Konečně náhradní zdroj energie, který odolá opravdu drsnému zacházení

06.03.2015 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Oznámení Tip
Konečně náhradní zdroj energie, který odolá opravdu drsnému zacházení Výrobce svítilen, baterií a zdrojů Varta vyslyšel prosby příznivců outdoor aktivit a přinesl na trh opravdu odolný mobilní zdroj, který navíc není žádný neskladný obr.

Všimli jste si, že čím delší rybářskou výpravu podnikáte, tím více energie s sebou potřebujete mít k dispozici? Mobil, tablet, GPS, nebo echolot – všechny tyto technologické vymoženosti si kladou čím dál tím více nároků na dostatečný zdroj energie. A tam, kde není možnost dobíjet přímo ze sítě, nebo například z autobaterie, tam musí nastoupit zdroj mobilní.

Pro rybáře je ovšem opravdu zajímavý jen takový zdroj energie, který odolá nárazům i dešťové přeháňce. Podobné vlivy na něj budou totiž působit na břehu některého z rybářských revírů neustále.

Pád ze dvou metrů? Žádný problém

Nový zdroj Varta Indestructable 2000 Powerpack tyto požadavky splňuje. Odolá pádu za dvou metrů a je voděodolný podle standardu IP 67. Oproti předchozí - daleko křehčí verzi dokonce přináší i větší zásobu energie (dříve 1800 mAh, nyní 2000 mAh), takže už by měl plně dobít například i energeticky náročnější smartphony.

Dobití takového mobilu by přitom nemělo trvat déle než dvě hodiny. Uvedené hodnoty pochopitelně závisí na typu vašeho mobilu (tabletu, GPS atd.), respektive na hodnotách (velikosti) jeho baterie. K nabíjení slouží propojení se zdrojem prostřednictvím USB portu s nabíjecím proudem 1 A. Spektrum použití zdroje je tak opravdu široké.  

Powerpack obsahuje moderní Li-Ion baterii, kterou je možné dobít připojením kupříkladu k počítači, nebo třeba prostřednictvím USB nabíječky vašeho mobilu. O stavu nabití baterie se dozvídáte díky čtyřem stavovým diodám. V základním balení nejdete kromě micro USB kabelu také cestovní obal v podobě sáčku.

Rozměry tohoto mobilního zdroje jsou 116 x 54 x 20 mm a jeho váha pouze 114 gramů. Powerpack je možné zakoupit za cenu 849 Kč. 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x

Odběr novinek