Alfi Perfect grey: luxusní termoska pro náročné kafíčkáře

08.02.2022 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Alfi Perfect grey: luxusní termoska pro náročné kafíčkáře Jak by se vám líbilo mít ve své výbavě opravdu prémiovou termosku s automatickým nalévacím systémem? Otestovali jsme pro vás termosku, na kterou je velká radost se dívat i s ní na rybách pracovat.

 

Při výběru všech dosavadních termosek do našich praktických recenzí jsme se zaměřovali především na jejich užitnou hodnotu pro rybáře (odolnost, úchop v mokrých rukou atd.). Tentokrát jsme si ovšem do recenze vybrali jednu delikatesu v podobě opravdu krásné a luxusní termosky od společnosti Alfi – německého výrobce termosek se stoletou tradicí.

A musím říct, že z designu a celkového řešení termosky Perfect grey jsem byl nadšený hned po jejím vybalení. Šedý nerez, který tvoří vnější povrch termosky, vás doslova nutí se na termosku dívat zas a znovu. Termoska působí prémiovým dojmem a její formát (v našem případě s objemem 1 litr) pěkně padne do ruky. Termoska je na omak velice příjemná, ale pochopitelně je nutné počítat s tím, že nerez bude v mínusových teplotách venku studit do ruky. Žádné překvapení.

Termoska má vnější rozměry 8,2 cm (průměr v nejširším bodě) x 31 cm (výška včetně nasazeného kalíšku). Kalíšek pak má průměr v nejširším horním bodě 7,7 cm a výšku 6,5 cm. Objem plného kalíšku je 200 ml. Celková váha této termosky je 520 gramů, takže ani přes svůj litrový formát to není žádný extra těžký kolos. Ba přímo naopak. Perfect grey nás mile překvapila, čekali jsme, že bude podstatně těžší.

Příjemný kalíšek

Jakmile z termosky odšroubujete kalíšek, hned si všimnete, že je „vystlaný“ plastem, který má dvě základní funkce. Jednak pomáhá izolovat nalitý nápoj do kalíšku, a navíc si o okraj kalíšku nespálíte rty, když se rozhodnete napít opravdu horkého nápoje, který v něm budete mít nalitý. Nemusíte se bát, že by vám daný plast znehodnocoval chuť nápoje, protože všechny materiály, ze kterých je termoska vyrobená, jsou netoxické. A musím říct, že jak čaj, tak kvalitní káva chutnají z kalíšku této termosky opravdu výborně. Kalíšek pěkně padne do ruky, dobře se drží, působí takovým masivním a fortelným dojmem.   

Abyste sundali kalíšek z termosky, je nutné otočit jím 1,5 x kolem dokola. V praxi to znamená udělat běžnou otočku rukou cca 4 x. Vzhledem k tomu, že to není termoska určená k nějakému super rychlému otevření někde na skále či v jiných extrémních podmínkách, rozhodně jí to nemůžeme mít za zlé.  

Automatická nálevka

Co této termosce ovšem báječně sedí, to je její systém otvírání a zavírání nálevky. Po sejmutí kalíšku už na vás nečeká další šroubování zátky, ale jednoduše zmáčknete světle šedé tlačítko s nápis OPEN, otevře se otvor pro nalévání a vy si můžete nalít do kalíšku nebo do hrnku svůj oblíbený horký, ale samozřejmě i studená nápoj. Nezapomínejte, že termosky neslouží jen a pouze do zimních měsíců k uchování horké kávy, nebo čaje.

Nalévání je velice kultivované, pozvolné, není třeba se obávat, že si při přílišném naklonění termosky vychrstnete polovinu jejího obsahu naráz do hrnečku a opaříte se. Nalévání je plně v souladu se zaměřením celé termosky, takže je jednoduše řečeno opravdu komfortní. Jakmile máte nalito, stačí zmáčknout otevřené šedé víčko s nápisem CLOSE a termoska je ve vteřině dobře uzavřená.

Zátku s nalévacím systémem vyšroubujete snadno otočením dvakrát o 360 stupňů (má dosti vysoký, ale také dlouhý závit) a díky tomu, ale i těsnícímu kroužku jsou její izolační vlastnosti velice dobré. Zátku je možné dále rozšroubovat, aby bylo možné ji vymýt, vyčistit. Mělo by to jít tím snáze, že je možné komplet celou termosku odmývat v myčce na nádobí. Složitost celé zátky s nalévacím systémem mě ovšem nutí zamýšlet se nad tím, zda je možné celou zátku odmýt právě v myčce opravdu kvalitně. Každopádně jsem zvědavý, jak bude vnitřní systém zátky vypadat po mnohem delším užívání – řekněme za rok, nebo za dva. Určitě vám pak povím, co jsem zjistil.

Dvouplášťový nerez

A nyní se dostáváme k samotné nádobě termosky, nebo chcete-li k jejímu tělu. To je komplet vyrobené z nerezové oceli s dvouplášťovou konstrukcí. Mezi oběma stěnami je pak vakuový prostor, který má výborné izolační vlastnosti a pracují s ním prakticky všichni výrobci kvalitních termonádob. Hrdlo pro nalévání nápoje do termosky je píše užší (4 cm) a už si žádá trochu šikovnosti při doplňování termosky, abyste si její vnější stěny nepobryndali. Já s tím problém nemám, ale umím si představit, že si někteří uživatelé Perfect grey budou pomáhat trychtýřem.

Každopádně celá termosky působí opravdu bytelně a odolně. Poctivý nerez vydrží hodně, a tak se není třeba obávat nějakého snadného poškození termosky. Ale je vám určitě jasné, že za měsíce až roky jejího používání právě na rybách se nějakému tomu oťuku či škrábanci prostě neubráníte. Leč na funkci a izolační vlastnosti této termonádoby od Alfi to rozhodně nebude mít vliv. A že je její těsnost fenomenální, termoska neteče položená na boku, ani dnem vzhůru. Vozil jsem ji na sedačce auta i dnem vzhůru v batohu. Nikdy ani neukápla.

12 hodin horké a 24 studené

A izolační vlastnosti jako takové? Výrobce definuje, že tato jejich termoska udrží horký nápoj až po dobu 12ti hodin a studený pak až 24 hodin. A obě hodnoty musím potvrdit. Opakovaně jsem se věnoval zkoušení, jak dlouho vydrží v Alfi Perfect grey horký čaj, nebo káva, ale také při letních výpravách studená domácí limonáda a mošty. Tahle termoska izoluje velmi dobře. Výrobce dokonce dává na její izolační vlastnosti záruku 5 let.

Tuhle krásnou a elegantní termosku jsme pořídili na Termoo.cz za cenu 1.199 korun a můžeme ji rozhodně doporučit těm, kdo si potrpí na prémiové až luxusní předměty ve své výbavě a dávají přednost eleganci a jemnosti před typickou outdoorovou „surovostí“.   

Termoska Alfi Perfect grey přehledně:

Objem: 1 litr

100% těsnění

Šroubovací uzávěr s víčkem, který slouží jako šálek

Udrží nápoj 12 hodin teplý, 24 hodin studený

5 let garance na izolační vlastnosti

Vyrobena z odolné dvoustěnné nerezové oceli

Automatický systém nalévání – stačí jednoduše zmáčknout a nalévat

Odolná vůči oděrům a nárazům

Všechny použité materiály jsou netoxické

Lze mýt v myčce na nádobí

Dostupné varianty: 0,5 l, 0,75 l a 1 l

Cena: 1 199 Kč

Diskuze

Stránku zatím nikdo nekomentoval.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 94x
Recenze 84x

Odběr novinek