Jak jsem na výpravě neulovil kapra, ale zamiloval se do nové zakrmovací lodě

19.07.2016 Reportáže
Zajímavost Reportáž
Jak jsem na výpravě neulovil kapra, ale zamiloval se do nové zakrmovací lodě

U vody vás často překvapí nejedna zajímavá příhoda. Ale srdce fanouška technických "vychytávek" doslova zaplesá, když může být u testování zajímavé novinky. To se nestává denně, ale já jsem měl tu krásnou příležitost být u toho! 


Miroslav Tryner

Má nedávná návštěva oblíbeného svazového stojáku nedopadla úplně podle mých představ, jelikož ryby příliš nespolupracovaly. Ale přesto se mi podařil úlovek, který mě nakonec potěšil snad i více než kapr přes deset kilo. 

Bylo kolem poledne, ryby absolutně nejevily zájem o mé nástrahy na montážích, a tak jsem si krátil čas rozhlížením se po okolí. Vtom jsem kousek vedle mě zpozoroval chlapíka, který přišel k vodě s malou zelenou taškou nezvyklého tvaru a vyndal z ní dálkový ovladač a na první pohled velmi pěknou loďku v délce asi půl metru v populární rybářské camo barvě. Hned mi došlo, že se nejedná o člun, se kterým se jezdí po vodě pro zábavu, nýbrž o pomůcku pro rybáře v podobě zavážecí loďky. Jsem velký fanda všech moderních rybářských „vychytávek“, takže jsem se za ním hned vydal prohodit pár slov, protože takovou loďku jsem naživo a dokonce v akci ještě neviděl. 

Pán byl sympaťák a navíc velice sdílný. Dozvěděl jsem se od něho, že se jedná o zbrusu nový typ zavážecí loďky, kterou momentálně testuje pro svého kamaráda. Ten ji prý bude v horizontu několika málo měsíců prodávat na tuzemském trhu. 

Tester se se mnou podělil i o základní technické údaje zakrmovací lodi. Loďka je napájena dvěma nezávislými lithiovými bateriemi s velkou výdrží (obě baterie by měly na plné nabití vystačit až na 8 hodin aktivního provozu) a její dosah od dálkového ovladače napájeného tužkovými bateriemi má být 300 metrů. Lodička měla na přídi dvě led světla pro zavážení za tmy a na levém zadním boku malý displej, na kterém se zobrazuje napětí baterií. Na vrchu lodi bylo usazenou šikovné sklápěcí madlo pro snazší pokládání lodi na vodu, nebo naopak pro její zvedání a další manipulaci.

Copak vidět, ale vyzkoušet si ji, to byla paráda!
Pán byl tak ochotný, že mi nabídl, abych si s loďkou vyzkoušel zavézt svou montáž. S nabídkou jsem samozřejmě hned souhlasil, ale ještě mě napadlo, že by se za lodičku dal připnout můj Deeper (poznámka redakce – Deeper je moderní nahazovací echolot), který na ryby vozím neustále s sebou. Provizorně jsem jej připevnil pomocí olověnky a karabinky na záď lodičky, do výklopného prostoru pro krmení jsem umístil svou montáž s boilie nástrahou a k ní jsem přidal 15 koulí pro zakrmení. 

S loďkou se pomocí dálkového ovladače manévrovalo nečekaně snadno a přesně, také mě překvapil nečekaně tichý chod. Podle připojeného echolotu jsem si montáž zavezl přesně na hranu koryta do vzdálenosti asi 80ti metrů od břehu (můj oblíbený hotspot, který se mi na danou vzdálenost obtížně trefuje, o zakrmování z odhozu nemluvě). Otočil jsem kolečkem na ovladači, a otevřel tak dno zakrmovacího prostoru loďky. Tím jsem dosáhl toho, že mám montáž a velkou porci koulí na zákrm přesně na jednom místě. To je při lovu velkých kaprů základ úspěchu. Zavážka se povedla na jedničku a teď už nezbývalo nic jiného, než čekat na záběr. 

30 tisíc? Nesmysl!
Tahle zakrmovací loď mě opravdu nadchla. Mimo jiné i informací, že nebude stát žádných nesmyslných 30 000 korun a více jako zakrmovací lodě, které jsou u nás už k dostání. Nicméně, jsem zvědavý tvor a tak jsem chtěl znát přesnější cenu. Tester dělal chvíli drahoty, ale nakonec se mi z něj podařilo dostat, že cena nových zakrmovacích lodí má být nižší než 15 tisíc! A tak by to mělo být, ne? Proč by měly být zakrmovací lodě jen výsadou movitých rybářů, kteří nevědí, za co utrácet dříve? 

Tahle loď má být navíc k dostání hned v několika rozdílných variantách i barvách, přičemž nejdražší modely budou obsahovat, jak mi chlapík sdělil, tzv. Fishing robota – což má být jakýsi hi-tech samoobslužný modul s propracovaným echolotem. No to by bylo něco pro mě :-)

S testerem jsme si při loučení vyměnily kontakty s tím, že mi dá vědět, až bude tato zakrmovací loď k dostání. No tu musím mít! Pánové, už teď se těším, až se s ní budu prohánět po svých oblíbených, ale i nových revírech a doslova dramaticky si zvýším přesným vnaděním spolu s dokonalým umístěním montáže šanci na úlovky. A to nemluvím o kvalitním průzkumu nových míst, nových revírů, až přivážu Deeper pěkně za loďku... 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek