Jak jsme točili 2.díl televizního pořadu Čas na ryby

23.04.2017 Jiří Louthan Fotogalerie
Zajímavost Reportáž
Jak jsme točili 2.díl televizního pořadu Čas na ryby Pojďte se s námi podívat pod pokličku natáčení druhého dílu pořadu pro rybáře i nerybáře. O zábavu opět nebyla nouze - Láďa Ondřej ochutnával živé červy a útočil na členy štábu starým podběrákem.
A jak nám šly ryby? Přímo na jedničku.

A máme za sebou druhý díl pořadu Čas na ryby, takže je ten správný moment podívat se, co se na natáčení dělo a které kousky hlavních protagonistů se bohužel nedostaly do záběrů.

S natáčením jsme začali v pracovně známého rybáře a ilustrátora Zdeňka Hofmana...no v pracovně, je to spíš takové muzeum historického rybářského náčiní. No prostě jedním slovem nádhera! Nevěděli jsme, kam se dívat dříve.

Se Zdeňkem Hofmanem se rozhodně nenudíte. Pořád má o čem vyprávět, co popisovat, na co vzpomínat. Taky si hned zezačátku padli s naším moderátorem Láďou do oka.

Je potřeba říci, že Zdeněk Hofman se zná celé dlouhé roky s naším kameramanem Milanem Zadělákem. Oba jsou to staří ostřílení rybářští borci, kteří mají na kontech celá kvanta krásných ryb. "Ano, Milane, jasně, já vím, žádný blesk z foťáku do objektivu tvé kamery. Tentokrát už to bylo opravdu naposledy."

A podívejme, co to Láďa vyhrabal mezi Zdeňkovými sbírkami. "Zdar, kapitáne Láďo. Pózor!"

Cítíte tu krásnou historii, která dýchá ze Zdeňkova rybářského vercajku? Už se nemůžeme dočkat, až si v praxi vyzkoušíme, jak se nahazuje a nebo dokonce zdolává s navijáky a pruty našich dědů.

Teda Láďo, co jsi to zase ukořistil? Konec srandiček, jde se k vodě lovit na bambusáky a prastará kolečka.

A konečně jsme v exteriéru pěkně u vody v přírodě. Pro naše natáčení jsme si vybrali nevelký Kyjský rybník, který jsme neměli daleko. Navíc je tu parking blízko vody, takže žádné tahání těžké kamery na velké vzdálenosti. A to je sakra velký benefit, viď, Milane?

Všimli jste si, jak geniálně dobově se Zdeněk Hofman na natáčení s námi vymódil? Zvláště jeho rádiovka na hlavě a poctivé botky důchodky nás nenechali dlouho bez úsměvu. Máš náš respekt, Zdeňku! :-)

A pozor, chlapi, Láďa má další hračku. Tentokrát starožitný podběrák, který je ovšem v moc pěkném stavu...tedy zatím.

Já vám říkal, ať si dáváte bacha. Láďa když se na natáčení nudí, tak dokáže být zákeřný a nebezpečný.

Ale jsou tu tací, kteří si srandičky od mladých "cápků" líbit nenechají. Takže Láďo, opatrně! Nevíš, co dokáže rozzuřený kameraman.

Ve druhém dílu našeho pořadu jste se dozvěděli, že se Zdeňkovi Hofmanovi podařilo úplnou náhodou na chvíli zapřáhnout štiku o délce nejméně 80 centimetrů. To tedy tvrdím já. Podle kluků byla štika dokonce taaakhle veliká :-)

A podběrák opět na scéně. Tak Zdeňku, co nám ulovíš teď? Chceme s Láďou podebrat pořádnou mega rybu, žádnou mřenku. (postava vlevo je producent pořadu Čas na ryby Jirka Louthan - tedy moje maličkost)

Podívejte se na tu nádheru. Není takový starý bambusák s překlopným navijákem Hudson hezčí než nové "klacky" z kabonu a moderní plastové navíjecí stroje?

A to bylo vše z natáčení staré rybářské výbavy. Na řadě je rybolovná technika feeder, kterou nám představí drsňák Petr Viktora z firmy VIPA. Jsme na krásné soukromé vodě, kterou si provozuje jeden starý sympatický pán jen tak pro sebe a své přátele. "Tak co, hoši, jak to natočíme?"

Čekali jsme na bílou rybu, která jindy bere jako o závod, ale dnes prostě ne a nezabere. Je tady vůbec nějaká? Majitel rybníka, kýve, že ano, ale v daný moment prý vládnou vodě hlavně kapři. 

No a je to tady! Záběr jako blázen a už je tu pořádná jízda z navijáku. Tohle na cejna opravdu nevypadá.

Mrkněte na toho pěkně zbarveného lysce. Ten už dokáže potěšit rybářovo oko. Není to žádný obr, ale když ho zdoláváte feederovým prutem s jemnou špičkou, je to souboj, který stojí za to.

"Ne, Láďo, opravdu s sebou žádnou svačinu nemáme. Budeš to muset prostě vydržet jako my. Ne, tu rybu nebudeme grilovat, ta musí zpátky."

Ale jestli máš opravdový hlad, tak určitě nepohrdneš vypaseným červíkem. Tak se předveď, že nejsi žádná rozmazlená bábovka! :) "Chlapi, on ho opravdu sežral. No to jsem ještě neviděl."

Natáčení feederu byla jedna velká legrace. A opět jsme měli štěstí. Bílá ryba nešla, ale lysci se na břeh podívali hned dva. Uvidíme, jaké ryby se podaří zdolat na dalším natáčení - tentokrát při jarním lovu kaprů s Karlem Niklem. Třetího dílu našeho pořadu se dočkáte již v sobotu 6. května v 19:20 kde jinde než na celoplošném televizním vysílání kanálu Regionalnitelevize.cz

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek