Boiles, nebo pelety: jak zaujmout kapra ve vodě?

21.10.2016 Rady a tipy
Zajímavost Tip
Boiles, nebo pelety: jak zaujmout kapra ve vodě? Určitě se vám nejednou stalo, že jste nadšeně vytahovali z vody úlovek s tím, že tentokrát se nějaký kapr konečně nechal nalákat… A o to větší jistě bylo vaše zklamání, když se opět nezadařilo. Co udělat pro to, abyste neustále nevytahovali pouze cejny?

 

Jak ulovit kapra?

Kapr vidí poměrně dobře, ale zejména kontrastní věci. Proto je vhodné používat barevné návnady, které kapra spíše přilákají, tedy zejména žlutou, bílou a červenou barvu. A v tomto ohledu není až tak podstatné, zda to budou boilies, nebo halibut pelety. Ovšem není záhodno podcenit výběr příchutě daného typu návnady. Jestliže se vám zdá, že návnady s ovocnými příchutěmi příliš mnoho zájmu nevzbudily, vyměňte je za návnady s „rybími příchutěmi", které nikdy nezklamou.

Z dalších rybářských potřeb volte spíše menší háčky a delší návazce. Prut by měl mít těžší špičku a rovněž dejte přednost silnějšímu vlasci. Pojďme se však trochu detailněji podívat na nejoblíbenější návnady pro lov kaprů.

Boilies přilákají mlsné kapry

Boilies se těší oblibě právě mezi zapálenými kapraři. A nemusí se jednat jen o profesionály. Tato nástraha je vhodná i pro začátečníky, neboť přináší skvělé výsledky, které nezkušené rybáře motivují ještě více. Plovoucí boilies (tzv. pop up) se dobře vznášejí a při vhodně zvolené kombinaci barvy a příchutě jsou pro kapry opravdovým lákadlem. Přelstí i kapry, kteří už byli několikrát na háčku a jsou tak velice opatrní.

Nespornou výhodou boilies je to, že jsou připravené k okamžitému použití, což vám ušetří drahocenný čas, který vyžaduje příprava klasických návnad. Raději tento čas věnujte samotnému rybaření.

Halibut pelety

Co se týče zbarvení halibut pelet, kapra zaujme zejména červená barva. Halibut pelety vydrží na dně revíru až 6 hodin takřka v netknutém stavu a právě proto jsou vhodné v případě, že chcete omezit pohyb na nezbytné minimum, aby nedocházelo k nežádoucímu plašení nedůvěřivých kaprů.

I během samotného lovu přizpůsobte výběr návnad konkrétní situaci. Když dlouho nepřichází záběr, zkuste jinou příchuť. Nemá cenu celý den sedět se stejnou návnadou, když se výsledek nedostavuje.

Najděte si svůj styl

Každá voda je však jiná, stejně tak každému rybáři vyhovuje něco jiného. Proto se pokuste oprostit od takzvaných „zaručených“ rad. Neznamená totiž, že nástraha, která se osvědčila jednomu znamenitému rybáři, prokáže podobnou službu i vám. A jistě budete souhlasit s tím, že právě v této nevyzpytatelnosti spočívá jedno z kouzel rybaření. Nezbývá tedy než se obrnit pořádnou dávkou trpělivosti a zkoušet, zkoušet a zkoušet…

 

Diskuze

Jakub Hladký Rybo.cz    26.03.2019 12:42
Možná se taqké bude hodit článek o tom Čím rybám způsobujeme zažívací potíže (https://www.rybo.cz/cim-rybam-zpusobujeme-zazivaci-potize/). Ony ty pelety nejsou pro naše kapry úplně to nejlepší.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 27x

Odběr novinek