Bez energie na ryby nejedu!

01.07.2014 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Oznámení
Bez energie na ryby nejedu! Jsou technické vymoženosti, bez kterých už se na vícedenních rybářských výpravách neobejdu. Stejně tak jako u sebe permanentně vozím čelovku, nebo mobil s foťákem, naučil jsem se mít při sobě i zdroj energie. 

Není nic horšího, než situace, kdy si chcete vyfotit svou trofejní rybu a hle, není čím. Baterie je vybitá. Stejně tak se vám u vody může přihodit jakákoli nehoda a bez možnosti zavolat si mobilem o pomoc jste vyřízení.

Protože zdaleka ne vždy mám auto poblíž prutů a už vůbec nemívám v blízkém dosahu klasickou elektrickou zásuvku, kde bych si měl šanci mobil dobít, pořídil jsem si náhradní zdroj energie. 

Vybral jsem podle mého názoru ideální přístroj v poměru výkon/cena, a to Varta Portable Powerpack. Běžně se prodává za 599 Kč, ale když si dáte práci s hledáním jako já, můžete ho koupit i za 400 Kč. Nato, jak je to malá (5 x 9 x 1,5 cm) a lehká věc, dokáže mi nabít mobil (konkrétně Samsung Galaxy S III) jedenkrát naplno. Vzhledem ke skutečnosti, že u vody často mobilem fotím, čtu si zprávy na internetu, případně se nechám unést rybářskými články, mám tak možnost s prvotním nabitím mého smartphonu získat až 4 dny pod energií. Mobily s menší kapacitou baterie dokáže zdroj nabít až dvakrát a například MP3 přehrávač umí náhradní zdroj od Varty nabít podle výrobce dokonce až desetkrát. To jsem však sám ještě nezkoušel.

Nabíjení zdroje, které mi trvá obvykle kolem 4 hodin, je možné propojením s notebookem, nebo klasickou dobíječkou mobilu přes USB rozhraní. K přístroji dodává výrobce ještě sadu konektorů – mini USB, micro USB a Apple konektor, takže je evidentní, že škála využití zdroje je široká. U vody jej oceníte nejen pro nabití mobilu a MP3, ale také samozřejmě tabletu, sonaru, nebo GPS.

Každopádně mohu v mém případě konkrétně Varta Powerpack jen doporučit, kolegové rybáři.

 

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Odběr novinek