Opravdová rybářská powerbanka? Ano a je to výborný tip na vánoční dárek pro rybáře

14.12.2016 Jiří Louthan Novinky z výbavy
Recenze Tip
Opravdová rybářská powerbanka? Ano a je to výborný tip na vánoční dárek pro rybáře Powerbanka Wesdar S4 je pro rybáře jako stvořená. Odolností, rozměry, kapacitou i speciální funkcí navíc určitě nadchne i velmi náročné příznivce rybařiny. 

Nabídka powerbank, které vám umožní kdykoli dobít váš mobil, tablet, kameru, svítilnu, nebo třeba nahazovací echolot, je v současné době velmi široká. Abychom však vybrali powerbanku opravdu vhodnou pro rybářské účely, je třeba se nejprve zamyslet nad tím, co od ní pro praktické použití u vody čekáme. 

Že by měl tento záložní zdroj mít co největší kapacitu, to je asi bez diskuze. Rybáři jezdí na týdenní nebo i delší rybářské výpravy a bez energie se dnes už neobejde žádný z nás. Tím spíše, když si rádi zážitky z lovů zaznamenáváme na foťáky, kamery, nebo když pracujeme na rybách se sociálními sítěmi apod. 

Další preference jsou rovněž na snadě. Powerbanka musí být rozhodně odolná vůči vodě a pádům, protože komu by se chtělo být na své věci před bivakem příliš opatrný. Déšť, pád do vody, nebo na zem, když zrovna nohou zavadíme o stolek, nesmí powerbanku ohrozit, protože přijít o zdroj energie například hned na začátku výpravy třeba do Francie, by byl opravdu průšvih. Powerbanka prostě nesmí zklamat za žádných okolností. A co od ní čekáme dále? Rozhodně malý rozměr a nízkou váhu, aby nám v zavazadle nezabírala příliš mnoho místa a netížila při dlouhých pěších cestách k revírům. 

Při hledání powerbanky podle výšeho uvedeného klíče, mi padla do oka Outdoorová powerbanka Wesdar S4 (dále jen S4), která své preference "prodává" už v názvu. Její tělo je masivní, pogumované, z odolného plastu a disponuje dvěma sloty (vstup a USB výstup), LEDkami, které definují stav vybití powerbanky a dalšími dvěma diodami, díky kterým dokáže S4 posloužit i jako svítilna. Stačí dvakrát rychle zmáčknout ovládací tlačítko pro její rozsvícení, nebo zhasnutí. Jedním zmáčknutím získáte podle počtu rozsvícených diod již zmíněnou informaci o stavu vybití zdroje.   

S4 nabízí kapacitu 10 400 mAh, která postačí například k plnému nabití chytrého telefonu až pětkrát. Nabíjení přitom probíhá rychlejším proudem 2,1 A. S4 je vodotěsná podle standardu IP4 (déšť, nebo pád do vody s okamžitým vytažením jí, jak jsem si prakticky vyzkoušel, nevadí) a samozřejmě je také nárazům odolná. Cíleně pohodit jsem ji ani nemusel, někdy se šikovnosti nedostává, takže se v tomto ohledu otestovala powerbanka sama. Narovinu se musím přiznat, že mi upadla při vybalování ze stolu na dlažbu. Dopadla sice natvrdo, ale také bez úhony a od té doby vesele dobíjí dál.  

S4 váží 300 gramů, což není nijak dramatická hodnota a rozměry jsou rovněž velmi sympatické: 13 x 9 x 2 centimetry. Součástí balení je dobíjecí mikro USB kabel. Powerbanku pořídíte za 699 korun v rybářských eshopech www.fishzone.cz, www.deeper-sonar.cz nebo třeba i na Alze. 

Každopádně je tento model dobře prověřený na mých letošních rybářských výpravách, kde mi mockrát dobil všechny mé přístroje, co jich k vodě s sebou nosím (Deeper, foťák, kamera, tablet, mobil, svítilny). Pokud nevíte co pořídit pod stromeček rybáři z vaší rodiny, svému rybářskému parťákovi, nebo sami sobě, tak tenhle tip opravdu stojí za to. 
   
Parametry přehledně:

Kapacita:  10 400 mAh
Vstupní i výstupní proud:  2,1 A
Výstupy:  Micro USB
Šířka:  9 cm 
Výška:  13,2 cm 
Hloubka:  2 cm 
Speciální funkce:  LED svítilna 
Hmotnost:  301 g 
Vodotěsnost:  IP4
Nárazuvzdornost:  ano
Vnější konstrukce:  odolný plast a guma

Diskuze

pepasa    04.11.2018 20:42
Power banka je super věc nejen pro rybáře. My jsme ji koupili dceři k narozeninám a využívá ji poměrně často. https://armik.cz/power-banka-panda-2600mah/ Má pěkný design, takže je to takový její módní doplněk. Když jedu na ryby, tak si power banku občas půjčím.

Do diskuse mohou přispívat pouze registrovaní a přihlášení uživatelé.

Miloš Matula - Meditace

Štítky

Typ novinky

Tip 30x
Recenze 20x

Odběr novinek