdro jsem si půjčil a položil ho vedle našeho. Rozdíl v ceně byl cca 500 Kč, naše pouzdro bylo to dražší. Začal jsem obě pouzdra podrobně zkoumat a hle, po nějaké době jsem viděl drobné rozdíly, které se nejčastěji týkaly šití. Většina švů na pouzdru levnějším byla prošitá jednou, u našeho pouzdra byl steh dvojitý. Ramenní popruh byl přišitý dvěma řadami stehů, u nás čtyřmi a ještě prošito do kříže. Další věc byly zipy a takto bych mohl pokračovat dále. Takže má odpověď na otázku „proč by rybáře měla zajímat právě naše nabídka vybavení“ zní jednoduše. Nabízíme lidem kvalitní výrobek a dobrý servis, co se týká případných problémů. Snažíme se zákazníkovi vyhovět i po uplynutí záruční doby a reklamace, pokud jsou, řešíme z 99 % ve prospěch zákazníka.

 

Ještě nám řekni na závěr - co tě dokáže u vody nejvíce rozčílit?

Jako asi každému mi vadí nepořádek u vody. Také nesnáším bezohledné koupající se lidi v teplých měsících a samozřejmě lodě. Jednoduše řečeno, vytočí mě, když mi někdo narušuje to málo času, co při svém pracovním vytížení mohu věnovat samotnému lovu ryb a je jedno, jestli jsem na kaprech, na sumcích nebo lovu s feedrem.

Poslední dobou sleduji zejména u nás na řece, že se množství nepořádku kolem vody zvyšuje a to mě trochu rmoutí. Bohužel to není jen od lidí, kteří se v létě chodí k řece koupat, nebo od mladých, co se po večerech toulají kolem vody, ale i od nás rybářů! Důkazem jsou stále přibývající kelímky od nástrah a sáčků od krmení... 

 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek