Krtonožka - zajímavá nástraha na sumce

24.06.2014 Jiří Louthan Fotogalerie
Oznámení Zajímavost Tip
Krtonožka - zajímavá nástraha na sumce Některé nástrahy jsou téměř zapomenuté. Přitom naši dědové na ně s úspěchem tahali velké ryby. Přesně takovou nástrahou je škůdce zahrad - krtonožka.

Když kolega objevil krtonožku na břehu Orlické přehrady, bylo z nás rázem pět velmi překvapených rybářů. Nikdo z nás tento rozměrný hmyz dosud neviděl. 

Krtonožka je velmi slušný plavec a dorůstá velikosti až deset centimetrů. Patří mezi rovnokřídlý hmyz a je vybavena šesti nohami, z toho dvěma předními masivními, kterými dokáže poměrně rychle hloubit chodby a doupata.

Jakmile jsme se od staršího kolegy dozvěděli, že se jedná o poměrně vzácnou nástrahu na sumce, netrvalo dlouho a krtonožka byla vyzbrojena (prošita) pevným trojhákem.

Nástrahu jsme opatrně zavezli. Montáž na položenou s průběžným candátovým olovem.

Nastraženo. Jen škoda, že nemohu závěrem přidat fotku sumce, který by na krtonožku zabral. Toho dne jsme byli bez záběru a ani takovéto výjímečné sousto ryby neoslovilo. To ovšem neznamená, že tohoto hmyzího krtka nezkusíme příště znovu...

I když jsme my nebyli s krtonožkou úspěšní, věřím, že je celá řada rybářů, kteří mají s touto nástrahou podstatně lepší zkušenost. Pokud mezi ně patříte, neváhejte se podělit o informace a nejlépe i fotky úlovku na krtonožku s ostatními rybáři v naší diskuzi. Děkujeme a přejeme úspěšný rybolov...

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 1x

Odběr novinek