Kizlyar Supreme Colada: úžasný nůž na ryby z prémiové ruské produkce

25.05.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Kizlyar Supreme Colada: úžasný nůž na ryby z prémiové ruské produkce Plánujete nahradit svoji starou kudlu, kterou používáte na rybách? Máme pro vás tip na špičkový pevný nůž, který je jako dělaný pro fotky z rybářských výprav.

Už jste patrně zaregistrovali, že se vás snažíme informovat o těch nejlepších nožích na současném trhu, které jsou vhodné nejen pro pobyt v přírodě, ale především pro práci s nástrahami, potravinami a dřevem na rybářských výpravách. Tentokrát jsme se zaměřili na prémiovou produkci z Ruska – konkrétně na pevný nůž s koženým pouzdrem Kizlyar Supreme Colada.

Nůž má typicky zbroušený hřbet čepele přes více než její polovinu, což je velmi typický prvek pro nože vyráběně v Rusku. Nejen že má posloužit k větší penetraci čepele, ale je to celkem líbivá záležitost, která dává celému noži jakýsi neobvyklý punc. Samozřejmě toto zbroušení celou čepel dramaticky odlehčí, což je další pozitivum

Úžasně lehký full tang

Navzdory tomu, že je nůž řešený konstrukcí full tang (celokov po celé délce nože – tedy i pod střenkami), je až neuvěřitelně lehký a jako dělaný pro dlouhodobou práci a velkou obratnost. Nůž váží bez pouze 156 gramů, s pouzdrem pak 212 gramů.

Celková délka nože je 21,3 cm, přičemž samotná čepel je dlouhá 10 cm a rukojeť 11,3 cm. Za mě je tato délka čepele přímo ideální, protože se jedná o kompromis pro řezání větších kusů materiálu (například chleba, vyrábění chlupatých dřívek, nebo třísek na oheň), ale také pro práci s malými věcmi jako jsou nástrahy, montáže apod. 

Pěkná řezivost, snadné broušení

Řezivost nože je velmi příjemná, čepel je opatřena pouze miniaturní fazetkou a síla čepele v jeho hřbetu činí 3,75 mm. Čepel má krásný dutý výbrus a je vyrobena z AUS-8 s tvrdostí 57-59 HRC. Japonská AUS-8 je nerezová ocel, takže nepotřebuje žádnou speciální péči jako uhlíkovka, která má ve vlhkou tendenci rezivět. 

Hrany čepele jsou hladké, nebudou tedy vhodné pro škrtání s křesadlem, což mně osobně nijak nevadí. Čepel má saténovou úpravu, což jí musíme přiznat vysloveně sluší. 

Čepel se snadno brousí a má velice slušnou stabilitu ostří. Co je třeba pochválit, tak že nůž přišel již od výrobce výborně nabroušený po celé délce ostří, takže není potřeba nůž hned po koupi dobrušovat jako u lacinější nožů.

Fotogenický ořech

Střenky nože jsou vyrobené z kořeně ořechu, který je velmi odolný, velmi pevný, ale především krásný pro oko. Nůž se tak báječně vyjímá na fotkách ve stylu UK Carp Style k montážím, nástrahám apod. Ručka bezvadně padne do ruky, nikde netlačí, nikdy v dlani nechybí ani nepřebývá. Před čepelí je ručka ergonomicky „vybraná“ a lehce působí jako forma záštity. 

Ani při hrubších řezech nemáte pocit, že by vám měla ruka sklouznout směrem k čepeli. Dřevo střenek v ruce pěkně sedí i když máte dlaň zpocenou či mokrou od deště. Střenky na drží na noži tři šrouby ve stylu imbus a v případě jakékoli potřeby je možné je demontovat a případně zase vrátit zpět. 

Součástí balení nože Kizlyar Supreme Colada je také pěkné a masivní pouzdro vyrobené z pravé kůže, které vyniká velmi kvalitním až bezchybným zpracováním, jednoduchou toulcovou konstrukcí bez plastové vložky. Tmavě hnědá barvy mu sluší stejně tak jako kožený závěs na hranatém kovovém oku. Pouzdro s nožem se nosí u pasu pohodlně a nůž se z pouzdra rychle a snadno vyjme i díky výřezu na vršku pouzdra. 

Čistota a krása

A proč vlastně dostal tento nůž označení Colada? Toto slovo znamená v překladu ze španělštiny „čistý“ a podle mého názoru je takové označení pro nůž vysloveně trefné. Co si o tom myslíte vy?

Musím říct, že je to zatím jeden z nejlepších nožů, který se mi dostal do ruky. Tak pěkně pasuje do ruky, že máte stále potřebu si do něčeho říznout, užívat si práci s ním. Bez kompromisu vám jej doporučuji, je to další rybářský parťák, který si zaslouží dostat se k co nejvíce rybářským nadšencům, kteří vědí, jak moc pro ně dokáže být kvalitní nůž důležitý. 

Nůž Kyzliar Supereme jsem pořídil na eshopu Waragod.cz, který nabízí nejen širokou škálu nožů do přírody, ale také třeba velmi pestrý záběr oblečení pro outdoor. Dodání nože bylo velice rychlé a bezproblémové. 

Cena nože je 1.965 Kč, což je za tak kvalitní a dobře zpracovaný nůž cena naprosto adekvátní.

Sleva pro rybáře!

Eshop Waragod.cz připravil pro vás - čtenáře webu ČasNaRyby.cz zajímavou slevu. Když v nákupním košíku zadáte slevový kód ryba (pouze slovo ryba - takto malými písmeny), získáte 5% slevu na celý nákup.

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 95x
Recenze 85x

Odběr novinek