Kaprovi před půlnocí zachutnala má rychlá dvojitá nálož

21.07.2014 Jiří Louthan Zprávy od vody
Zpráva od vody
Kaprovi před půlnocí zachutnala má rychlá dvojitá nálož Někdy je třeba experimentovat a vydržet vzhůru, abychom dosáhli na větší rybu než kolegové kolem. Vyzkoušel jsem dlouho dipovat a zdvojit objemově i chuťově nástrahu a povedlo se.

V sobotu, kdy bylo největší letošní vedro, jsem se vypravil na pár hodin k vodě (rozloha 50 hektarů, hloubka většinou do 2 metrů) s cílem vytáhnout většího kapra. Kolegové hlásili v posledních dnech nulové záběry s výjimkou cejnů, anebo kapry do 50 centimetrů a tak to byla pro mě určitá výzva. Místo jsem si dva dny před tím zakrmil dohromady cca půlkilem pelet halibut a kilem boilies s delším poločasem rozpadu. Krmi jsem prakem a vždycky navečer.

Po příchodu na lov přibližně na sedmou hodinu jsem opět zakrmil. Na lovné místo (30 metrů od břehu)jsem zakrmil asi 20 velkých pelet a stejný počet koulí. Boiliesové montáže jsem obtěžkal, jak já říkám dvojitou náloží – tentokrát v podobě velmi dlouho dipované pelety halibut a k tomu stejně dipovanou koulí ananas. Dip jsem volil do sladko – rybího aroma. Tato nástraha byla vzhledem k dlouhému dipování určena spíše ke krátkodobému chytání a tak jsem ji musel jednou měnit, abych nechytal na prázdný hák. K nástraze jsem přivázal PVA sáček s pár peletami halibut a Robin red.

Voda vypadala naprosto mrtvě. Nikde žádné jízdy ryb u hladiny, ani jediný šplouchanec lovícího dravce. Byla to zvláštní tichá atmosféra. Přitom den před tím bylo stejné počasí a ryby večer jezdily převážně ve sloupci a u hladiny, takže jsem dokonce zvažoval nahodit na hladinu rohlík s plovací bublinou. Nicméně tím spíše jsem teď očekával, že budou kapři luxovat dno. Po desáté hodině mi poprvé pípl hlásič. V očekávání záběru jsem si počkal pěkně dlouhou chvíli u prutu, ale buď daného kapra moje nástraha po ochutnání neoslovila, nebo to byl přejezd.

Až po půl dvanácté se rozječel hlásič pořádně a kapr na konci montáže mi předvedl pěknou jízdu. I na prutu jsem si ho pěkně užil. Byl to mladý zdravý borec, který vyzkoušel pár výpadů a v závěru se mu ani za mák nechtělo do podběráku. Po menším přemlouvání a krátké práci s brzdou se mi ho podařilo bezpečně podebrat a dostat i přes rákosinu na břeh. Byl to šupináč v délce 63 centimetrů, ale z jeho tahu ještě ve vodě bych tipoval alespoň sedmdesátku. Kapřík byl na chvíli terčem mého foťáku, ovšem netrvalo dlouho a už si zase plaval zpátky ve vodě.

Třeba si tě ještě povodím, až více povyrosteš, kapře. Díky ti za pěknou akci! 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek