Cooler Combo: unikátní a mnohoúčelový chladící set pro vaše rybářské výpravy

21.08.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Cooler Combo: unikátní a mnohoúčelový chladící set pro vaše rybářské výpravy Řešíte, jak udržet potraviny v chladu na vícedenních výpravách? Přinášíme vám recenzi zajímavého setu od značky Coleman, díky kterému uchováte v chladu maso, uzeniny, nebo třeba nápoje až po několik dní.

 

Dosud jsem na svých výpravách používal pro chlazení potravin a nápojů polystyrenový box, ve kterém se převážejí ryby z Norska. Polysteren je však náchylný na prasknutí, oděry, a tak je třeba být při jeho převážení až zbytečně opatrný. Špatně se také udržuje v čistotě a horní víko je třeba zatěžovat, aby dovnitř nepronikalo teplo. 

Pak jsem ovšem narazil na vynikající sadu výrobků, kde žádný z uvedených problémů nemusím řešit. Jedná se o Cooler Combo od outdoorové značky Coleman, které se skládá ze tří kusů – chladící box Poly-lite 48QT o objemu téměř 46 litrů, menší chladící boxík 5QT Performance s objemem 4,7 litru a nakonec soudek ½ Gallon, do kterého se vejdou 2 litry tekutiny. 

O všech třech výrobcích mohu konstatovat, že se snadno myjí, opravdu jednoduše se přenášejí či převážejí a že nad očekávání překonali mou představu o tom, jak se dá snadno udržet cokoli v chladu po delší dobu.

46 litrů pro chlazení i praktický stolek v jednom

Podívejme se nejprve na největší chladící „nádobu“ z celého setu, a to box Poly-lite QT, který má pro nás rybáře rozhodně největší využití.  Jeho 46 litrů je přímo báječných nejen pro jednoho, ale z našich zkušeností až pro čtyři rybáře na výpravě najednou. Na poslední rybářské akci jsme v něm uchovali šest kilo masa a klobás na gril, ale také 12 plechovek piva, které jsme postupně po vypití měnili za teplá piva, která se nám brzy znovu nachladila. 

Chladícím médiem může být samozřejmě obyčejný led, který si vyrobíte doma, či koupíte na benzínce či v supermarketu, ale my jsme dali přednost zmrzlé vodě v petkových lahvích, které jsme si předem namrazili. Potraviny se vám tak nekoupou ve vodě z rozpuštěného ledu a led v petce se navíc rozehřívá podstatně déle. Další benefit je ten, že i po roztátí ledu v lahvích můžete danou ještě chladnou vodu prostě vypít, nebo použít na vaření. 

Tento největší box ze setu má rozměry 63 x 23 x 39 centimetrů, přičemž vnitřní rozměry jsou samozřejmě o kousek menší, a to 55 x 27 x 32 cm. Uvnitř stěn, víka a předpokládám, že i dna boxu je polyuretanová pěna, která tvoří velice funkční izolaci. Prázdný box váží necelé 4 kilogramy, takže si troufám tvrdit, že je enormně lehký a ideální pro jakoukoli manipulaci. Stěny i víko mají hrubý povrch, což jedna vypadá velmi dobře, ale navíc při přenášení vám box neklouže v rukou. Box se navíc snadno přenáší v jednom, či ve dvou lidech díky dvěma bytelným plastovým madlům, které najdete na každé straně boxu. Madla mají profilování na prsty a bezvadně se drží, padnou do ruky jako ulité. 

Víko tohoto boxu vám rozhodně výborně poslouží jako šikovný stolek, která má navíc čtyři jamky určené pro stabilní usazení sklenic, hrnečků, menších lahví či plechovek. Já osobně jsem si na víku tohoto boxu vyrobil na rybách nejednu kaprovou montáž, měl jsem na něm položenou čelovku i kempovací lampičku. Několikrát mi také box v bivaku posloužil jako výborný noční stolek pro odložení mobilu, powerbanky, příposlechu k hlásičům a čelovky. Tenhle box už se mnou bude jezdit na výpravy asi vždycky – od jara do podzimu. Nejen, že je bezvadně funkční a víceúčelový, ale navíc se mi jeho modrobílý design a zpracování velice líbí.

