Basalt Single Coleman: Čtyřsezónní spacák, který bojuje se zápachy

28.06.2021 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Basalt Single Coleman: Čtyřsezónní spacák, který bojuje se zápachy Hledáte pohodlný spacák na výpravy od jara do podzimu? Není třeba hledat jen mezi rybářskými značkami. Basalt Single od značky Coleman nabízí hodně příjemné spaní s několika zajímavými vychytávkami v ceně pod 2.000 korun.

 

Kvalitní vyspání na rybách je rozhodně důležité. Tím spíše, že vám ryby nechají na vyspání často jen pár hodin. A těch pár hodin je třeba si užít na plno. Tentokrát jsme si vzali na mušku spacák od vyhlášené campingové značky Coleman. 

Rozměrově ideál

Basalt Single nabízí šikovné rozměry pro pohodlné vyspání, a to délku 225 cm a šířku 80 cm. Dá se říct, že je tak rozměrově kompatibilní s většinou rybářský lehátek, které jsou momentálně v hledáčku rybářů. 

Spacák má dobře nastavené izolační vlastnosti díky systému Coletherm Micro, což je zjednodušeně řečeno unikátní mikrovlákno, které je velmi lehké a současně skvěle sbalitelné. Spacák nabízí následující teplotní limity – komfort: - 3°C, limit: - 9°C a nakonec extreme: - 28°C. Samozřejmě každý jsme „zimomřivý“ docela jinak, a tak si čistě podle sebe troufnu tvrdit, že to je spacák celoroční. Nebál bych se s ním vyrazit nocovat do bivaku do venkovních řekněme mínus pěti stupňů. Ale do ještě hlubších mrazů už bych volil spacák jiný, který je vysloveně určený do tuhých mrazů.

Žádný zápach, přátelé

Vnější povrch spacáku tvoří polyester a vnitřní pak polyester Pongee, který je velmi příjemný na dotyk. Povrchové tkaniny spacáku jsou navíc ošetřené speciální technologií Anti-Odour, které vyvinul Coleman. Ty brání vzniku bakterií, které způsobují zápach. 

Hodně se mi líbí i řešení vnitřní kapsičky spacáku, která je jako dělaná na příposlech, ale také třeba na mobil, čelovku, klíče od auta či doklady. Prostě na věci, které chcete mít během spánku buď po ruce, anebo prostě pod kontrolou.    

Lehký, skladný, snadno sbalitelný

Se spacákem se skvěle cestuje. Váží pouze 2,2 kg a sbalíte jej do rozměru 20 x 43 x 40 cm do praktického pouzdra, do kterého se spacák pěkně a jednoduše ukládá bez jakékoli námahy. Jednoduše řečeno, tenhle spacák není žádné nadrozměrné „bago“, které mezi ostatní výbavou na vícedenní výpravy překáží. 

A co samotný spánek v něm? Ve spacáku Basalt Single jsem spal na třech výpravách v teplotách mínus 4 až plus 12 stupňů a vyspal jsem se vždy výborně. Ano, jediné, co mi na spacáku chybělo ve srovnání s klasickými rybářskými spacáky, to byla fixace spacáku k lehátku. Bohužel se ve spánku dost převaluji z boku na bok. Ale jinak jsem byl velmi spokojený. Spacák je měkoučký jako peřinka, pěkně široký, výborně izoluje, takže jinak mu absolutně nemám co vytknout. Zipy se rozepínají i zapínají snadno, ani jednou se mi nekously do látky.

Promokne, ale zato super dýchá

Nepatřím mezi rybáře, kteří spí pod širým nebem, a tak mi ani nevadí, že nemá spacák nepromokavou úpravu. O to lépe spacák dýchá a uvnitř spacáku se nepotím ani při vyšších okolních teplotách.

Kombinace decentně šedé barvy a výrazné modré se mi navíc moc líbí. Spacák mi rozsvítil vnitřek bivaku a zbořil až dosud fádnost maskáčových barev či různých kombinací hnědé a zelené. 

Spacák Basalt Single Coleman jsem zakoupil na eshopu Coleman.eu za 1.799 Kč, což je hodně solidní cena za takovýto pohodlný a technologiemi „protkaný“ spacák.  

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 95x
Recenze 85x

Odběr novinek