Křesílko Sling chair Coleman: Jednička pro krátkodobé vycházky k vodě

24.05.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Křesílko Sling chair Coleman: Jednička pro krátkodobé vycházky k vodě Vybíráte nové křesílko na ryby? Otestovali jsme pro vás Sling Chair od značky Coleman, které je úžasně lehké, skladné i pohodlné.

Při výběru rybářské židle či křesílka není potřeba vždycky koukat po vysloveně rybářských značkách. Často se vyplatí sledovat nabídku kvalitních výrobců campingového vybavení. A přesně tak nám padlo do oka moc pěkně vypadající křesílko od značky Coleman, které jsme se rozhodli si vzít na mušku. 

Mezi křesílky rybářských značek je doslova přehršel modelů, které nepokládám za vysloveně skladné a snadno přenositelné. Ve sbaleném stavu jsou to většinou poměrně objemné kusy, které se obtížně přenášejí, zvláště pak dohromady s dalším vybavením jako je rybářská taška, pruty, stojan na pruty atd. Nepoužíváte-li rybářský vozík, víte dobře, jak se každé kilo navíc pronese a jak vás každý velký kus výbavy dokáže při tůře na revír pořádně potrápit. Tím spíše je třeba jak váhově, tak rozměrově odlehčit a zmírnit vaše „stěhovací“ trápení. 

Top váha i rozměry

Křeslo Sling Chair váží pouze 3,7 kilogramu a ve sbaleném stavu měří krásných 113 x 15 x 12 cm. Přitom jeho konstrukce je řešena pevnými hranatými hliníkovými profily spolu s 600D polyesterem Oxford, takže je křesílko dostatečně robustní, pevné a odolně.  Unese váhu až 113 kg, takže i většího rybářského pořízka a velice jednoduše se během vteřiny rozloží i složí. 

Sedák i opěradlo jsou dobře ergonomicky tvarované a působí velmi pohodlně. Nikde nic netlačí, podpora stehen je dostatečně dlouhá, stejně jako opěrka a tedy opora zad. Zádová část je sympaticky vysoká a nabízí i oporu hlavy v zátylku pro ty, kdo si u vody rádi zdřímnou. Sling Chair je v rozloženém stavu široké 58 cm, hluboké 61 cm a jeho celková výška činí 113 cm.

Co je ještě potřeba pochválit, to je řešení područek. Ty jsou v tomto případě bezvadně tvarované a z větší části příjemně polstrované. Je doslova radost si na ně ruce položit, odpočívat a čekat na záběr ryby. 

Zvládnutý obal, prima design

Obal na křeslo nebo chcete-li transportní obal vypadá pevně, odolně a rozhodně má za úkol vydržet mraky přenášení křesla stejně jako sbalené křeslo poctivě uchránit před odřením a promáčklinami v autě, kde je za jízdy atakováno dalšími rybářskými komponenty. Jeho popruh je ideálně dlouhý a na rameni slušně sedí, netlačí.

Design křesílka je moc pěkný a dostatečně prorybářský ve smyslu barevnosti a nenápadnosti. 

Nepolohovatelné nožky

Patky nožek křesílka se nám jevily jako odolné, ale jelikož jsme se s křesílkem dostali k vodě zatím pouze 6 x, nedostaly ještě tolik „naloženo“, abychom byli schopni posoudit jejich dlouhodobou odolnost. Na měkkém povrchu budou mí tendenci se trochu zabořit…ovšem maximálně po spodek tyče pod područkami, který vlastně tvoří určitou zarážku.

Samozřejmě jediné mínus tohoto křesílka je v tom, že není možné jeho nohy polohovat, takže na výrazně nerovném povrchu (například ve svahu) budete mít problém křesílko usadit do pohodlné roviny. Musíme si ale také přiznat, že ne všechny revíry mají nerovné břehy, a ne všichni rybáři potřebují své křesílko polohovat. 

Cenovka necelých 1.500 korun je velmi příznivá, dokonce si troufám tvrdit že dost nízká vzhledem ke kvalitnímu zpracování a dalším vyjmenovaným přednostem tohoto výrobku. Křesílko Sling chair od Colemanu vám rozhodně doporučuji, a to především těm, kteří hledají další kousek do dvé výbavy, který je především lehký, výborně skladný, ale také pohodlný a pěkný na pohled.  

Křesílko jsme pořídili na eshopu: https://www.coleman.eu/cz/default.aspx 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 91x
Recenze 81x

Odběr novinek