Box se lehce otvírá i zavírá a v neposlední řadě je osazen také výpustním ventilem pro případ, že z něj budete chtít vodu z rozpuštěného ledu apod.     

Menší chladírna na jídlo, pití i živé nástrahy

Druhý boxík ze setu Cooler Combo mě také hodně baví. Nabízí objem necelých 5 litrů, díky vyklápěcímu „uchu“ se perfektně přenáší a váží jen 0,8 kilogramu. Jeho vnější rozměry jsou 27 x 20 x 21 cm (vnitřní pak 22 x 16 x 13 cm) a nejen že se hodí na menší zásobu potravin třeba pro dvě až tři grilování pro tři, nebo čtyři osoby, ale já jsem v něm nalezl vynikající využití pro uchování živých nástrah, jako jsou žížaly, červi, nebo třeba nástražní rybky na dravce. Pro chlazení je vhodná opět zmrzlá voda (tentokrát ovšem v malé – například půllitrové láhvi), kterou udržuje v chladu PU izolace. 

Boxík má stejně jako jeho velký „bratr“ hrubý neklouzavý povrch a také může posloužit jako malý stoleček pro odložení důležitých rybářských věcí, nebo výrobu montáží. Vypadá moc pěkně až roztomile. Je to taková chladící truhlička.

Soudek na pivko, vodu i nástrahy

Posledním kouskem setu Cooler Combo je soudek ½ Gallon, který bezvadně dotváří mnohoúčelnost celého chladícího setu. Nabízí objem 2 litry, opět je krásně lehký (váha jen 0,7 kg) a díky naklápěcímu madlu se moc pěkně přenáší.  A vlastně nejen díky jemu. Pokud byste jej totiž chtěli nosit nikoli v ruce, ale přes rameno, součástí jeho balení je pevný pásek s plastovými přezkami, takže jej můžete nosit jako „kabelku“ a mít volné ruce pro vaši rybářskou výbavu.

Vnější stěna soudku je tvořena z větší části neklouzavým hrubým modrým povrchem a dílem pak z profilovaného šedého plastu po jeho bocích. Díky těmto šedým „protlakům“ se soudek pěkně drží v obou rukou při nalévání nápoje z něj. My jsme jej už třikrát s parťáky využili pro přenášení a uchovávání točeného piva, na což je ½ Gallon naprosto ideální. Pivko nalijete do sklenic díky vyklápěcímu ventilu (nalévátku) umístěnému ve víku tohoto soudku a po nalití jej zase jednoduše zaklopíte. Samotné víko je v tomto případě šroubovací a stačí necelá jedna otočka, aby bylo otevřené, nebo naopak uzavřené. 

Soudek samozřejmě nabízí využití nejen pro pivo jako v našem případě, ale také pro domácí limonádu, mošt, anebo jako další nádoba pro uchování živých nástrah v chladu v případě nutnosti. 

Špičkový chladící set pro celou bandu rybářů

Celý set mi dává pro rybářské výpravy velký smysl a ocenil jsem ho nejen já, ale také řada mých parťáků, kteří se nemuseli starat o to, aby se nám nezkazilo maso, sýry, uzeniny, či zda budou mít v horkých dnech u vody dostatečně nachlazené nápoje. Rozhodně vám ho doporučuji, set vám bude dělat radost nejen na rybách, ale třeba i při obyčejném kempování, nebo na piknicích s vaší rodinou. 

Set jsem pořídil na eshopu Coleman.eu za cenu 2.999 korun a nelituji jediné koruny, které jsem do Cooler Combo investoval. Předpokládám, že díky své bytelné „konstrukci“ mi budou všechny tři chladící nádoby sloužit opravdu dlouho. A nejen za účelem chlazení jídla a pití. 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek