ČERTOVY RYBNÍKY 2014

26. - 28.9.2014 se konají na Čertových rybnících u čunína v Olomouckém kraji závody dvojic v lovu kapra, amura a jesetera. 

ČERTOVY RYBNÍKY 2014

Závod
Zaměření: Kaprařina
Příspěvek: 2 400,- Kč
za dvoučlenný tým
Místo: neuvedeno
Datum: 28.09.2014 08:00 - 13:00
/akce/certovy-rybniky-2014-a131.htm
Text

Rybářské závody dvojic – 42 hodin

26. – 28.září 2014

https://www.certovyrybniky.cz/

Počet týmů: maximálně 15

Přihlášky:

Zdeněk Maťa, tel.: 724506006 nebo e-mail: zdenekmata@seznam.cz

Přihláška je platná až po zaplacení startovného! Cena startovného: 2.400 Kč za dvoučlenný tým

Startovné se platí bankovním převodem na účet, který bude zaslán na e-mail přihlášeného týmu a to nejpozději do 14-ti dnů od potvrzení vaší přihlášky. Do poznámek pro příjemce uveďte jméno týmu nebo závodníka!

V případě zrušení účasti týmu po 15.9.2014 se startovné nevrací!

Časový rozpis:

Pátek 26.09.

15:00 – 16:30 hod. prezentace 16:30 – 17:00 hod. losování 17:00 – 18:00 hod. příprava místa, krmení 18:00 hod. začátek závodu

Sobota 27.09.

08:00 hod. snídaně 12:00 hod. oběd 18.00 hod. večeře

Neděle 28.09.

08:00 hod. snídaně 12:00 hod. ukončení závodu 13:00 hod. vyhlášení výsledků

 

Losování:

Nejdříve se vylosuje pořadí v jakém budou jednotlivé týmy losovat sektory a v tomto vylosovaném pořadí, pak vedoucí týmů vylosují svůj sektor. Losuje se pouze jednou, výměna místa není možná.

Pravidla:

Závod probíhá systémem chyť a pusť.

Soutěží dvoučlenná družstva – týmy, každé chytá (loví) na 4 pruty, každý prut s jedním návazcem a jedním háčkem (háčky pouze bez protihrotu nebo s protihrotem zamáčklým nebo upilovaným). Povolen pouze lov na položenou.

Nesmí se používat šokové pletené šňůry. Olověné šňůry se mohou používat na návazce o délce maximálně 1 metr! Nesmí se požívat drátěná feederová ani jiná krmítka. Nesmí se namačkávat vnadící, krmítková a jiná směs na olovo. Zavážení nástrah není povoleno jakýmkoliv způsobem. Při krmení, nahazování, zdolávání a podebírání ryby nesmí závodník opustit vymezený sektor, který je vyznačen kolíky s číslem (hranice sektoru je vždy pomyslný pravý úhel od břehu rybníka). Pokud ryba vjede na sousední stanoviště a dotkne se sestavy sousedního týmu, může tento podat protest, ale nemusí. Neprodleně! V případě protestu se ryba nebudou počítat. Vstoupit do vody může závodník pouze při podebírání ryby, ale jen před svým sektorem. Během soutěže smí do sektoru vstoupit pouze úsekový a hlavní rozhodčí. Ostatní se souhlasem závodníků. Závodník je povinen na požádání rozhodčího vytáhnout udici z vody ke kontrole. Při hrubém porušení pravidel (použití nepovolených nástrah, překročení množství povoleného krmení, nerespektování pokynů rozhodčího, nedodržení nepsaných zákonů etiky sportovního rybolovu nebo provinění proti rybářskému řádu Čertových rybníků) bude tým postižen trestnými body nebo bude diskvalifikován bez náhrady!!!

Nástrahy a návnady:

Povolené nástrahy jsou boilies a pelety v pevném stavu v průměru 12 – 30 mm (bez předmáčení). Obalovací těsta, boostery a dipy jsou povoleny. Povolené návnady jsou boilies a pelety v průměru 4 – 30mm (zákaz používání lepidla na pelety).

Množství krmení použitého při závodě je omezeno na 20 kg / team – bude zkontrolováno rozhodčími!

Vnadění a krmení je povoleno pouze ze břehu a to pouze pomocí PVA materiálů, lopatky, kobry, košíčku a praku. Vnadění pomocí spombu nebo rakety povoleno pouze do startu závodu.

Nesmí se lovit (chytat) na:

Housku, chleba a jiné pečivo, foukané a extrudované kukuřice (pufy) a jiné extrudy, partikl, krmítkové směsi, methodmixy, červy, žížaly ani jiné živé nástrahy! Nesmí se také používat umělé nástrahy jako jsou plovoucí pěny, korek, umělé kukuřice či červi apod. a to ani v kombinaci s boilies nebo peletou!

Hodnocení:

Bodovanou rybou je kapr, amur a jeseter od 50 cm včetně!

Rozhodující je její délka, a to následovně 1 cm = 1 bod, tj. 100 cm = 100 bodů. V případě, že dojde ke stejnému výsledku u dvou a více týmů, rozhoduje nejdelší ulovená ryba.

Přechovávání a měření úlovku:

Ryby, které nebudou ihned po ulovení změřeny, musí být uloženy do ekovaku (ekovezírku nebo saku). Větší ryby pouze po jedné v jednom saku. Amur a jeseter se nesmí sakovat a musí být neprodleně změřen a vrácen do vody. Ryby měří úsekový rozhodčí spolu s minimálně jedním členem družstva a její délku neprodleně zapíší do úlovkových listů a stvrdí svými podpisy. Ryby se budou měřit stejným typem metru.

Protesty:

Při podání protestu musí protestující složit kauci 1000,– Kč do rukou pořadatele, při neuznání protestu kauce propadá. Protest musí být podán neprodleně do 30-ti minut. Na protesty podané po ukončení závodu nebude brán zřetel.

Pořadatel má výhradní právo učinit změnu v propozicích. Závody probíhají za každého počasí, ale pořadatelé si vymezují právo přerušit či ukončit závod z důvodu živelné pohromy.

 


Nadcházející akce

Odběr novinek