Krásná termoska Alfi City Tea: 8 hodin horký nápoj, odolnost i čistá chuť nápoje

23.11.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Krásná termoska Alfi City Tea: 8 hodin horký nápoj, odolnost i čistá chuť nápoje Také se v zimních měsících na rybách neobejdete bez horké kávy, nebo čaje? Máme pro vás tip na úžasně praktickou termosku na ryby, kterou nás doslova oslnila designem a nejen tím.


 

Je zajímavé, jak je většina rybářů rozdělena na dva tábory z pohledu preference horkého nápoje, který s sebou vozí na rybářské výpravy. Jedni dávají přednost kávě, druzí zase čaji. Co mají ovšem společné, to je nutnost vozit s sebou jeden z těchto horkých nápojů v kvalitní termosce, která jim udrží nápoj horký co nejdéle. 

Rozhodli jsme se proto pro vás otestovat termosku, která slibuje velice zajímavé izolační vlastnosti a je současně vizuálně neobvyklá. Musím říct hned na začátku, že City Tea od německé firmy Alfi nás přímo uchvátila svým designem hned poté, co jsme ji vybalily z krabice. Je to skutečně krásný, a přitom velice jednoduchý a snadno obsluhovatelný výrobek, který nemá tendenci vás v přírodě zlobit jako některé konkurenční termosky. Ale k tomu se ještě dostaneme.  

Slušná nálož horkého nápoje

City Tea má objem 0,9 litru, což je velice solidní „kapacita“ horkého nápoje na popíjení v průběhu celého dne u vody (v mém případě ovšem spíše půldne, protože jsem konkrétně na kvalitním čaji celkem závislý).  Váží solidních 428 gramů a její rozměry jsou 26 cm výška a 9 cm průměr. Díky takto většímu průměru je termoska krásně stabilní, ale zase to není tak velký průměr, aby se s ní špatně manipulovalo.

Tahle termoska je vyrobená z kvalitní nerezové oceli, takže je pěkně odolná a nevadí jí pády z rybářského stolku, z ruky při záběru apod. Odolnost jakéhokoli výrobku pokládám na rybách za opravdu zásadní. Nemám rád, když musím být na svou výbavu na výpravách nějak extrémně opatrný. City Tea má nádhernou tmavě modrou matnou barvu (můžete si ovšem zvolit i šedou, nebo růžovou třeba pro přítelkyni), kterou chrání speciální povrchová úprava zvaná ColourProtectTM. Povrch termosky je příjemný do ruky. 

Geniální uzávěr a čistá chuť nápoje

Uzávěr termosky je vyrobený z odolného plastu s jakoby pískovaným povrchem, který je opět do ruky příjemný, pracuje se s ním velice snadno. I přesto, že na jeho otevření stačí jen jeden a půl otočky (žádné nekonečné točení, jak jsem byl zvyklý u své staré termosky), má láhev vynikající izolační vlastnosti. Nápoj udrží horký až 8 hodin, zatímco v létě oceníte, že nápoj udrží zase studený až 16 hodin. Termoska perfektně těsní, dokonce i sycené nápoje, a nehrozí rozlitím nápoje v tašce či batohu. Alfi dokonce nabízí garanci izolačních vlastností, a to po dobu 5ti let. Parádně dlouhá záruka, co říkáte? 

Uzávěr na sobě nemá žádné složitosti, jen vysoký závit, snadno sundatelné těsnění (ideální na kvalitní odmytí) a poutko, díky kterému můžete připnout láhev pomocí obyčejné karabiny na svůj batoh, nebo ji třeba přivázat na bivak. Za poutko se také láhev dobře přenáší v ruce, což ocení ti, kteří jsou zvyklí na rybách pendlovat mezi svým lovným místem a parťákovým.  

Co obrovsky oceňuji, tak to, že je City Tea vyrobena z absolutně netoxických materiálů, a navíc je vybavená technologií AromaSafe, takže veškeré nápoje z této termosky chutnají dokonale. Užijete si jednoduše čistou chuť nápoje.  

Perfektní vyčištění není problém

Další velký bonus této termosky tkví v tom, že ji můžete komplet odmývat v myčce beze strachu, že se vám na ní cokoli poškodí. Můžete si samozřejmě dát trochu práce navíc a pořídit si k termosce i speciální kartáč na mytí včetně originálních čistících tablet, čímž dosáhnete dokonalého mytí, ale musím se přiznat, že na takovou péči jsem trochu líný. Takže pro mě je myčka pro její údržbu to pravé. 

Tahle termoska je tak úžasně jednoduchá, praktická a krásná, že jí nemám absolutně co vytknout. Je to klenot, na který se občas na rybách i rádi podíváte – jen tak pro radost. Její cenovka je bez koruny 900 korun, a to si myslím, že není za takto perfektně zvládnutý výrobek žádné finanční drama. Věřím, že mi bude sloužit hodně hodně dlouho a já na kvalitní výbavě nerad šetřím. 

Termosku Alfi City Tea jsem pořídil na eshopu termoo.cz, což je speciálka na termonádoby a další vybavení od značky Alfi. Perfektně mi poradili s výběrem konkrétní láhve, a protože mě Alfi hodně baví, mám takové tušení, že to nebude poslední nádoba na pití, které jsme se při našem testování pro rybáře věnovali. 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek