Kvalitní rybářský vozík? Trakker Access Barrow je dokonce víc než jen vozík

14.07.2020 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Kvalitní rybářský vozík? Trakker Access Barrow je dokonce víc než jen vozík

Už vás nebaví trpět pod vahou rybářského vybavení cestou k vodě? Nabízíme vám inspiraci v podobě jednoho z nejlepších současných rybářských vozíků na trhu.

 


Po letech tahání kaprařské výbavy na stovky a stovky metrů podél břehů mých oblíbených revírů jsem se konečně rozhodl si pořídit rybářský vozík. Dost bylo utrpení a hlasitých nadávek! A protože mám rád, když mi dělají na rybách "společnost" pouze kvalitní výrobky, vůbec jsem vozík nehledal mezi neznámými značkami. Dokonce jsem nevěnoval pozornost ani vozíkům známých značek, v jejichž případě jsem se dozvěděl negativní hodnocení od mých přátel rybářů. 

Ohybající se profily pod běžným zatížením, problémy s uchycením kola, praskající a odpadávající plastové součásti vozíku - to určitě nejsou zkušenosti, kterými si chci projít. A tak jsem zaměřil pozornost na výrobce, na kterého jsem v případě vozíků nenašel ani mezi známými, dokonce ani v rybářských diskuzích ani popel. Mluvím o Trakkeru, který si v případě vozíků za poslední roky vydobyl hodně dobrou reputaci. No a protože právě Trakker vloni na podzim vystartoval se zbrusu novým modelem Trakker Access Barrow, měl jsem jasno, který dříč bude vláčet na zádech mou kaprařskou bagáž místo mě.

Chytře navržený koncept

Hned na první pohled působí tento vozík mohutným a bytelným dojmem. Masivní jediné kolo ze silné gumy s praktickým blatníkem, fortelný široký rám, boční stěny, pevná přední tykadla pro usazení lehátka a samozřejmě horní rám pro převážení dlouhých tašek s pruty, deštníkem apod. Látkovina vozíku vypadá pevně, pěkně vymezuje prostor pro usazení bagáže na vozík a co víc - ve spodní části vedle kol nabízí dvě kapsy pro převoz dvou kanystrů s vodou. Vůbec je celý vozík chytře řešen tak, aby na něm bylo možné rozumně rozložit zatížení a vozík pak získal za jízdy tolik potřebnou stabilitu. 

Navíc je vše na vozíku krásně přístupné, vše je bezvadbě funkční, nic vás nerozčiluje. Kapsy na kanystry mají robustní zipy a jsou přístupné i z boku, navíc se dají zakrýt šikovným poklopem. Pod vozíkem můžete vozit prostorný šuplík, který pracuje na dobře přístupných vinglech umístěných pod madly vozíku. Tento šuplík se snadno vyztuží jakousi pevnou ohrádkou se suchými zipy a zase se snadno rozloží a zploští, když jej budete potřebovat převážet s vozíkem ve vašem autě.

Liboli stolek anebo pojízdný kufr?

Dobře působí velké utahovací šrouby na konstrukci vozíku, celá řada kovových ok pro zachycení upínacích popruhů či tzv. pavouků, ale také široké patky nožek, na kterých vozík stojí. Co mi bohužel u vozíku chybí, to je možnost nožky prodloužit a zkrátit. Vozík totiž může stejně dobře jako pro převoz výbavy posloužit také jako prostorný stoleček, na kterém se můžete najíst, připravovat na něm montáže, nebo cokoli jiného. No a na to se prostě hodí rovná plocha. 

Ale jinak nemám novému vozíku od Trakkeru co vytknout. Perfektně se s ním jezdí i ve složitém terénu, madla jsou úžasně dotažená měkkým žebrováním a do rukou sednou jako ulitá. Celý vozík vlastně připomíná takový mobilní stůl s policemi, ne které, když si s rozložením výbavy pohrajete, budete mít na svém lovném místě vše pěkně při ruce. A co si budeme povídat, takový benefit se zvláště na dlouhých výpravách opravdu hodí. Navíc ta moc pěkná zelená v případě látkoviny i laku na kostře vozíku a pár brandových doplňků. Tento vozík se povedl i z pohledu celkového designu. 

Malé auto - žádný problém

Na co ovšem nesmíme v praktickém hodnocení vozíku zapomenout, to jsou samozřejmě i jeho transportní dispozice, které se řada rybářů jednoduše bojí. Vejde se mi to vůbec do auta? Zbyde mi kolem vozíku nějaké místo na rybářské tašky, obaly a batohy? Vlastně jsem před koupí vozíku uvažoval stejně. Ale tím spíš mě jeho skladnost i do malého auta hodně mile překvapila. Přijedete k autu, sundáte přední tykadla, madla, šuplík, sklopíte bočnice a přední stěnu, sundáte kolo s blatníkem a máte hotovo. Vedle sebe vám leží zploštělý rám s doplňky, kolo s blatníkem, šuplík a pár kovový součástí. Kolo a extra díly bezvadně sednou za přední sedačku a rám s rozloženým šuplíkem na dno kufru. 

Vozík má vlastně ještě jeden nedostatek a můžeme určitě dlouho diskutovat o tom, jestli to skutečný nedostatek je a nebo není. Mluvím teď o jeho ceně. Devět tisíc korun není rozhodně žádná láce a většina rybářů si takovou investici do své výbavy dobře rozmyslí. Já jsem se ve svém rozhodovacím procesu na začátku rozhodl, že tolik peněz do vozíku nikdy nedám...ale pak jsem se s ním projel, dobře si ho prohlédl a všechno bylo jinak. Vozík Trakker Access Barrow je prostě tak pěkný, tak bytelný a navíc tak pěkně řešený, že jsem si jiný na svých výpravách nedovedl představit. Své volby určitě nelituji a vozík vám můžu s klidem doporučit.

Rozměry rozložený stav pro přepravu v autě:

kolo s blatníkem: 42 x 25 cm
šuplík: 53 x 7 cm (22 cm ve vyztuženém stavu)
celý rám (tělo vozíku): 96 x 90 x 18 cm

Váha: 
kolo s blatníkem: 3,3 kg
celý rám (tělo vozíku): 11.,5 kg
ostatní: 6,4 kg
Celková váha vozíku: 21,2 kg 

Cena: 9.100 Kč 

 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 95x
Recenze 85x

Odběr novinek